4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Lifestyle

Wymarzone paznokcie hybrydowe

Wymarzone paznokcie hybrydowe

Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie nie tylko dobrze wyglądają, ale również przyciągają uwagę wielu osób. Aby tak mogło być, należy, odpowiednio o nie zadbać używając nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji paznokci, a także lakierów hybrydowych, aby wyglądały oszałamiająco niezależnie od pory dnia.

Jak pielęgnować paznokcie?

Aby nasze paznokcie wyglądały pięknie, wystarczy wprowadzić w codzienne życie Kilka prostych zasad, które pozwolą cieszyć się zdrowymi paznokciami. Pierwszą ważną zasadą jest używanie codziennie kremu do rąk, aby nawilżyć skórę. Sprzątając w domu, warto założyć rękawice ochronne, dzięki którym żrąca chemia i detergenty nie zniszczą nam dłoni.

Kolejnym istotnym elementem jest odpowiednie nawilżanie dłoni olejkami, a także stosowanie odżywki. Co więcej, powinno się unikać piłowania paznokci w obie strony oraz na mokro. Chcąc, nadać odrobinę ekstrawagancji naszym paznokciom możemy zakupić lakiery hybrydowe w różnych odcieniach i zrobić manicure hybrydowy w zaciszu własnego domu.

Czego potrzebujemy, aby zrobić manicure hybrydowy w domu?

Aby lakiery do paznokci hybrydowe mogłyby być użyte, potrzebujemy w tym celu zaopatrzyć się w niezbędne dodatkowe akcesoria. Przede wszystkim będzie nam potrzebna baza do lakieru hybrydowego, top no wipe, lampa, a także lakiery hybrydowe. Zanim przystąpimy do nakładania lakieru, musimy dokładnie oczyścić paznokcie po zdjęciu starej warstwy lakieru.

Po przygotowaniu i odtłuszczeniu płytki nanosimy bazę na paznokcie. Zaczynając od skórek, kładziemy delikatną warstwę preparatu na płytkę i malujemy aż po koniec paznokcia. Na sam koniec trzeba jeszcze raz przejechać pędzelkiem po to, aby uzupełnić ewentualne nierówności.

Tak przygotowane paznokcie wkładamy do lampy i utwardzamy przez 45 sekund. Ostatnim elementem jest nakładanie lakieru hybrydowego. Warto pamiętać, że niektóre z nich trzeba będzie nakładać kilka razy. Co więcej, każdą warstwę lakieru hybrydowego będzie trzeba osobno utwardzić pod lampą. Inaczej nie stwardnieje.

Większość kolorów utwardza się przez 60 sekund a niektóre te z mocniejszym pigmentem 120 sekund. Po utwardzeniu wszystkich warstw lakieru przechodzimy do ostatniego kroku, którym jest nałożenie topu. Pędzelkiem nanosimy od skórki do samego końca paznokcia i utwardzamy przez 45 sekund. Lakiery do paznokci hybrydowe poprawnie nałożone powinny utrzymywać się do minimum dwóch tygodni. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że w dużej mierze zależy wielu czynników, na których część możemy wpłynąć. Jeżeli lakier zacznie schodzić dużymi płatami wcześniej to znak, że był źle nałożony.

Udostępnij

O autorze