4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Zdrowie

Jak wzmocnić serce za pomocą diety? To proste!

Jak wzmocnić serce za pomocą diety? To proste!

Czy można odżywiać się w taki sposób, by wspierać swe serce? Tak! Kluczem do sukcesu jest wybór tych produktów spożywczych, które będą miały zbawienny wpływ na nasze serce i pomogą mu sprawniej wywiązywać się z codziennych zadań.

Jakie produkty powinna zatem uwzględniać zdrowa dieta wspierająca serce?

Dla dobra swego serca warto w porę włączyć do swego menu te produkty, które są dobrymi źródłami niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlaczego? Bo te kwasy tłuszczowe wykazują się bardzo dużą skutecznością w walce ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu, będącego jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla naszego serca. NNKT można znaleźć m. in. w tłustych rybach morskich oraz w orzechach. Dzięki takim dodatkom, nasze menu stanie się bardziej przyjazne dla serca. By mięsień ten mógł sprawnie pracować, niezbędny staje się też błonnik pokarmowy, odgrywający bardzo ważną rolę w profilaktyce takich chorób, jak miażdżyca. By wspomóc swe serce, warto zatem włączyć do swego menu takie produkty, jak płatki owsiane czy otręby pszenne.

Czosnek w menu

Zdrowe serce sporo zyska też w chwili, gdy w naszym menu zacznie się pojawiać czosnek. Ten naturalny antybiotyk jest skutecznym pogromcą bakterii, ma też bardzo dobry wpływ na poziom cholesterolu oraz na ciśnienie tętnicze. Do diety mającej wspierać serce i układ krążenia warto też włączyć jaja, będące dobrym źródłem witamin z grupy B oraz potasu. W walce ze zbyt wysokim cholesterolem może się też bardzo dobrze sprawdzić cynamon – kolejny sojusznik zdrowego serca, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi.

zdrowiewruchu.pl

Udostępnij

O autorze