4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Lifestyle

Kiedy warto używać soczewek kontaktowych?

Kiedy warto używać soczewek kontaktowych?

Osoba z wadą wzroku jest zmuszona ją korygować za pomocą tradycyjnych okularów lub soczewek kontaktowych. Działają one na tej samej zasadzie, wybór między nimi jest więc kwestią osobistych preferencji. Są jednak sytuacje, kiedy soczewki sprawdzają się dużo lepiej. To dlatego fani okularów potrafią je czasem zdjąć właśnie na rzecz soczewek kontaktowych.

Kiedy warto stosować soczewki kontaktowe?

Nie ma co ukrywać, soczewki kontaktowe dają więcej możliwości. Zwłaszcza jeśli chodzi o uprawianie sportów i aktywność fizyczną. Szczególnie warto po nie sięgnąć w przypadku sportów ekstremalnych bądź aktywności wykonywanej w wymagających warunkach. Soczewki kontaktowe często są wybierane na różne uroczystości i specjalne okazje. Nic dziwnego, gdyż nie zakrywają one twarzy, a czasem nawet umożliwiają zmianę koloru oczu! Soczewki mogą świetnie sprawdzić się w podróży, ponieważ nie reagują na czynniki atmosferyczne tj. nie parują, nie osadzają się też na nich krople deszczu. Z soczek warto skorzystać, wybierając się w długą trasę samochodem. Nie ograniczają one pola widzenia w przeciwieństwie do okularów.

Z jakich soczewek kontaktowych korzystać?

Osoby, które sięgają okazyjnie po soczewki, powinny zdecydować się na wariant jednodniowy. Soczewki wielokrotnego użycia wymagają odpowiedniej pielęgnacji, wybierają więc je osoby, które sięgają po nie codziennie. Niezależnie od czasu użytkowania soczewek warto, aby cechowały się one wysoką jakością. Ten warunek spełniają soczewki marki Acuvue. Zostały one wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są wygodne i komfortowe. Zawierają one także składnik nawilżający, minimalizując ryzyko suchych oczu. Soczewki zostały wyposażone w filtry UV klasy 1 lub 2, które zatrzymują ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA. Soczewki dostępne są dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią. Łatwo dopasować można je do swoich potrzeb i stylu życia. Produktom Acuvue warto zaufać – to lider na światowym rynku w dziedzinie produkcji soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet i sprawdzają się w różnych okolicznościach. Szczególnie lubią je sportowcy i osoby prowadzące aktywny styl życia. Soczewki pozwalają zapomnieć na cały dzień, że ma się wadę wzroku. Okulary niestety nie dają tego komfortu. Ograniczają pole widzenia, trzeba je także często czyścić. Na specjalne okazje warto więc zdecydować się na soczewki kontaktowe, które wyeksponują twarz i pozwolą na swobodę ruchów.

Udostępnij

O autorze