4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Kurtka przejściowa – czym powinna się charakteryzować?

Kurtka przejściowa – czym powinna się charakteryzować?

Dopasowanie ubrań do pogody wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza że ta jest dość kapryśna. Dlatego w szafach mamy tak zwane kurtki przejściowe. Co to takiego? Czym powinna się charakteryzować idealna kurtka przejściowa?

Czym jest kurtka przejściowa?

Kurtka przejściowa damska to odzienie wierzchnie, które można nosić jesienią i wiosną. To właśnie pory roku, podczas których pogoda jest dość kapryśna, czasem ciepła, czasem zimna, a my musimy się do niej dostosować. Warto mieć kilka kurtek przejściowych, które dopasować można do ubioru oraz pogody.

 

Czym powinna się charakteryzować kurtka przejściowa?

Idealna kurtka przejściowa powinna chronić cię przed chłodem. To właśnie jesienią i wiosną bardzo dotkliwie możemy je odczuwać. Wiosną jak najszybciej chcemy zrzucić kurtki i ubieramy się zbyt lekko. Jesienią zaś chcemy zachować jeszcze choćby odrobinę lata przy sobie – dlatego późno rezygnujemy z letnich ubrań. Kurtka przejściowa musi zatem doskonale zabezpieczać przed zimnem. Poza tym powinna być wykonana z materiałów nieprzemakalnych. W tym czasie bowiem istnieje największe ryzyko, że deszcz złapie nas bez zapowiedzi.

 

Jak wybrać kurtkę przejściową?

Niektóre kobiety decydują się na kurtki uniwersalne, które być może nie są wodoodporne, jednak z całą pewnością sprawdzają się idealnie niezależnie od stroju. To modne skórzane i jeansowe kurtki. Tak, te również można uznać za przejściowe. Powinny być jednak wykonane z grubszego materiału bądź posiadać jakieś ocieplenie. Kurtki przejściowe tego typu są przeznaczone raczej na niezbyt chłodną pogodę. Skórzana ramoneska czy modna jeansowa kurtka będą jednak świetnie wyglądać – zarówno do jeansów, jak i sukienki. Cieplejsze modele to chociażby kurtki pikowane czy też futerka. One sprawdzą się podczas niepogody, gdy na zewnątrz jest chłodno, jednak nie na tyle zimno, by zakładać kurtkę zimową.

 

Wybór kurtki przejściowej powinien być pokierowany zarówno względami estetycznymi, jak i praktycznymi. Dlatego właśnie w szafie warto mieć co najmniej dwa modele – na pogodę i niepogodę. Jeśli chcesz znaleźć idealną kurtkę przejściową i dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać ją do swojej figury, koniecznie zajrzyj na Bialcon.pl.

Udostępnij

O autorze