4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Szukasz butów sportowych? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Szukasz butów sportowych? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Nadchodzi długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią często pojawiają się myśli, żeby zacząć „wiosenne porządki” w swoim ciele. Okres wiosenny to najlepszy czas, by rozpocząć sezon treningowy i tym samym walkę o zdrowie! Najpierw jednak nalży wyposażyć się w odpowiednią parę butów sportowych. Niezależnie od tego jaką dziedzinę sportu wybierzesz dla siebie, zwróć uwagę, by Twoje buty były odpowiednio dobrane. Topowe marki sportowe mają w swojej ofercie wiele modeli, zarówno buty sportowe damskie oraz męskie, do biegania i do zajęć na salach. Które wybrać? Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę szukając butów sportowych i jak nie dać się oszukać reklamie powinnaś przeczytać nasz artykuł.

 

Podkreśl swój kobiecy styl – modne buty sportowe damskie!

 

Tak, tak…możesz pomyśleć, że to wcale nie najważniejszy aspekt. Watro jednak, by buty sportowe najprościej mówiąc „podobały Ci się”. Dlaczego? Modne buty sportowe damskie to mała rzecz, dzięki której poczujesz się pewnie i kobieco. Idąc za ciosem z przyjemnością będziesz chciała założyć je ponownie i nie zrazisz się do treningu.

 

Jakość wykonania – to ma znaczenie!

 

Buty sportowe są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i mocniej eksploatowane niż obuwie, w którym chodzisz na co dzień. Ciągłe podskoki, bieg, dodatkowy ciężar mogą sprawiać, że buty sportowe szybciej będą ulegały zniszczeniu. Dlatego tak ważna staje się jakość wykonania. Powinny być mocne, ale jednocześnie lekkie i przewiewne, by zapewniać odpowiednią cyrkulację w trakcie ćwiczeń i nie obciążać zanadto stopy. Jeśli wybierasz trening na zewnątrz, czyli np. bieganie lub nordic walking, zwróć też uwagę czy materiał, z którego wykonane są buty będzie odporny na warunki atmosferyczne i czy łatwo da się go czyścić.

Na ratunek przychodzą tu nowe technologie, którymi kuszą nas producenci butów.

 

Nowa technologia to nie chwyt marketingowy!

 

Nowe technologie szturmem weszły na rynek sportowy, proponując osobom aktywnym coraz to nowe rozwiązania, które mają zapewnić zwiększony komfort ćwiczeń, ale też pomagać w osiąganiu coraz to lepszych wyników. Funkcjonalna odzież to już nie tylko domena, którą interesują się zawodowi sportowcy.

 

Kupując buty damskie sportowe zwróć uwagę na:

Kształt buta – powinien zapewniać komfort i jak najlepiej być dopasowany do anatomicznego kształtu Twojej stopy.

Rodzaj podeszwy – musisz określić do jakiego treningu będą dedykowane Twoje byty sportowe. Rodzaj podeszwy jest ważny, by zapewnić maksymalną przyczepność do podłoża, a przez to bezpieczeństwo. Przy bieganiu w terenie podeszwa będzie miała specjalny bieżnik, który zapobiega poślizgnięciom, natomiast przy podnoszeniu ciężarów będzie płaska i masywna, co wpłynie na mocne osadzenie ciała i zagwarantuje stabilność.

Amortyzacja – To szczególnie ważna cecha, jeśli wybierzesz aktywność obfitującą w podskoki, przeskoki lub trening biegowy. Tu warto się rozejrzeć, bo producenci proponują coraz to nowe rozwiązania technologiczne. W podeszwie buta może być umieszczona np. poduszka powietrzna, żelowa wkładka czy specjalny miękki materiał.

 

Nie od dziś wiadomo, że nowe rozwiązania technologiczne interesują głównie mężczyzn, jeśli jednak jesteś kobietą aktywną, watro prześledzić najnowsze trendy kupując buty sportowe damskie.

 

Buty damskie – sportowe doznania w kobiecym wydaniu!

 

Szukając butów sportowych warto zapoznać się z asortymentem jaki proponuje nam rynek obuwia sportowego, bowiem rozbieżność cen, jak i rozwiązań konstrukcyjnych jest bardzo duża. Dostosuj swój wybór nie tylko do treningu, ale też częstotliwości ćwiczeń. Zwracaj uwagę na komfort i wygodę, a trening stanie się przyjemnością!

Udostępnij

O autorze