Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak dbać o włosy

12 kwietnia 2019 Jak dbać o włosy


Zastanawiasz się jak zadbać o swoje włosy? Niestety zarówno mróz jak i upał wpływają niekorzystnie na ich kondycję. Dodatkowo musisz również wiedzieć, że zbyt częste mycie głowy i stosowanie nieodpowiednich szamponów również może znacznie zniszczyć twoje włosy. Co więc musisz wiedzieć o pielęgnacji swoich włosów, aby móc utrzymać je w dobre kondycji?

Pielęgnacja włosów

Jak dbać o włosyPrzede wszystkim musisz wiedzieć, że nie ma jednego remedium na ten problem. Jest tak dlatego, że każda z nas ma inne włosy i różnorodnie reagują one na ten sam sposób pielęgnacji. W zasadzie można by powiedzieć, że powinnyśmy korzystać z indywidualnie skomponowanych kosmetykach do naszych włosów. Ale to sytuacja idealne, a jak wiemy rzeczywistość jest inna. Musisz również wiedzieć, że reakcja włosów na różne kosmetyki również zmienia się w czasie. Dlatego szampon, który dotychczas spełniał nasze oczekiwania, po jakimś czasie może się okazać złym rozwiązaniem.

Więc jak dbać o włosy? Przede wszystkim musimy je regularnie myć. To jest absolutna podstawa, od której nie ma odstępstw. Kwestią indywidualną jest jednak częstotliwość mycia głowy oraz rodzaj stosowanych preparatów. Musisz wiedzieć, że na twoich włosach osadza się łój wytwarzany przez skórę, a wpływ na ich kondycję mają również zanieczyszczenia powietrza. Myjąc głowę szamponem szczególną uwagę musisz zwrócić na okolice twarzy. W tym miejscu włosy mogą być bowiem nieco ubrudzone przez kremy stosowane na twarz, jak i makijaż. Po umyciu włosów należy je skrupulatnie rozczesać. Warto również stosować odpowiednie odżywki i maseczki na włosy, które pozwolą im szybko się zregenerować.

Dieta na piękne włosy

Ale dbać o włosy można nie tylko poprzez ich odpowiednią pielęgnację. Równie ważne jest stosowanie odpowiedniej diety. Szczególnie istotne dla kondycji naszych włosów są takie składniki jak miedź, krzem i cynk. Aby więc móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami należy spożywać pestki dyni i słonecznika, a także takie warzywa jak kalarepa i seler. Ogólnie warzywa mają bardzo pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów.

Jak dbać o włosy?

Warto również wiedzieć w jaki sposób odpowiednio obchodzić się z naszymi włosami. Jak już wspomnieliśmy na samym początku zarówno mróz, jak i promienie słoneczne niekorzystnie wpływają na nasze włosy. Dlatego warto nosić czapki. Oczywiście odpowiednie na daną porę roku. Również codzienne stosowanie lokówki, suszarki, czy też prostownicy wymaga od wyczucia umiaru. Jeśli przesadzimy, to możemy niestety zniszczyć sobie włosy. To samo dotyczy kosmetyków do stylizacji włosów. Jeśli jednak czujemy, że sytuacja wymyka nam się spod kontroli to warto udać się do sprawdzonego fryzjera. On bowiem może znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pomoże zregenerować nasze włosy. Z pewnością fryzjer dobierze nam odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, a także udzieli kilka dobrych wskazówek. No i naturalnie doprowadzi naszą fryzurę do ładu.

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gładka cera
przedłużanie włosów
Endermologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Endermologia