4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Czym są chokery?

Czym są chokery?

Aksamitka, choker, lub po prostu czarny wisiorek na szyję łączony jest z estetyką gotycką, latami 90-tymi, jak również z nowoczesnymi dodatkami w modzie. Chokery to łańcuszki noszone blisko szyi tak jak obroża. W związku z tym zwane są także dusikami, chociaż choker w odpowiednio dopasowanym rozmiarze zupełnie nie dusi.

Chokery mogą być zrobione z naszyjnika, wstążki, koronki, satynowej żyłki, sznura, fragmentów metalicznych czy paska. Mogą być także również udekorowane zawieszkami, ćwiekami, lub także kamieniami, zależnie czy mają być niezwykle delikatne oraz dziewczęce, lub także niezwykle rockowe oraz ekstrawaganckie. Popularne są zarówno chokery wyglądające jak obroża, więc żyłki zapinane na szyi, jak również długie kawałki paska czy sznureczka.

Jak nosić chokery?

Chokery, takie jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Chokery-556.html to łańcuszki, jakie można nosić do normalnych oraz estetycznych stylizacji. Pasują paniom niezależnie od wieku. Chokery można łączyć z różnymi akcesoriami. Te delikatniejsze propozycje doskonale komponują się z naszyjnikami. Jednak dla miłośniczek minimalistycznego stylu starczy jedynie choker. Nie ma określonych reguł. Obowiązuje dowolność oraz własne poczucie stylistyki. Klasyczny, czarny choker typu aksamitka możesz nosić jako rockowy dodatek np. do ramoneski, jako drapieżny akcent do tradycyjnej koszuli.

Krótki wisiorek na wyjątkowe okazje

Gdy wybierasz się na specjalną okazję, przyjęcie czy spotkanie rodzinne, to srebrny czy złoty choker również może być dobrym doborem. Ta biżuteria zwłaszcza się sprawdzi, gdy zależy Ci na czymś delikatnym, jednak dobrze widocznym. Na specjalne wyjście należałoby sięgnąć po modele z kamieniami. Miłośniczki klasyki na pewno polubią choker z pereł czy taki przystrojony diamencikami. W ostatnich latach projektanci ponownie przypomnieli sobie o chokerach, jakie opanowały wybiegi. Styl błyskawicznie skopiowały słynne sieciówki, dzięki czemu zagościł on na ulicach. Niezwykle kreatywni własnoręcznie robią własne wersje chokerów, natomiast do tworzenia stylowej ozdoby wykorzystują na przykład sznurówki. Przeżywająca apogeum moda w najbliższym czasie zostanie zmieniona kolejnym dodatkiem sezonu, natomiast, jak pokazuje historia, choker jeszcze wróci.

Udostępnij

O autorze