Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dlaczego warto jeść śniadanie

27 maja 2019 Dlaczego warto jeść śniadanie


Każdego dnia wiele osób wychodzi z domu w pośpiechu i nie ma czasu na staranne przygotowanie posiłku. To duży błąd. Warto wstać odrobinę wcześniej, aby zjeść dobre śniadanie i móc cieszyć się dniem w pełni energii. Dobrze jest jeść to, co dodaje nam sił i co sprawia, że świetnie będziemy się czuć. Dlaczego warto jeść śniadanie?

Co można zjeść na śniadanie?

Dlaczego warto jeść śniadanieTakim posiłkiem – odpowiednim na śniadanie – może być owsianka z suszonymi lub świeżymi owocami. Doda ona nam wiele zapału i świetnie rozgrzeje żołądek w zimny dzień. Niektórzy przygotowują się na wodzie, a inni na mleku. Wiele zależy od upodobań smakowych. Każdy woli jeść co innego, ale dużą rolę odgrywają tu nasze przyzwyczajenia.
Zbytnio przywiązujemy się do kanapek oraz do tradycyjnych śniadań, które mogą nie mieć większych wartości odżywczych. Jeśli więc zastanawiamy się dlaczego warto jeść śniadanie, które jest zdrowe i obfite, warto zrozumieć, że ma ono ogromne znaczenie ze względu na to, że rano potrzebujemy zastrzyku energii. Zazwyczaj przyzwyczajamy się do codziennych posiłków. Osoby, które nie lubią zbytnio jeść samego rana, bo nie mają apetytu, mogą wycisnąć sobie sok przez wyciskarkę lub wrzucić owoce do blendera.

Dobrze jeść z rana owoce, ponieważ to najlepsza pora na przyjęcie fruktozy dla naszego organizmu. Tak przygotowani możemy wyjść z domu, aby zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Zdrowe śniadanie może być smaczne i pożywne. Później warto zadbać o to, aby zjeść niewielką przekąskę, która pozwoli nam dotrwać do obiadu. Należy jeść 5 posiłków dziennie i nie zajadać się przesadnie słodyczami, ponieważ może to powodować nadmierny przyrost wagi. Nawet osoby, które się odchudzają muszą pamiętać o znaczeniu śniadania.

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Zastanówmy się jednak dlaczego tak naprawdę śniadanie jest takie ważne. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, ze jest to przecież nasz pierwszy posiłek w ciągu dnia. Stąd też nasz organizm powinien, niejako na rozpęd, otrzymać sporą dawkę składników odżywczych. Śniadanie jest pierwszym naszym posiłkiem, a drugim zazwyczaj jest dopiero obiad. A trzeba pamiętać, ze obecnie obiady raczej jemy bardzo późno, w zasadzie w formie obiadokolacji. Dlatego tak ważne jest, aby śniadanie było bardzo bogate. Musi nam bowiem dostarczyć energię w zasadzie na cały dzień. Śniadanie również często zjadamy w ogromnym pośpiechu i byle jak. To również jest spory błąd. Powinniśmy bowiem wstawać na tyle wcześniej, aby śniadanie jest w spokoju, wręcz je celebrując i żeby porządnie się najeść. Tylko wówczas będzie odpowiednio doładowani na cały ciężki dzień pracy. Osoby, które nie jedzą śniadań, albo robią to w pośpiechu bardzo sobie szkodzą. Nie dość, że nie dostarczają organizmowi odpowiedniej energii na start, to jeszcze cierpi na tym żołądek. Oczywiście śniadanie możemy rozbić na dwa etapy i jego drugą część zjeść w pracy. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

sukienki na przyjęcie

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej