Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie korzyści dla zdrowia przynosi fizjoterapia uroginekologiczna?

1 kwietnia 2023 fizjoterapia uroginekologiczna


Celem fizjoterapii uroginekologicznej jest pomoc kobietom na każdym etapie ich życia. Ze wsparcia specjalistów korzystają dziewczyny przygotowujące się współżycia, kobiety chcące zajść w ciążę, a także panie będące już w trakcie menopauzy. W jaki sposób fizjoterapeutka uroginekologiczna może pomóc każdej z nich?

Czym zajmuje się fizjoterapeutka uroginekologii?

Jest to osoba, która najczęściej pomaga kobietom w okresie ciąży i menopauzy. Na tym jednak jej obowiązki się nie kończą. Osoba specjalizująca się w tej dziedzinie zajmuje się również łagodzeniem dolegliwości związanych z niepoprawnym funkcjonowaniem mięśni dna miednicy. Ich właściwa stymulacja pozwala skutecznie zmierzyć się np. z problemem nietrzymania moczu. Zadaniem fizjoterapeuty jest też dobór odpowiednich ćwiczeń. Co ważne, z jego pomocy mogą skorzystać panie (i nie tylko) w każdym wieku.

Fizjoterapia urologinekologiczna – zakres proponowanych zabiegów

W czym mogą pomóc osoby zajmujące się fizjoterapią urologinekologiczną? Zakres realizowanych usług i porad jest bardzo szeroki i może obejmować:

  • problemy o charakterze urologicznym, a więc częstomocz, nietrzymanie moczu, zapalenia dróg moczowych itd.,
  • porady ginekologiczne, w tym przygotowanie do porodu, wsparcie w trakcie połogu, a także pomoc w przypadku wystąpienia dolegliwości okołoporodowych (np. bolesne stosunki, blizny i zrosty, rozejście się mięśni po porodzie itd.),
  • wspomaganie leczenia niepłodności, pomoc w dolegliwościach związanych z endometriozą, obniżeniem narządów rodnych i bolesnymi miesiączkami,
  • proktologię, czyli pomoc w problemach dotyczących nietrzymania stolca, gazów, zaparć, a także osłabienia mięśni zwieracza,
  • seksuologię i związane z nią dolegliwości narządów płciowych, trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej, a także dyskomfort w trakcie stosunku.

Dlaczego warto odwiedzić fizjoterapeutę uroginekologicznego?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się nie tylko podejmowaniem określonych działań diagnostycznych i terapeutycznych, ale też daleko idącą profilaktyką. Osoba korzystająca z pomocy specjalisty (może być to zarówno kobieta, jak i mężczyzna) może dostosować się do wielu praktycznych wskazówek dotyczących zapobiegania określonym schorzeniom i dolegliwościom. Z wiedzy fizjoterapeuty mogą również skorzystać osoby, które wykonują pracę fizyczną (np. podnoszą duże ciężary), cierpią na chroniczny kaszel lub mają zdiagnozowane problemy w oddawaniu moczu i stolca.

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina medycyny, która jest ukierunkowana głównie na komfort intymny kobiet i mężczyzn. I właśnie dlatego korzystanie z niej jest tak ważne dla zdrowia.

Materiał zewnętrzny

sukienki na przyjęcie

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej