4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Lifestyle

Gdzie wypocząć na Dolnym Śląsku?

Gdzie wypocząć na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk to dosyć atrakcyjny rejon pod względem turystycznym. Ma on wiele zabytków i atrakcji do zaoferowania. A zdecydowanie najlepsze co może nam podarować to wspaniała przyroda i piękne krajobrazy. To również miejsce gdzie możemy świetnie wypocząć i zregenerować siły. Co więc może nam zaoferować ten rejon Polski Gdzie wypocząć na Dolnym Śląsku?

Karpacz – górska perła Dolnego Śląska

Gdzie wypocząć na Dolnym ŚląskuNiewątpliwie Karpacz to miejscowość, która przyciąga rzesze turystów jak magnes. Możemy tutaj przede wszystkim liczyć na świetnie rozbudowaną bazę noclegową. Miasto stanowi idealną bazę to wypraw w najwyższej partie Karkonoszy. Jeśli planujesz wyprawę na Śnieżkę, to zdecydowanie powinieneś poszukać noclegu właśnie w Karpaczu. Oprócz bazy noclegowej w Karpaczu znajdziemy również wiele lokali gastronomicznych. A jakie zabytki i atrakcje czekają na turystów w tym mieście?

Przede wszystkim warto zobaczyć słynną Świątynię Wang. Ten drewniany kościołek został postawiony ponoć bez użycia ani jednego gwoździa. Warto dodać, ze w częściach przywędrował do nas aż z Norwegii. Niewątpliwie Wang jest symbolem Karpacza, a jej wizerunek każdemu niemalże kojarzy się właśnie z tym miasteczkiem. Każdy kto choć na chwilę tutaj zawitał powinien zdecydowanie to miejsce odwiedzić.

Karkonosze i Śnieżka

Oczywiście przyjeżdżając do Karpacza nie mamy na celu tylko zwiedzanie tego miasteczka. Ma ono bowiem służyć nam za bazę noclegową, podczas gdy głównym celem są góry. Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów. A ich najwyższy szczyt – Śnieżka – majestatycznie wznosi się na okolicą. Samo wejście na Śnieżkę nie jest specjalnie trudne, ale jednak wymaga nieco wysiłku. Szlaki turystyczne są bardzo dobrze oznakowane, poza tym po drodze mamy kilka schronisk gdzie można odpocząć i dobrze zjeść.

Gdzie wypocząć na Dolnym Śląsku?

Karpacz to jednak wybór dla osób, które stawiają raczej na aktywny wypoczynek. Niemniej jednak nie każdy taki rodzaj wypoczynku preferuje. Jakie więc możliwości maja takie właśnie osoby? Dobrym rozwiązaniem jest przede wszystkim Zalew Mietkowski, gdzie możemy po prostu sobie popływać i się poopalać. Jeśli chcemy jednak trochę gór zasmakować, ale nie przemęczyć się zanadto to możemy pojechać do Sobótki i wejść na Ślężę. Warto również zdecydowanie odwiedzić Kotlinę Kłodzką, a także Lubiąż, gdzie można podziwiać wspaniały klasztor cysterski.

Dla wielu ciekawą atrakcją jest również zamek Książ. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z całej Polski. Z pewnością zamek zrobi wrażenie na każdym z nas. Atrakcyjnym miejscem może być również Dolina Bystrzycy. Znajdziemy tutaj wspaniałe lasy łęgowe oraz dużą różnorodności fauny. Jak więc widać możliwości aktywnego wypoczynku na Dolnym Śląsku jest całkiem sporo. Warto więc z tego skorzystać.

Udostępnij

O autorze