4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Zalety ubrań z bawełny organicznej – dlaczego warto je wybrać?

Zalety ubrań z bawełny organicznej – dlaczego warto je wybrać?

Bawełna organiczna oraz ubrania z niej szyte to nie tylko dbałość o wygodę noszenia takiej odzieży, ale także dodatkowe zalety. I to kluczowe. Bawełna organiczna to dbałość o środowisko, a także o komfort życia i pracy osób zajmujących się wytwarzaniem ubrań.

  1. Czy warto wybrać bawełnę organiczną?
  2. Bawełna organiczna – zalety.

Na co dzień większość z nas przykłada wagę do swoich ubrań. Do fasonu, koloru, stylu, zgodności z obowiązującymi trendami. Jednak warto się zastanowić także nad kwestią, w jaki sposób nasze ubrania powstają. Z jakich materiałów są szyte, jak wygląda proces ich produkcji i czy podczas niego nie zostały złamane prawa człowieka – w wyniku pracy ponad siły za głodową stawkę. Być może brzmi to patetycznie, ale skoro można przyczynić się do poszanowania praw człowieka i ochrony środowiska poprzez wybór odpowiednich ubrań, to warto to zrobić. Taką szansę daje właśnie wybór ubrań z bawełny organicznej.

Czy warto wybrać bawełnę organiczną?

Tytułowe pytanie to wiele argumentów za tym, żeby takiego wyboru dokonać. I to z kilku powodów. Po pierwsze, bawełna organiczna i ubrania z niej szyte to pewność, że przy ich produkcji nie ucierpiał ich wykonawca. Nie pracował za głodową stawkę za niewspółmierne do wysiłku pieniądze – kupując ubrania z bawełny organicznej, przyczyniamy się do ograniczenia pracy niewolniczej na całym świecie. Poza tym dbamy o środowisko! Bawełna organiczna to bawełna, która jest uprawiana bez użycia nawozów sztucznych czy pestycydów. Nasiona nie są poddawane modyfikacji – co wpisuje się w walkę o zaprzestanie uprawy GMO. Przy produkcji bawełny organicznej nie są też używane wybielacze, które przyczyniają się do degradacji środowiska.

Bawełna organiczna – zalety

Bawełna organiczna i wybór ubrań z niej szytych to nie tylko kwestie etyczne. To także postawienie na dobrą jakość odzieży i komfort jej noszenia. A to dlatego, że bawełna organiczna charakteryzuje się wytrzymałością, przewiewnością, a poza tym jest bezpieczna dla alergików. Jeśli mamy dość ubrań z sieciówek, które tracą fason po pierwszym praniu, a ich kolory bledną, to także warto postawić na bawełnę organiczną. Włókna takiej bawełny są mocne, gdyż nie są osłabione na przykład wybielaczami. Bawełna organiczna użyta do ubrań chroni perfekcyjnie ciało przed przegrzaniem czy wyziębieniem – śmiało można powiedzieć, że to taka nasza druga skóra. Odzież wykonana z materiału, który powstał w wyniku ekologicznej uprawy bawełny to bardzo dobra inwestycja – ubrania są trwałe i nie jest konieczna częsta wymiana garderoby. Dla sceptyków, którzy wyobrażają sobie, że taka bawełna to ubrania bez wyrazu, przykład odzieży uszytej z bawełny organicznej, która jest kolorowa i pozostająca w najnowszych trendach – ubrania z bawełny organicznej – Kokoworld.pl.

 

 

 

Udostępnij

O autorze