Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Popularność plaż miejskich

28 czerwca 2019 Popularność plaż miejskich


Rozpoczął się sezon urlopowy. Miliony naszych rodaków właśnie zaczynają wyjeżdżać na urlop. Jeszcze kilka lat temu bardzo modnymi destynacjami urlopowymi były kraje basenu Morza Śródziemnego. Obecna sytuacja polityczna sprawiła, że urlopowe przyzwyczajenia Polaków ulegają zmianie. Rodacy coraz częściej zaczynają dostrzegać piękno naszej ojczyzny. Piękno to bierze się przede wszystkim z różnorodności krajobrazowej. Mamy w Polsce zarówno piękne góry na południu, urocze krajobrazy nizinne na Mazurach i Podlasiu jak i znakomicie rozwinięty przemysł turystyczny nad polskim morzem. To właśnie Bałtyk przyciągnie w te wakacje setki tysięcy nowych turystów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź postaramy się znaleźć poniżej.

Plaże w polskich miastach

Popularność plaż miejskichWiele nadmorskich samorządów spiera się, który z nich może uchodzić za wakacyjną stolicę Polski. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Siłą naszego wybrzeża jest to, że można znaleźć tutaj zarówno wielkie aglomeracje, takie jak na przykład Trójmiasto, jak i szereg mniejszych turystycznych miejscowości położonych na przykład na Półwyspie Helskim. To właśnie Trójmiasto jako ośrodek z bardzo dobrą bazą noclegową powinien być pierwszym punktem naszej wycieczki nad polskie morze.

Samo Trójmiasto ma bardzo wiele do zaoferowania turystom z głębi kraju. Na ten miejski organizm składają się trzy duże miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia. Każde z tych miast ma inną charakterystykę. Gdańsk jest dumny ze swojej bogatej historii. Było to pierwsze nasze prawdziwe okno na świat kilkaset lat temu. Istnieje też jeszcze mnóstwo pamiątek związanych ze zmianami politycznymi w latach osiemdziesiątych. Sopot z kolei jest nastawiony na rozrywkę. W tym mieście możemy dobrze zjeść, czy też wyszaleć się w miejscowych klubach. Gdynia jest dumna ze swojej nowoczesności i stara się z niej czynić swoją wizytówkę turystyczną.

Popularność plaż miejskich

Jednak pomimo tego, że części składowe Trójmiasta są tak różnorodne to istnieje w nich coś, co jest ich wspólną wizytówką. Są nią plaże miejskie. Skąd bierze się popularność plaż miejskich? Przede wszystkim z ich usytuowania. Są one położone blisko centrów miast, a jednocześnie zapewniają komfort wypoczynku. Jeżeli chcemy dotrzeć na przykład do gdyńskiej plaży miejskiej, to potrzebujemy zaledwie kilkunastu minut spaceru od głównego dworca kolejowego. Na plażach miejskich w Trójmieście odbywa się także szereg imprez plenerowych, z których wizytówką już w skali całego kraju stał się gdyński wieczorny koncert z okazji nocy świętojańskiej. Jednak, jeżeli nie lubimy zgiełku to możemy wybrać plaże mniej uczęszczane, na przykład w gdyńskich dzielnicach Orłowo lub Babie Doły.

Podsumowując, nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec Europy po to, aby spędzić miło czas wolny. Wystarczy wybrać się nad Bałtyk. Dogodny dojazd koleją sprawia, że decyzję o spędzeniu weekendu na nadbałtyckich plażach możemy podjąć nawet spontanicznie.

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Popularność plaż miejskich
Postaci kobiece w House of Cards

Jesteś zainteresowany reklamą?

Postaci kobiece w House of Cards