Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Postaci kobiece w House of Cards

13 maja 2019 Postaci kobiece w House of Cards


Dla wielu miłośników małego ekranu House of Cards to bez wątpienia najważniejszy serial polityczny jaki kiedykolwiek został nakręcony. Ciekawe zawiązane intrygi, pełnokrwiste postaci, realizm polityczny, a także wybitna gra aktorska – to niewątpliwe atrybuty tego serialu. Również warto zwrócić uwagę na wątek kobiet w polityce. Jest tutaj ich całkiem sporo i odgrywają decydującą nierzadko rolę.

House of Cards – serial polityczny wszech czasów

O hitowym serialu Netflixa napisano już bez wątpienia wiele. Nie ulega jednak wątpliwości, ze mamy do czynienia z serialem wybitnym. Choć trzeba przyznać, ze jego formuła nie jest oryginalna. Serial bowiem powstał na podstawie książki Michaela Dobbsa, i co ciekawe nie jest pierwszą ekranizacją pisarstwa tego autora. Wcześniej bowiem powstał serial produkcji brytyjskiej. Nie mniej jednak tamta ekranizacja raczej przeszła bez echa, czego nie można powiedzieć o produkcji Netflixa. Serial wywołał niewątpliwie sporo dyskusji o amerykańskiej polityce, a szczególnie o jej kulisach. Można powiedzieć, że serial ten jest również szczytowym osiągnięciem aktorskim Kevina Spaceya. Jednak w tym miejscu spróbujemy bardziej przybliżyć postaci kobiece w tymże serialu.

Postaci kobiece w House of Cards

Postaci kobiece w House of Cards Na potrzeby tego artykułu pominiemy może wydarzenia z ostatniego sezonu, no i może z przedostatniego, żeby przesadnie nie spojlerować. Najważniejszą postacią kobiecą w House of Cards jest bez wątpienia Claire Underwood, żona głównego bohatera Francis Underwooda (Spacey), która powoli pnie się w górę po szczeblach kariery. Najpierw prowadzi organizację non profit, następnie z przytupem wchodzi w świat polityki. Jest nieustępliwa, chorobliwie ambitna, i dąży co celu po trupach, choć może nie tak dosłownie jak jej mąż Francis. Claire wszystko poświęca polityce, choć w pierwszej części serialu rozmyśla nawet o ciąży, jednak ambicje politcyznie biorą nad tym górę.

Warto również wspomnieć Catherine Durant – sekretarz stanu, która musi zdusić swoje ambicje w starciu z Francisem, czy choćby kongresmenkę Jackie Sharp, która balansuje na wspieraniu małżeństwa Underwoodów i jawnym się im przeciwstawianiu. Ale nie tylko polityka jest mocno obsadzone przez kobiety w tym serialu. Mamy tutaj również wyraziste postaci ze świata prasy. Warto tutaj wspomnieć o Zoe Barnes i Janine Skorsky. Warto również wspomnieć o Heather Dunbar, która w pewnym momencie staje do walki z Francisem o nominację Demokratów na stanowisko prezydenta. To również wyrazista postać, która nie ustępuje Francisowi w montowaniu politycznych intryg.

Dlaczego warto obejrzeć House of Cards?

Niewątpliwie jest to idealny serial dla osób, które interesują się polityką. Z pewnością warto przyjrzeć się postaciom kobiecym w tym serialu. Nie znajdziemy tutaj mam zajmujących się dziećmi i czekających w domu na mężów. Kobiety w tym serialu to silne osobowości, nastawione na karierę i potrafiące wygrywać mężczyznami w kluczowych starciach.

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Popularność plaż miejskich
Postaci kobiece w House of Cards

Jesteś zainteresowany reklamą?

Postaci kobiece w House of Cards