4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Ponadczasowe zabawki, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie!

Ponadczasowe zabawki, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie!

Każde dziecko ma swoją ukochaną zabawkę, z którą nie rozstaje się podczas snu i zabawy. Ulubione misie, lalki Barbie albo pluszowe maskotki z dzieciństwa potrafią wywołać łzę wzruszenia nawet po wielu latach, już u dorosłych osób. Niektóre z zabawek są ponadczasowe i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jakie to zabawki?

Lalki Barbie – kultowe zabawki dla matek i córek

Do wspomnianych zabawek należą lalki Barbie. Kultowe laleczki cieszą się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Co ciekawe, niektóre modele zabawek z wiekiem zyskują nawet na wartości pieniężnej – za wersje z niektórych kolekcji trzeba aktualnie zapłacić naprawdę spore kwoty. Pomijając jednak kwestie finansowe, zestaw ulubionych lalek Barbie z akcesoriami, np. domkiem, koniem, psem albo toaletką z kosmetykami, może z powodzeniem posłużyć jako zabawka dla kolejnego dziecka w rodzinie. Dobrze zachowania, niezniszczona lalka Barbie posłuży nawet jako zabawka dla kolejnego pokolenia – mama może ją z powodzeniem przekazać swojej córeczce.

Klocki Lego – polecana zabawka dla kolejnych pokoleń

Lalki Barbie nie są jedynymi zabawkami, które można bez obaw przekazać kolejnym pokoleniom. Do takowych gadżetów bez wątpienia należą również klocki. Bez znaczenia, czy są to słynne klocki Lego, czy może zwyczajne plastikowe albo drewniane modele – niezniszczone, zachowane w dobrym stanie klocki mogą posłużyć do zabawy zarówno rodzicowi, jak i potem jego dziecku.

Jeśli chodzi o drewno, to nie tylko klocki wykonane z tego naturalnego materiału są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Bardzo często przekazywaną zabawką jest np. drewniany koń na biegunach. Estetyczna, bardzo starannie wykonana i odpowiednio zaimpregnowana zabawka tego typu może z powodzeniem posłużyć jako huśtawka dla wielu dzieci, a nawet kilku pokoleń. Niektóre firmy zajmują się nawet wykonywaniem indywidualnych koni na biegunach według konkretnych wymogów klienta w zakresie np. kolorystyki czy wielkości zabawki. Koniki te zawierają również imię albo inicjały dziecka. Są więc piękną pamiątką, która służy nie tylko celom rozrywkowym. Ręcznie wykonany i spersonalizowany koń na biegunach stanowi bowiem estetyczny element wyposażenia wnętrza.

Chcąc zachować ukochaną zabawkę na pamiątkę albo przekazać ją w przyszłości własnemu dziecku, należy odpowiednio ją zabezpieczyć, aby przetrwała w niezmienionym stanie na lata. Dlatego najlepiej ją odpowiednio oczyścić, wyprać (w przypadku np. maskotek), a następnie przechowywać w suchym miejscu o odpowiedniej temperaturze. Polecanym opakowaniem mogą być worki próżniowe.

Udostępnij

O autorze