4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Lifestyle

Słodki prezent na Dzień Dziecka – co wybrać?

Słodki prezent na Dzień Dziecka – co wybrać?

Przypadający na 1 czerwca każdego roku Międzynarodowy Dzień Dziecka to doskonała okazja do zakupu słodkiej przekąski dla najmłodszych członków rodziny. Sprawdzonym pomysłem na smaczny prezent są czekolady, które znajdziemy dziś w niezwykle dużej różnorodności form i smaków, różnego rodzaju bombonierki, galaretki, żelki, batony czy pianki marshmallow. Ważne, by trafić w upodobania dziecka i kupić mu jego ulubiony rodzaj słodyczy.

Jaką czekoladę wybrać?

Dzieci w większości przypadków preferują czekolady mleczne, które mają zdecydowanie łagodniejszy smak i szybciej rozpuszczają się w ustach niż ich klasyczne, gorzkie odmiany. Dobrym wyborem na prezent może być duża czekolada z owocowym, miękkim nadzieniem, ewentualnie z orzechami laskowymi czy bakaliami. Doskonałym przykładem takiego produktu jest Studentska – czekolada z Czech, dostępna w dużej różnorodności odmian, w klasycznej wersji mleczna, z dużą ilością słodkich rodzynek i orzechów arachidowych. Zakup tego typu słodyczy na prezent to sprawdzony wybór, zwłaszcza w przypadku dziadków, chrzestnych lub dalszych krewnych. Czekolada to uniwersalny smakołyk, który powinien przypaść do gustu praktycznie każdemu dziecku. Można wybrać jej wersję gorzką, mleczną, tradycyjną lub białą, z nadzieniem lub bez.

Bombonierki i słodycze w dekoracyjnych opakowaniach

Prezentową alternatywą dla czekolad są różnego rodzaju bombonierki i słodycze w dekoracyjnych, specjalnych opakowaniach. Dzieci to w większości wzrokowcy, a zatem jeśli coś atrakcyjnie wygląda, z automatu wzbudza ich większa zainteresowanie i wydaje się smaczniejsze. W związku z tym dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka może być bombonierka w oryginalnym opakowaniu, kolorowe żelki w dużym pudełku, zapakowane w ciekawy sposób pianki marshmallow lub dowolnie inne słodycze, często oferowane z niewielką zabawką – to idealny wybór dla najmłodszych dzieci. Jeśli dziecko lubi mleczne czekolady, dobrym pomysłem na prezent może być dekoracyjne pudełko z czekoladowymi cukierkami, galaretki w czekoladzie czy ptasie mleczko.

Duża różnorodność słodyczy pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do upodobań każdego dziecka. Co warte podkreślenia, słodki prezent nie jest przesadnie drogi, w związku z czym może być atrakcyjnym dopełnieniem tradycyjnego upominku w formie zabawki. Oryginalnych słodkości, które sprawdzą się w charakterze prezentu z okazji Dnia Dziecka, warto szukać nie tylko w tradycyjnych marketach, ale także w wyspecjalizowanych sklpach ze słodyczami z całego świata.

 

Udostępnij

O autorze