Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak poradzić sobie z pękającymi piętami

23 kwietnia 2019


Zabiegi kosmetyczne pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji, jak również wzmagają estetykę i higienę. Dzięki odpowiednio przeprowadzanym zabiegom, możliwe jest upiększenie ciała, a także dodanie mu witalności i jędrności. Jednym z popularnych i często stosowanych działań jest złuszczanie twardej i martwej skóry z okolic pięt. Jak poradzić sobie z pękającymi piętami? Jakie zabiegi są najodpowiedniejsze na pękające pięty? Jakie stosować podczas terapii kosmetyki?

Czym właściwie są pękające pięty?

Jak poradzić sobie z pękającymi piętamiPękające i zrogowaciałe pięty to problem zarówno natury estetycznej, jak i bolesne i dyskomfortowe zaburzenie. Powstałe pęknięcia przybierają wygląd głębokich szczelin, które niekiedy dostarczają wiele bólu. W standardowych przypadkach pęknięcia te występują w okolicy naskórka wierzchniego, jednak w niektórych przypadkach defekty te sięgają w głąb skóry i dochodzą do skóry właściwej. Powstawanie coraz głębszych szczelin powoduje krwawienie oraz wytwarzanie się ropy i ogromne pieczenie. Pozostawienie popękanych pięt jest również siedliskiem wielu bakterii i wirusów, a zaniedbanie problemu może prowadzić do różnorodnych negatywnych skutków. Problem ten staje się wtedy niebezpieczny dla zdrowia każdego człowieka. Może spowodować zakażenie lub stan zapalny, który wywoła wiele problemu.

Jak poradzić sobie z pękającymi piętami?

Aby skutecznie pozbyć się niechcianego problemu należy zgłosić się do lekarza dermatologa, który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie i terapię, jak również dobierze prawidłowe i skuteczne maści, kremy i kosmetyki. Zabiegi kosmetyczne, mające na celu usunięcie zrogowaciałej skóry polegają na ścieraniu jej, specjalistycznymi narzędziami. Zabieg rozpoczyna się kilkuminutowym namaczaniem stóp, następnie osuszeniem ich i ścieraniem za pomocą nowoczesnych urządzeń. Zabieg ten należy powtarzać, a ilość przewidzianych zabiegów zależna jest od głębokości i rozległości powstałych szczelin. Po każdym zabiegu usuwania martwej skóry należy na oczyszczane miejsca nałożyć odpowiednią maskę, która w pewien sposób pomoże zregenerować się skórze. Tak nasmarowaną powierzchnię owija się folią i pozostawia na pół godziny. Po ukończeniu pielęgnacji stóp, należy dokładnie oczyścić i osuszyć leczone miejsce.

Jak pielęgnować skórę pięt

Zastosowane zabiegi kosmetyczne w specjalistycznym gabinecie, należy odpowiednio wspomagać, dbając o skórę w domu. Codzienna pielęgnacja opiera się o smarowanie, czyszczenie oraz kontrolowanie naskórka. Aby wspomóc te działania należy dobrać odpowiednie maści, kremy i inne kosmetyki, dzięki którym skóra będzie odpowiednio odżywiona i zmiękczona. Podczas codziennej pielęgnacji, należy również używać środków takich jak: delikatne kostki do ścierania martwego naskórka, łopatki czy elektryczne maszynki do usuwania wierzchniej, martwej skóry.

sukienki na przyjęcie

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

krem spf
gładka cera
przedłużanie włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?

przedłużanie włosów