Strona główna
Kobieta
Tutaj jesteś

Wypadanie włosów po ciąży – jak temu przeciwdziałać?

29 września 2020


Wypadanie włosów po ciąży to problem, z którym boryka się wiele świeżo upieczonych mam. Czy jest to jednak powód do obaw? Dowiedzmy się, dlaczego po ciąży włosy ulegają tak drastycznemu osłabieniu. Co możemy zrobić, by je wzmocnić? 

Ciąża to czas, kiedy to w kobiecym ciele następują liczne zmiany. Dzieje się tak również po porodzie. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży to jeden z najczęściej występujących problemów u świeżo upieczonych mam. Temat ten wzbudza bardzo duże zainteresowanie, gdyż nie jest tajemnicą, że włosy są dla większości kobiet niezwykle ważnym atutem. Po porodzie, a właściwie po około 3 miesiącach od niego, u naprawdę licznej grupy mam, włosy ulegają przerzedzeniu, a ich kondycja znacznie się pogarsza. Niekiedy wypadają wręcz garściami. Nic więc dziwnego, że budzi to niepokój. Na szczęście wypadanie włosów po ciąży to coś zupełnie normalnego. Co więcej, jest to jedynie okres przejściowy. Dowiedzmy się jednak, dlaczego tak się dzieje oraz sprawdźmy, jak możemy w tym czasie wzmocnić kosmyki.

Wypadanie włosów po ciąży — dlaczego tak się dzieje?

Wypadanie włosów po ciąży to coś, czego obawia się wiele kobiet. Warto jednak już na początku podkreślić, że przeważnie jest to jedynie problem natury estetycznej. Pogorszenie stanu włosów po około 3 miesiącach od porodu jest czymś zupełnie naturalnym i przejściowym. Jest to bowiem kwestia typowo hormonalna. W czasie ciąży poziom estrogenów jest naprawdę bardzo wysoki. Hormon ten odpowiedzialny jest za wiele rzeczy, między innymi też właśnie za kondycję naszych włosów. Po porodzie natomiast poziom estrogenów dość drastycznie spada, a właściwie normuje się, przez co właśnie włosy wypadają oraz stają się cienkie, matowe i kruche.

Wypadanie włosów po ciąży to proces, który trwać może kilka tygodni. Zazwyczaj po maksymalnie 4 miesiącach wszystko wraca do normy, a kosmyki znów rosną zdrowo i w odpowiednim tempie. Warto też mieć na uwadze, że witaminy dla kobiet karmiących, mogą znacznie złagodzić intensywność utraty włosów. Jeśli jednak wypadanie będzie utrzymywać się dłużej, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem.

Witaminy dla kobiet karmiących — jakie preparaty stosować?

Problem, jakim jest wypadanie włosów po ciąży, możemy nieco zminimalizować, stosując odpowiednie działania. Przede wszystkim pomogą nam w tym witaminy dla kobiet karmiących, bogate w aminokwasy, minerały i inne cenne składniki, które pozwolą nam uzupełnić wszelkie niedobory, wzmacniając tym samym włosy. Co więcej, bardzo często dodatkowo poprawią stan naszej cery oraz paznokci. Warto jednak pamiętać, że preparaty przyjmowane podczas karmienia malucha, nie mogą być przypadkowe. Wybierajmy więc jedynie witaminy dla kobiet karmiących. Obecnie w aptekach możemy znaleźć naprawdę bardzo duży wybór wśród tego typu specyfików. Przed zastosowaniem, najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem.

Włosy po ciąży — jak je wzmocnić?

Witaminy dla kobiet karmiących to doskonały sposób na wzmocnienie włosów od wewnątrz. Pamiętajmy jednak również o odpowiedniej pielęgnacji ich na co dzień. Po ciąży warto zamienić szampon na taki o naturalnym składzie, który będzie delikatny dla skóry głowy. Najlepiej zrezygnować także z farbowania oraz innych zabiegów inwazyjnych. Używanie narzędzi do stylizacji, takich jak prostownica, czy lokówka także nie jest dobrym pomysłem.

Wypadanie włosów po ciąży zmniejszyć może również odpowiednio zbilansowana dieta. Zadbajmy, by nasz codzienny jadłospis bogaty był we wszystkie potrzebne witaminy i minerały. Bardzo ważnym elementem są też spożycie odpowiedniej ilości dobrej jakości tłuszczów.

kerabione mama dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

 

 

 

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?