4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Jaki powinien być idealny biustonosz dla karmiących?

Jaki powinien być idealny biustonosz dla karmiących?

Wiele młodych mam kupuje stanik w pośpiechu, nie przykładając zbyt wiele uwagi, co do jego jakości, sposobu wykonania czy odpowiedniego dopasowania. Wychodzą z założenia, że mają po prostu podtrzymywać biust i zapewniać dostęp do piersi. Czy to dobre podejście? Oczywiście, że nie! Biustonosze dla karmiących powinny być dobierane ze szczególną dbałością. W przeciwnym razie trzeba przygotować się na bolesność piersi, trud w karmieniu oraz utratę jędrności biustu.

Jak zmieniają się piersi po porodzie?

Biust kobiety karmiącej bardzo różni się od tego, jaki miała przed zajściem w ciążę. Jest nie tylko bardziej tkliwy i delikatny, ale również większy (czasem nawet o dwa rozmiary) i mocniej ukrwiony (widoczne są naczynia krwionośne). Piersi szybko stają się przepełnione i obolałe, co przejawia się niekontrolowanym sączeniem się mleka i ogólną bolesnością. Rozwiązaniem przywracającym dawny komfort życia jest zakup odpowiedniego biustonosza dla karmiących.

Kiedy kupić?

Swoje pierwsze biustonosze dla karmiących kobiety powinny zakupić jeszcze w czasie ciąży. Zwykle piersi przed porodem są tak wrażliwe, że największy komfort noszenia uzyskują właśnie w miękkim i bawełnianym staniku. Najlepiej sprawdzą się gładkie modele, pozbawione zbędnych ozdobników, albowiem to one często prowadzą do bolesnych otarć. Nie bez znaczenia pozostaje również ich krój. Optymalnym wyborem są modele na grubych ramiączkach, gdyż ciężkie piersi kobiety ciężarnej, a potem karmiącej, wymagają należytego podparcia. W przeciwnym razie należy liczyć się z utratą ich jędrności, która spowoduje nieestetyczne obwisanie biustu.

Co z tym rozmiarem?

Biustonosze dla karmiących przysparzają wiele trudności w prawidłowym doborze. I nie trudno się temu dziwić, albowiem nigdy ostatecznie nie wiadomo, do jakich rozmiarów powiększą się piersi. Najlepszym zatem wyborem będą bawełniane modele, z dodatkiem rozciągających się włókien, które są znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze od sztywnych i mało elastycznych staników. Biustonosz nie może być za mały, ponieważ piersi zostaną skrępowane, ani za duży, ponieważ nie będzie stanowił odpowiedniego podparcia. Poleca się kupić biustonosze dla karmiących o obwodzie takim jak zwykle i miseczkami o jeden rozmiar większymi.

Pamiętaj o odpinanych ramiączkach!

Rzeczą niezwykle ważną przy zakupie biustonosza dla karmiących są ramiączka. Muszą być nie tylko odpowiednio dopasowane do wielkości biustu, ale również wyposażone w opcję odpięcia od miseczki. To ważne, ponieważ mając taki stanik młoda mama nie będzie musiała martwić się o komfortowe przystawienie głodnego maluszka do piersi.

Udostępnij

O autorze