4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Jak się ubrać do kościoła

Jak się ubrać do kościoła

W polskim społeczeństwie odsetek osób regularnie praktykujących wyznawaną religię jest zdecydowanie co raz mniejszy. Oczywiście mamy tutaj na myśli zdecydowanie dominujące w naszym kraju wyznanie katolickie. Niemniej jednak co niedzielę spora rzesza osób wierzących jednak odwiedza kościół. Uczestnictwo w mszy świętej wymaga od nas, abyśmy się odpowiednio przygotowali. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jak się ubrać do kościoła, aby zachować powagę miejsca i sytuacji. Jakie więc zasady kierują wyborem odpowiedniego ubioru na mszę świętą?

Jak się ubrać do kościoła?

Jak się ubrać do kościołaW zasadzie wychodząc do kościoła powinniśmy przede wszystkim wiedzieć do jakiego miejsca się udajemy. Niewątpliwie jest to miejsce, gdzie odbywają się praktyki religijne, dlatego też należy zachować szacunek i powagę nie tylko poprzez swoje zachowanie, ale również poprzez swój ubiór. O ile mężczyźni mają zdecydowanie łatwiej, albowiem wystarczy, że założą garnitur, o tyle w przypadku kobiet kwestia ta nie jest już taka prosta. A możliwości wyboru odpowiedniego stroju są naprawdę ogromne. Przede wszystkim musimy jednak również wiedzieć czego nam, kobietom, nie wolno absolutnie do kościoła założyć. A więc unikajmy zbyt krótkich spódnic i dużych dekoltów. To niewątpliwie nie jest miejsce na takie ubranie. Również spodenki raczej będą nie na miejscu. Unikajmy również ubrań obcisłych, czy też prześwitujących.

Zatem jak ubrać się do kościoła? Przede wszystkim warto postawić na ubrania w stonowanych barwach. Niekoniecznie musimy ubierać się na czarno, czy też biało. Dopuszczalne są również odcienie szarości i granatu. Jednak już czerwona sukienka będzie zbyt mocno rzucać się w oczy, a czerwony z pewnością nie jest kolorem neutralnym i stonowanym. Warto ubrać się w różnego rodzaju garsonki. Trzeba pamiętać, aby raczej nie odsłaniać ramion. Nie dopuszczalne jest również obuwie typu klapki, czy też sandały. Najlepiej jakby obuwia jednak zakrywało stopę. Pamiętajmy również o eleganckiej torebce.

Jak się zachować w kościele?

Jednak kwestia odpowiedniego ubioru to nie wszystko. Również powinniśmy wiedzieć jak odpowiednio zachowywać się w kościele. Powaga miejsca i sytuacji wymaga od nas, abyśmy to w odpowiedni sposób uszanowali. O tym, że trzeba zachować ciszę nie trzeba raczej przypominać. Oczywiście są wyjątki, jak podczas wspólnej modlitwy, czy też pieśni. Naturalnie nie dopuszczalne jest również korzystanie z telefonu komórkowego podczas mszy. Jeśli już koniecznie musimy go ze sobą zabrać, to przynajmniej powinniśmy go wyłączyć, albo chociaż wyciszyć. W niezbyt dobrym tonie jest również rzucie gumy podczas mszy świętej, a to niestety zdarza się dość często. Pamiętajmy również o tym, aby zawsze mieć przy sobie parę groszy na tacę. Można powiedzieć, że w zasadzie to są sprawy, o których każdy wie i nie trzeba o nich przypominać. Jednak wystarczy udać się na mszę, aby zauważyć, że nie każdy potrafi się do nich zastosować.

Udostępnij

O autorze