Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki zestaw z ciastoliną wybrać dla dziecka?

26 sierpnia 2020


Materiał, który do złudzenia przypomina plastelinę to ciastolina dla dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do lepienie, kształtowania, wycinania kolorowej masy. Można je kupić pojedynczo, pakowane w plastikowe pudełeczka, jak i z dodatkowymi akcesoriami, tj. mikser kolorów, zestawy tematyczne, ciastolina w kształcie kulek, czy specjalny stylizator lub brokatowe dodatki. Ciastolina dla dzieci zyskała takie uznanie, ponieważ jest w pełni bezpieczna, funkcjonalna i praktyczna. Maluch może z niej ulepić niemalże wszystko, co świetnie działa na jego wyobraźnię. Niektóre zestawy ciastoliny dla dzieci wykonane są z myślą o najmłodszych, które często biorą różne rzeczy do ust. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny, wykonany z naturalnych składników, które nie zaszkodzą dziecko, nawet jeśli je połknie.

Zestawy z ciastoliną – co wchodzi w ich skład?

Ciastolina dla dzieci, taka jak https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Artystyczne-i-kreatywne_Ciastolina-i-plastelina-765.html to nie tylko plastyczna masa, ale też szereg dodatków dołączonych do zestawów. Nic tak nie daje radości dziecku, jak możliwość wycinania i kształtowania wzorów przy pomocy kolorowych akcesoriów. Często są one z ich ulubionymi postaciami, tj. Myszka Miki, bohaterowie Psiego Patrolu, Krainy Lodu, czy Roszpunki. Grafiki pobudzają wyobraźnię dziecka i sprawiają, że cała zabawa jest dla nich jeszcze przyjemniejsza. Zestawy składają się z samej ciastoliny, wówczas w skład wchodzi kilka kubeczków różnokolorowej ciastoliny dla dzieci. Wiele zestawów zawiera narzędzie do wyciskania masy plastycznej, które umożliwiają formowanie materiału w nitki, czy spirale. Najbardziej rozbudowanymi zestawami są te tematyczne. Mają one konkretne przeznaczenie, a formowana ciastolina ma zawsze określone zadanie. W przypadku zakupu takiego zestawu dziecko może się wcielić w wytwórcę lodów, fryzjera lub kucharza.

Na co zwrócić uwagę kupując ciastolinę?

Przede wszystkim najważniejszy jest wiek dziecka. Producent zazwyczaj deklaruje, że dana ciastolina dla dzieci przeznaczona jest od 2. roku życia. Jest to niejaka zasada w przypadku tej zabawki. Kolejnym ważnym aspektem jest tematyka zabawek. Przed zakupem warto się dowiedzieć, co lubi dziecko, jakie ma zainteresowania oraz jakie bajki aktualnie ogląda. Ta wiedza sprawia, że wybór ciastoliny dla dziecka będzie o wiele łatwiejszy. Kolejną ważną rzeczą jest zawartość zestawu. Przed zakupem warto upewnić się, że wybrany zestaw zawiera nie tylko akcesoria do jej wyciskania, ale też samą ciastolinę. Czasami jest to niejasne podczas wybierania elementów do zabawy.

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej