Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Alkohol na wesele – jak dobrze wybrać?

27 czerwca 2023 Alkohol na wesele - jak dobrze wybrać


Wesele to wyjątkowy moment w życiu zakochanych, który wiele par wspomina z utęsknieniem przez całe życie. Jednak przed imprezą trzeba się do niej najpierw przygotować. Obejmuje to wiele aspektów – dekoracje, stroje, muzykę, a nawet alkohol. Właśnie o ostatnim z wymienionych elementów będziemy rozmawiać. Sprawdź, jak wybrać alkohol na wesele.

Jak wybrać odpowiednią ilość alkoholu na wesele?

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze alkoholu na wesele jest oszacowanie ilości dla gości oraz rozwiązaniem problemu dylematu koordynatora, czyli jednak wybieranie jakości nad ilością czy vice versa?

Zacznijmy od tego, ile alkoholu przygotować. Przeważnie przyjmuje się, że przeciętny gość wypije od 0,5 do 1 litra alkoholu podczas całej imprezy. Dzięki temu można oszacować ilość każdego rodzaju trunku na wesele. Oczywiście warto mieć zapas na wypadek podjęcia spontanicznej decyzji o kontynuowaniu imprezy po oficjalnym zakończeniu.

Warto również wziąć pod uwagę, jakie są upodobania Państwa Młodych oraz ich gości. Jeśli para lubi daną markę alkoholu i uważa, że wszyscy goście również ją polubią, warto zdecydować się na pewną ilość takiego alkoholu na swój szczyt momentu, czyli wesele.

Rodzaje alkoholu i ich znaczenie na weselu

Załóżmy, że mamy już ogólny wykaz sposobów na zdobycie odpowiedniej ilości i jakości alkoholu na wesele. Teraz czas na bardziej szczegółowy rozkład, gdzie poznamy, jak zaaranżować różne rodzaje alkoholi.

1. Źródło alkoholu: pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dobre pochodzenie. Najlepsze trunki można nabyć w takich miejscach jak hurtownie alkoholi, które zapewniają artykuły osobom prywatnym na różnego rodzaju imprezy.

2. Wódka – główny trunek serwowany na weselach w Polsce. Warto wybrać jedną, maksymalnie dwie marki, które mają dobrą jakość smaku oraz spełniają oczekiwania pod względem ceny. Wybierając tylko jedną lub dwie marki, można spróbować negocjować cenę przy zakupie hurtowym.

3. Whisky, brandy, gin – warto pomyśleć o dodatkowych trunkach dla wyjątkowych gości. Choć nie każdy będzie korzystać z takiego dodatku, może być elementem, który sprawi, że wesele będzie kojarzone jako wyjątkowe.

4. Wino – doskonałe do obiadu, a także jako namiastka szampana do toastów. Możemy wybrać zarówno białe, jak i czerwone. Oczywiście warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej proporcji jakości do ceny.

5. Piwo – i pomimo że nie jest to dominujący trunek w trakcie wesela, stanowi oczywiście element dopełniający uroczystość. Opcjonalnie można zdecydować się na różnorodność smakową, lecz bardziej warto skupić się na jednym rodzaju o większej ilości.

6. Drinki i koktajle – to świetne rozwiązanie na lato lub dla osób, które nie są wielkimi fanami klasycznego trunku służącego do poprawienia humoru, czyli wódki. Możemy tu serwować zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Czy warto? Tylko wtedy, gdy para Młoda uważa, że to jest przydatne na ich imprezę.

Kilka rad dotyczących alkoholu na weselu

Podsumowując, warto pamiętać, żeby dobierać proporcje jakości do ceny, ilości do przyjęcia oraz rodzaje alkoholu do gustu Państwa Młodych i ich gości. Zwracajmy uwagę na jakość trunków oraz na dostępność różnych napojów dla gości. Pamiętajmy, że biorąc pod uwagę zróżnicowany wiek uczestników wesela, bogate zaplecze trunkowe, warto jest zawierać opcje z dodatkami dla osób nie spożywających alkoholu.

Miejmy też na uwadze również, że dobrej jakości alkohol na wesele można często udać się nabyć po niższych niż przewidujemy cenach, co wynika z wielkości zamówienia, więc warto sprawdzić możliwość uzyskania zniżki na większe zakupy. A przede wszystkim, niech wesela będą najlepszymi wspomnieniami Państwa Młodych, a trunki pełnią swoją funkcję i pozwalają na wspólne toastowanie!

Materiał zewnętrzny

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej