Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym jest kolagen i dlaczego warto go stosować?

10 września 2020


Każdy pragnie mieć jędrną, sprężystą skórę, a jej starzenie się powoduje niestety odwrotne skutki. Często można przyśpieszać ten proces, świadomie lub nie, na przykład przez zbyt intensywne opalanie się, czy też palenie papierosów. Jednakże opalenizna również sprawia, że zyskuje się atrakcyjny wygląd, a część osób nie chce rezygnować z używek. Jak więc sprawić, by kondycja skóry się poprawiła, nie zmieniając przy tym specjalnie swojego trybu życia?

Najważniejszy składnik kosmetyków

W tym celu warto na pewno wybierać produkty do pielęgnacji, które zawierają kolagen. Jest to białko nadające tkankom odporność na rozciąganie. Można go spotkać w kosmetykach przeznaczonych do zaaplikowania bezpośrednio na skórę (żele, maski, kremy), w suplementach diety do stosowania doustnego, a także w wypełniaczach tkankowych, które aplikuje się za pomocą iniekcji. Dzięki temu, że kolagen występuje w tak różnych formach, powstaje możliwość wybrania sobie takiej, jaka jest najlepsza i najwygodniejsza. Każdy ma bowiem inne, indywidualne potrzeby, a także różne możliwości finansowe. Niektórzy na przykład nie przepadają za nakładaniem kremów, czy też korzystaniem z maseczek, więc wybiorą suplementy zawierające kolagen, które wystarczy jedynie połknąć. Osoby z większym budżetem z pewnością zdecydują się na preparaty przeznaczone do iniekcji, którą przeprowadza się w profesjonalnej klinice, gdyż to one dają najszybszy efekt.

Jak to dokładnie działa?

Kolagen nie przechodzi przez skórę, zamiast tego tworzy na jej powierzchni ochronny filtr, który zabezpiecza ją przed utratą wody, a co za tym idzie, przed przesuszaniem się. Doustnie przyjmowane preparaty potrafią poprawić jej kondycję i zagwarantować ujędrnienie oraz sprężystość przez zapewnienie odpowiedniego nawilżenia. W medycynie estetycznej kolagen jest używany w celu wyrównania skóry w miejscu, gdzie pojawiają się zmarszczki, czy też zanikowe blizny. Wykorzystuje się go również do modyfikacji owalu twarzy i wielkości oraz kształtu ust. To właśnie temu służą wspomniane wcześniej iniekcje. Osoby odchudzające się powinny zainwestować w kosmetyki zawierające ten składnik, gdyż zapobiega powstawaniu rozstępów, a także pomaga w walce z cellulitem. Ujędrnienie i uelastycznienie skóry to nie jedyne skutki stosowania preparatów zawierających zawierają kolagen. Wzmacnia on bowiem także kondycję włosów i paznokci, czyni je bardziej odpornymi na kruszenie się. Warto wobec tego przetestować rozmaite odżywki, posiadające ten składnik, by samemu się przekonać o jego wspaniałym działaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.kolagen.pl/

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej