4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Co ubrać na koncert?

Co ubrać na koncert?

Zamierzasz wybrać się na koncert? Zastanawiasz się jak powinnaś się na też okazję ubrać? Wydaje się wszystko uzależnione jest od tego na jaki rodzaj koncertu zamierzasz się wybrać. Inaczej bowiem wypada prezentować się na koncercie muzyki poważnej, a zupełnie inaczej na koncercie rockowym. Gatunek muzyki ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie. Warto również wziąć pod uwagę miejsce w jakim odbędzie się koncert – czy wybieramy się do zamkniętej sali, czy też będziemy uczestniczyć w widowisku na otwartej przestrzeni. W tym artykule postaramy się doradzić ci jakie ubiór będzie odpowiedni na każdą z tych okazji. Tak więc do ubrać na koncert?

Co ubrać na koncert do filharmonii?

W pierwszej kolejności zajmijmy się muzyką poważną. Jeśli już mamy bilet do filharmonii to w powinnyśmy rozważyć w co najlepiej ubrać się na taką okazję. Zdecydowanie warto postawić na wyjątkową kreację. Tutaj kobieta powinna wyglądać elegancko i szykowanie. Co więc warto wybrać z naszej garderoby. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie czarna suknia i czarne eleganckie szpilki na wysokim obcasie. Choć nie będziemy kurczowo upierać się przy czarnym kolorze, to jednak wydaje się, że jego elegancja jest niezaprzeczalna. Możemy również postawić na inne kolory, ale należy pamiętać, aby były to barwy stonowane. Również biżuteria powinna być elegancka i zdecydowanie dyskretna.

Odpowiednie ubranie na koncert rockowy

Co ubrać na koncertJednak zasady ubiory na koncert do filharmonii są dosyć konserwatywne. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy wybieramy się na koncert rockowy. Tutaj kwestia doboru odpowiedniego stroju jest kwestią zupełnie dobrowolną. W zasadzie powinnyśmy ubrać coś, w czym będzie nam wygodnie i co nie będzie nam krępowało ruchów. Musimy bowiem pamiętać, że na takich koncertach zwykle zachowujemy się żywiołowo, tańczymy i skaczemy, dlatego warto mieć na sobie coś wygodnego i lekkiego zarazem. Oczywiście dobrze sprawdzą się dżinsy i lekka zwiewna koszulka. Warto również postawić na wygodne obuwie.

Osoby bywające na koncertach rockowych często chodzą w ciężkich i niewygodnych glanach. Jednak jeśli na co dzień nie chodzisz w takich butach, to raczej nie warto ich zakładać z okazji koncertu. Odciski i otarcia będziesz miała gwarantowane. Zastanów się również nad możliwością zrezygnowania z biżuterii. Musisz wiedzieć, ze koncert rockowy to również żywiołowe zachowania pod sceną. Jeśli nosisz biżuterię to musisz się liczyć z tym, że ją zgubisz lu tez zapewnisz sobie liczne zadrapania. Warto więc z niej raczej zrezygnować. Jeśli koncert jest na świeżym powietrzu – a w przypadku koncertów rockowych często mamy z tym do czynienia – to musisz zaopatrzyć się w nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Warto mieć też coś cieplejszego pod ręką. W późniejszych godzinach koncertu może już zrobić się znacznie chłodniej. Zadbaj też o odpowiednie miejsce na ulokowanie dokumentów i telefony. Torebka może się nie sprawdzić w takich warunkach. Lepszym rozwiązaniem może być choćby saszetka typu nerka.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.