4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Pielęgnacja tatuażu – jak prawidłowo zadbać o tatuaż?

Pielęgnacja tatuażu – jak prawidłowo zadbać o tatuaż?

Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu powinno być bardzo dobrze przemyślane. Tatuaż to ozdoba, która pozostaje na naszym ciele przez całe życie, a jego ewentualne usunięcie może przysporzyć sporych problemów. Przed wykonaniem tatuażu trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw jego posiadania. Dodatkowo decydując się na wykonanie tatuażu, najlepiej będzie zgłosić się do sprawdzonego studia zatrudniającego wyłącznie profesjonalnych tatuatorów.

Pielęgnacja tatuażu – czyli jak prawidłowo zadbać o tatuaż

Niezwykle ważnymi w pielęgnacji tatuażu są pierwsze momenty tuż po jego wykonaniu. Odpowiednie zadbanie o skórę pomaga na szybsze i bezproblemowe wygojenie tatuażu. Normalny czas, w którym dochodzi do odnowienia naskórka to około 30 dni. Im dłuższy proces gojenia, tym większe ryzyko komplikacji takich jak infekcje czy bolesne ropienia. Zadbanie o szybsze zagojenie tatuażu pomoże zapobiec ewentualnym komplikacjom i sprawi, że bardzo szybko będziemy mogli w pełni cieszyć się naszym nowym nabytkiem.

Pielęgnacja świeżego tatuażu wymaga odpowiednio dobranych środków pielęgnacyjnych. Co więcej produkty te zawsze powinny zostać dobrane do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Co powinien zawierać dobry produkt do pielęgnacji tatuażu

Wybierając produkt do pielęgnacji tatuażu należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on w swym składzie witaminę B5, która w tego typu preparatach występuje najczęściej pod nazwą pantenol.

Pantenol to substancja, którą charakteryzuje silne działanie gojące. Poza tym pantenol świetnie sprawdza się jako środek nawilżający i łagodzący świąd.

Pielęgnacja tatuażu to także różnego rodzaju sole mineralne. Sole mineralne to materiał budulcowy kości, zębów i skóry. W procesie gojenia tatuażu kluczową rolę odgrywają miedź, magnez i cynk, które w znacznym stopniu przyspieszają metabolizm komórkowy. Dodatkowo minerały podnoszą skuteczność pozostałych składników aktywnych.

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem, który powinien znaleźć się w każdym produkcie do pielęgnacji tatuażu są substancje lipidowe. Warstwa hydrolipidowa skóry to bariera, która chroni naskórek, a także głębsze warstwy skóry przed nadmierną utratą wody. Proces tatuowania w ogromnym stopniu przyczynia się do jej uszkodzenia, dlatego tak ważnym jest zadbanie o jej szybką regenerację.

Odpowiednia pielęgnacja tatuażu to także ochrona przed słońcem. Wystawianie tatuażu na szkodliwe działanie promieni UV może prowadzić do jego blaknięcia. Aby temu zapobiec, tatuaż powinien być chroniony dobrym kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.