Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Endermologia – kiedy warto skorzystać z zabiegu?

21 marca 2022 Endermologia


Masz problemy z cellulitem lub nagromadzeniem tkanki tłuszczowej na ciele? Chcesz ujędrnić skórę, która stała się wiotka? Pomoże endermologia.

 

Profesjonalna endermologia Kraków – zabieg dostępny jest również w krakowskich gabinetach i klinikach. Na czym dokładnie polega tego typu procedura? Kiedy warto zdecydować się na endermologię?

 

Na czym polega endermologia?

Zabieg określany jako endermologia jest rodzajem masażu podciśnieniowego, czyli masażu, w trakcie którego stosowane jest urządzenie wytwarzające podciśnienie. Dzięki niemu można uzyskać znacznie lepszy efekt masażu, zwłaszcza w celu redukcji defektów kosmetycznych skóry.

 

W trakcie endermologii wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń, które wyposażone są w masujące głowice wyposażone w rolki. Głowice te pozwalają też na wytworzenie podciśnienia. Po przyłożeniu do skóry zapewniają efekt intensywnego masażu, znacznie skuteczniejszego niż tradycyjnymi technikami.

 

Endermologia – kiedy warto ją wykonać?

Najczęściej endermologia prowadzona jest na ciele. Wskazana jest między innymi u osób z nadwagą, otyłością, ale również w trakcie odchudzania i po ciąży, aby poprawić wygląd brzucha, ud, pośladków.

 

Zabieg endermologii wskazany jest w poniższych przypadkach:

  • cellulit
  • wiotka skóra
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • obrzęki
  • obolałe mięśnie

 

Warto też zaznaczyć, że bardzo dobre efekty można uzyskać w przypadku prowadzenia zabiegów na twarz. Endermologia pomaga wtedy w zagęszczeniu i ujędrnieniu skóry, powoduje, że jest rozświetlona i jednolita.

 

Skuteczna endermologia Kraków – sprawdź oferty gabinetów i klinik w internecie!

 

Jak przebiega zabieg endermologii?

Zabieg polega na przesuwaniu po ciele głowicy urządzenia do endermologii, która intensywnie masuje skórę. Całkowity czas trwania zabiegu wynosi najczęściej od 20 do 50 minut, co zależne jest od miejsca, na którym jest on prowadzony.

 

W trakcie zabiegu endermologii prowadzonego na ciele konieczne jest noszenie specjalnego stroju wykonanego z elastycznego materiału. Zapewnia on ochronę dla skóry i dodatkowo wspomaga przesuwanie głowicy urządzenia. 

 

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zabiegowych zaleca się skorzystanie z około 10-20 zabiegów.

 

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gładka cera
przedłużanie włosów
Endermologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Endermologia