Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kiedy podjąć decyzję o pójściu na terapię?

26 sierpnia 2022 terapia


Uzależnienia były od zawsze. Być może rzeczywiście zjawisko w obecnych czasach nieco się nasiliło, ale za to są instytucje, które są w stanie pomóc osobom w potrzebie. Takich miejsc jest dosyć dużo, ale żeby w ogóle zacząć rozmawiać osoba uzależniona musi podjąć decyzję o chęci rozpoczęcia terapii. Kiedy na terapię uzależnień należy się zdecydować? Sprawdźmy to. 

Zanim ośrodek leczenia uzależnień – zauważenie problemu

Pierwszym i najważniejszym krokiem w leczeniu uzależnień jest dostrzeżenie swojego problemu. Zwykle osoby zmagające się z takimi problemami nie widzą tego, a na dodatek pozostają przy tym, że są osobami zdrowymi, które pomocy nie potrzebują. Jest to spory błąd. Bycie w tym przekonaniu niestety działa na niekorzyść osoby uzależnionej. Im wcześniej osoba ta przyzna się, że ma problem z daną używką bądź czynnością, tym wcześniej ośrodek leczenia uzależnień będzie mógł być wzięty pod uwagę. 

Jakie sygnały świadczą o tym, że konieczna będzie terapia w centrum leczenia uzależnień?

Na pewno każdy chce być zdrowy i żyć normalnie. Wyjście z tego problemu jednak nie jest takie proste. Czasami potrzebne są miesiące, a nawet lata walki. Najważniejsze to mieć motywację i pokonywać kolejne przeszkody, które z pewnością się pojawią. Zanim zacznie się tę walkę, trzeba wiedzieć, które sygnały świadczą tym, że mamy z daną rzeczą spory kłopot. Jak to wygląda? Są to rozdrażnienie, skoncentrowanie się jedynie na wszystkim związanym z uzależnieniem, zaniedbanie pracy, rodziny, jak i zmiany nastroju. Osoby, które widzą u siebie te sygnały, powinny sięgnąć po pomoc centrum leczenia uzależnień

Co pomaga podczas terapii w Centrum leczenia uzależnień?

Podczas terapii niezmiernie ważne jest:

  • Wsparcie rodziny,
  • Posiadanie celu,
  • Bycie mocnym psychicznie,
  • Robienie postępów. 

Wszystko to motywuje do dalszego działania. 

Czy każdy może zdecydować się na specjalistyczne leczenie?

Jak najbardziej tak. Każda osoba z problemem uzależnienia może liczyć na wsparcie. Podczas pierwszej konsultacji indywidualnie jest dobierany przebieg i rodzaj terapii. Tak naprawdę wiele zależy od osoby uzależnionej. Inni mogą jej pomagać, natomiast to ona musi chcieć dokonać w sobie zmiany. 

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej