Strona główna
Kobieta
Tutaj jesteś

Depilacja laserowa jak się przygotować?

25 lutego 2020


Depilacja stanowi metodę trwałego usuwania owłosienia w różnych partiach ciała (np. na nogach, klatce piersiowej, twarzy, pod pachami, depilacja bikini i intymnych części ciała). Depilować ciało można przy pomocy różnych preparatów i środków albo laserowo. Ta druga metoda zyskuje coraz bardziej na popularności, jest innowacyjna, bezpieczna i bezinwazyjna, skutecznie usuwa zbędne owłosienie.

Laserowe usuwanie owłosienia

Dzięki depilacji laserowej niszczy się żywą część włosa poprzez wykorzystanie laserowej wiązki światła, której energia rozbija komórki włosa, utrudniając jego wzrost. Aby depilacja przyniosła trwały i oczekiwany efekt, konieczna jest seria zabiegów, które wyeliminują włosy będące w fazie wzrostu. Jeden zabieg nie przyniesie trwałego rezultatu. Poddając się tylko jednemu zabiegowi, nie uzyskamy trwałego rezultatu i nie będziemy zadowoleni. Trzeba mieć świadomość tego stanu rzeczy.

Efekty depilacji laserem

Pojawienie się depilacji laserowej (www.elite.waw.pl/depilacja-laserowa)  zastąpiło tzw. tradycyjne metody usuwania owłosienia. Rozbijanie komórek włosa laserem jest zupełnie bezbolesne, co wzmacnia atrakcyjność tego rodzaju zabiegów.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty depilacji. Po kilku tygodniach można zaobserwować, że małe włosy, które odrastają są cienkie, słabe i łatwo wychodzą ze skóry. Planując skuteczną depilację, trzeba zaplanować serię co najmniej 4 lub 5 zabiegów. Tylko wtedy widoczny będzie efekt trwałego usunięcia zbędnego owłosienia.

Przeciwwskazania korzystania z depilacji laserem

Z depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w okresie ciąży i laktacji. Wyklucza się także chorych na różnego rodzaju choroby nowotworowe, na cukrzycę, bielactwo, epilepsję, a nawet na choroby skórne, takie jak łuszczyca, trądzik, uszkodzenia naskórka i skłonność skóry do przebarwień. Zabiegów nie można przeprowadzać również na skórze mocno opalonej, gdyż występuje w niej wysoki poziom melatoniny. Nie powinno się spożywać napojów alkoholowych tuż przed zabiegiem, przynajmniej jeden dzień. Przygotowując się do zabiegu, wskazane jest, by wcześniej w miejscu, w którym będzie poddane depilacji, ogolić włosy maszynką.

Po zabiegu laserowym

Najczęstszym podrażnieniem, jakie pojawia się na skórze jest oraz obrzęk okołomieszkowy i zaczerwienienie. Powinny one ustąpić po kilku godzinach od zabiegu, czasem jednak trwa to do kilku dni. Bezpośrednio po zabiegu laserowym należy unikać gorących kąpieli, nie powinno się również korzystać z sauny i pływać w basenie. Nie należy nacierać skóry preparatami, które zawierają spirytus, co najmniej dwa tygodnie po zabiegu unikać też peelingów, nie opalać się i nie stosować samoopalaczy i innych środków wzmacniających efekty opalania.

Jak odczytywać etykiety na butelkach wina

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?