4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Jak się ubrać na upalne dni

Jak się ubrać na upalne dni

Zmiany klimatyczne na ziemi wywołane głównie działalnością człowieka powodują, że co raz częściej musimy zmagać się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Susze, powodzie, trąby powietrzne nawiedzają nas co roku z co raz większą intensywnością. We znaki dają się nam również upały. Jeszcze do niedawna była zachowana w tej mierze znaczna równowaga. Mogliśmy cieszyć się typowymi dla naszej szerokości geograficznej porami roku. Obecnie jednak zimy u nas są bardzo łagodne, silny mróz trzyma tydzień i lub dwa, natomiast śniegu jest w zasadzie niewiele. Natomiast późną wiosną i latem nawiedzają nas fale upałów, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia dla wielu z nas. Więc w jaki sposób przetrwać ten czas? Jak się ubrać na upalne dni, aby dać nieco wytchnienia swojemu ciału?

Jak przetrwać upały?

Zacznijmy jednak od tego jak w ogóle powinniśmy się zachowywać podczas silnych upałów. Ma to niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia, a niekiedy również dla naszego życia. Przed wszystkim powinniśmy unikać ekspozycji na słońce. Nie da się ukryć, że jeśli mamy coś do załatwienia na mieście, to lepiej to zrobić wcześnie rano. Około godziny 10-11 robi się już niemiłosiernie gorąco i lepiej wówczas nie przebywać na słońcu, w zasadzie aż do późnych godzin popołudniowych. Również właściciele psów powinni pamiętać, aby swoich pupili wyprowadzić możliwie wcześnie rano, a na następny spacer przyjdzie czas dopiero pod wieczór. Jeśli jednak z jakichś powodów musimy być na mieście w te najbardziej upalne godziny to pamiętajmy o nakryciu głowy, okularach słonecznych i butelce wody pod ręką. Bez tego w zasadzie nie powinniśmy się ruszać domu.

Jak się ubrać na upalne dni?

Jak się ubrać na upalne dniWyruszając na miasto w ponad trzydziestostopniowym upale powinniśmy pamiętać również o odpowiednim ubiorze. Powinniśmy ubrać się tak, aby chronić swoje ciało przed słońcem, ale jednocześnie pozwolić skórze oddychać. Najlepiej więc sprawdzą się ubrania lekkie i przewiewne, najlepiej w jasnych barwach, które w znacznej mierze odbijają światło słoneczne. W przeciwieństwie do koloru czarnego, który z kolei to światło pochłania. Dobrze sprawdzają się elementy garderoby wykonane z bawełny, a jeszcze lepiej ubrania lniane.

Warto również założyć krótkie spodenki zamiast spodni, sandały zamiast zamkniętych butów i oczywiście koszulkę z krótkim rękawem. I mniej na sobie będziemy nosić, tym większa ulga dla naszego ciała i dla nas samych. Załóżmy również coś na głowę, aby chronić się przed promieniami słonecznymi. Czapka z daszkiem wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale musimy pamiętać, że nie ochrania ona karku. Dlatego raczej lepszym rozwiązaniem jest kapelusz z szerokim rondem. No i oczywiście nie zapominajmy o okularach. Są one wręcz niezbędne, inaczej światło słoneczne będzie nas znacznie oślepiać.

Tekst został stworzony przy współpracy z renee.pl.

Udostępnij

O autorze