Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Puzzle 3D – świetna zabawa, a ile korzyści!

6 stycznia 2021 puzzle 3d


Dzieci uwielbiają dopasowywać do siebie elementy układanek, nie zdając sobie nawet sprawy, że rozwijają wiele umiejętności jednocześnie. Do najpopularniejszych zabaw należą: układanie kloców lego, puzzli – w tym cieszących się dobrą opinią puzzli 3D – oraz składanie modeli. Jak właściwie wyglądają trójwymiarowe puzzle i jakie niosą ze sobą korzyści dla dzieci?

Puzzle 3D a zwykłe układanki

Puzzle od lat uchodzą nie tylko za świetną rozrywkę dla całej rodziny, ale również za niezwykle rozwijającą formę spędzania wolnego czasu. Zwykłe układanki składają się z określonej ilości małych, papierowych elementów, które po ułożeniu tworzą płaski obrazek widniejący na opakowaniu. Układa się go na równie płaskiej powierzchni, której wielkość powinna być uzależniona od liczby puzzli w pudełku. Po zakończeniu zabawy drobne elementy można schować z powrotem do opakowania lub oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

Puzzle 3D pozwalają na stworzenie trójwymiarowych konstrukcji. Producenci wręcz prześcigają się w coraz to oryginalniejszych propozycjach – na rynku możemy spotkać puzzle drewniane i plastikowe, które po odpowiednim połączeniu według załączonej instrukcji zamieniają się w najbardziej znane budowle świata np. Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, londyński Tower Bridge, a także pojazdy mechaniczne czy zwierzęta. Wydawać by się mogło, że do ich ułożenia potrzebne są specjalne narzędzia i klej. Nic bardziej mylnego! Wystarczą chęci, czas, zaangażowanie i oczywiście nieco cierpliwości. Puzzle 3D wykonane z drewna po złożeniu można pomalować dedykowanymi farbami. Na każdym opakowaniu znajduje się szczegółowa i przejrzysta instrukcja montażu.

Układanie puzzli 3D – zalety

Trójwymiarowe układanki mają wiele zalet. Przede wszystkim to wspaniała okazja do tego, aby dziecko ćwiczyło swoje zdolności manualne. Na początku swojej przygody z puzzlami 3D może ono naturalnie korzystać z pomocy osób dorosłych. Z czasem będzie bardziej chętne do tego, aby wykonać zadanie własnoręcznie. Tego rodzaju rozrywka jest zatem sprytnym sposobem, aby pociecha nabrała samodzielności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Nie ulega wątpliwości, że puzzle 3D rozwijają wyobraźnię przestrzenną i abstrakcyjne myślenie. Małe elementy powinny zostać ze sobą połączone tak, aby finalnie tworzyły stabilną kompozycję. Podczas zabawy malec uczy się więc dokładności.

Nie można zapomnieć o tym, że trójwymiarowe konstrukcje dostarczają także wiele radości i satysfakcji, a po złożeniu mogą stać się interesującą dekoracją pomieszczenia.

 

sukienki na przyjęcie

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

puzzle 3d

Jesteś zainteresowany reklamą?