Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym się kierować, wybierając odpowiednie perfumy damskie?

31 stycznia 2024 perfumy damskie


Zapach perfum powinien być niewyczuwalny dla osoby, która je aplikuje, ale rozpoznawalny dla otoczenia. Powinien idealnie pasować do kobiety, mając na uwadze nie tylko jej urodę, ale też styl życia i osobowość. Czym więc należy się kierować, wybierając perfumy damskie?

Trzy rodzaje nut, czyli co tworzy zapach perfum

Konstrukcja każdego zapachu składa się z trzech kolejnych nut:

  • bazy,

  • serca,

  • głowy.

Baza to składniki, które stanowią utrwalacz całej kompozycji. To one odpowiadają za trwałość perfum, sprawiając, że pachną one przez co najmniej kilka godzin. Z drugiej strony baza może mieć nieco inny aromat niż pozostałe nuty, dlatego właśnie, kupując perfumy, warto zaaplikować je na próbę na przynajmniej godzinę. Serce to nuta, którą też czuć stosunkowo długo, ale jednak krócej niż bazę. Tymczasem nuty głowy utrzymują się przez zaledwie 30 minut, są intensywne i nadają perfumom charakter. Nie mogą być jednak całkowicie oderwane zapachowo od pozostałych nut.

Jak dobierać perfumy damskie?

Perfumy dobieramy, mając na uwadze:

  • osobowość kobiety- zapachy zdecydowane dobrze pasują do kobiet nastawionych na sukces, natomiast dla romantyczek i marzycielek lepszym wyborem będą lekkie, kwiatowe kompozycje,

  • urodę- lekka uroda wymaga podkreślenia delikatnymi perfumami, natomiast w przypadku kobiet o silnej, nietuzinkowej urodzie o wiele lepiej sprawdzają się cięższe nuty zapachowe,

  • preferencje- wolimy słodkie nuty, a może lekka kwaskowatość w ogóle nam nie przeszkadza, wręcz dodając charakteru,

  • ulubione nuty zapachowe- niektóre kobiety uwielbiają zapach kwiatów, inne kwaśnych pomarańczy, a jeszcze inne wyrazistych przypraw.

Wybranie odpowiednich perfum damskich to prawdziwa sztuka. Ważne jednak, aby podobały się one kobiecie, która będzie je nosić- opinia innych osób nie odgrywa istotniejszej roli, gdyż w perfumach, podobnie jak w ubraniach, trzeba się po prostu dobrze czuć. Wysokiej jakości perfumy można zakupić w sklepie internetowym perfumy.pl – https://perfumy.pl/pol_m_Perfumy-damskie-151.html, który dysponuje szeroką gamą zapachów. Każda kobieta znajdzie więc dla siebie idealny flakonik.

Jak kupować perfumy przez Internet?

Kupując perfumy przez Internet, zawsze dokładnie czytajmy ich opis- w prawidłowym powinny znaleźć się nuty bazy, serca oraz dłoni. Dzięki temu wiadomo, które zapachy uwalniają się na samym początku, a które czuć najdłużej. Istnieje również możliwość zamówienia próbek perfum, które pozwolą lepiej zapoznać się z danym zapachem. Są one tanie, a jednocześnie można ich użyć kilkakrotnie celem sprawdzenia, czy aby na pewno idealnie nam pasują.

Materiał zewnętrzny

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermatoskop cyfrowy
perfumy damskie
Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja skóry po depilacji brazylijskiej