Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czy warto zdecydować się na depilację laserem? Opis, zalety i wady metody

23 lutego 2022 depilacja laser


Depilacja laserowa jest droga, ale ma wiele zalet. Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Sprawdź pomocne informacje dotyczące usuwania włosków metodą laserową!

 

Depilacja laserowa – co to znaczy?

Do depilacji stosowane są obecnie różne metody. W domu można skorzystać z depilacji woskiem, pastą cukrową czy depilatorem elektrycznym. W gabinetach z kolei bardzo popularna jest metoda depilacji laserowej.

 

Depilacja laserem polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia laserowego, które niszczy mieszki włosowe i w ten sposób zapobiega ponownemu odrastaniu włosów. W rezultacie depilacja ta wyróżnia się bardzo dobrymi efektami w porównaniu z innymi metodami usuwania włosków.

 

Aktualnie dostępna jest również depilacja laserem w Krakowie – osoby, które chciałyby zdecydować się na zabieg, mogą skorzystać z usług renomowanych gabinetów i klinik, które wykorzystują innowacyjne urządzenia do depilacji.

 

Jak odbywa się depilacja laserem?

W trakcie depilacji laserowej skoncentrowane światło lasera dociera do wnętrza skóry i tam powoduje zniszczenie mieszka włosowego, z którego wyrasta włosek.

 

Proces zniszczenia mieszków włosowych odbywa się techniką selektywnej fototermolizy, która polega na oddziaływaniu na określone rodzaje tkanek laserem, by doprowadzić do ich uszkodzenia. Jednocześnie metoda ta jest bezpieczna dla otaczających tkanek, dlatego nie powoduje ich poparzenia i innych objawów. 

 

W trakcie zabiegu mogą jednak pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe oraz zaczerwienienie skóry. Są one jednak przejściowe, a ponadto nowoczesne urządzenia laserowe pozwalają na złagodzenie dolegliwości przez wykorzystanie funkcji chłodzenia.

 

Jak często należy prowadzić depilację laserową?

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów gładkiej skóry na wiele lat.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że depilacja laserowa dla uzyskania optymalnych rezultatów będzie wymagała wykonania kilku zabiegów. Ma to związek ze sposobem wzrostu włosków, który nie następuje równomiernie. Laser potrafi niszczyć jedynie te włoski, które znajdują się aktualnie w fazie wzrostu, natomiast nie działa on wtedy, gdy są one w uśpieniu lub w fazie przejściowej.

 

Najczęściej wykonuje się od 3 do 5 zabiegów, które pozwalają na usunięcie większości włosków z danego obszaru. Czasami, w przypadku pojawienia się odrostu, konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego, zwykle jeden raz na rok.

 

Zalety i wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa ma wiele zalet:

  • wysoka skuteczność w usuwaniu włosków
  • wieloletni efekt gładkiej skóry
  • oszczędność czasu na depilacji w domu
  • możliwość prowadzenia na różnych typach skór i włosków
  • niskie ryzyko skutków ubocznych
  • brak potrzeby specjalnej rekonwalescencji

 

Wśród głównych wad depilacji laserem znajdują się:

  • wysoka cena – jest ona jednak tylko płacona jednorazowo
  • ryzyko pojawienia się odrostu włosków

 

Warto więc sprawdzić oferty depilacji laserowej dostępne w gabinetach i klinikach, aby zapomnieć o konieczności regularnego golenia lub depilowania włosków w domu. To przyszłościowa decyzja dla każdego, kto chce zadbać o swój wygląd i komfort!

 

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gładka cera
przedłużanie włosów
Endermologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Endermologia