4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Lifestyle

Czym jest dermatoskop cyfrowy?

Czym jest dermatoskop cyfrowy?

Dermatoskop to specjalistyczne urządzenie, które pozwala na diagnozowanie zmian pigmentacji skóry oraz wykrycie schorzenia już na jego początkowej fazie rozwoju. Badanie nim wykonane jest bezbolesne i można je przeprowadzić także u dzieci.

Na czym polega dermatoskopia?

Dermatoskopia to prosta metoda badania skóry oraz błon śluzowych. Co ważne, pacjenci nie muszą w specjalny sposób przygotowywać się do tej procedury. Całe badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Nie ma ograniczeń wiekowych co do jego wykonania. Lekarz, wykorzystując narzędzie, jakim jest dermatoskop cyfrowy, może precyzyjnie ocenić rodzaj danej zmiany. Długość badania zależy od ilości zmian, jakie należy poddać ocenie. Zazwyczaj sprawdzenie jednej z nich zajmuje ok. 10 minut.

Czym jest dermatoskop cyfrowy i jak działa?

Dermatoskop cyfrowy to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie służące do precyzyjnej diagnostyki. Sięgają po niego dermatolodzy w celu oceny zmian skórnych swoich pacjentów. Ten nowoczesny sprzęt daje możliwość powiększenia obrazu zmian skórnych widocznych na ekranie komputera, nawet 70-krotnie. Wyróżnia się więc dokładnością, dzięki której lekarz może podjąć trafną diagnozę, biorąc pod uwagę rozkład barwnika, kolor, rozmiar i symetrię zmiany skórnej. Tak dokładne zbadanie struktury skóry okazuje się kluczowe w diagnozie takich chorób, jak nowotwory. Laryngoskop składa się z soczewki powiększającej i wbudowanego źródła światła. Soczewka gwarantuje wielokrotne powiększenie zmiany, przez co specjalista może dobrze przyjrzeć się wszystkim jej detalom. Światło zapewnia jasne i wyraźne oświetlenie badanego obszaru skóry. Dermatoskop cyfrowy daje możliwość zapisywania obrazów oraz wideo, co jest potrzebne do dalszej analizy. Ponadto, dzięki temu lekarz może śledzić zmiany w czasie. Monitoruje podejrzane zmiany skórne i sprawdza to, czy zmienia się ich kształt, wielkość, kolor.

Zalety badania dermatoskopowego znamion

Badanie dermatoskopowe ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala na szybką i rzetelną ocenę zmian skórnych. Dzięki niemu można uniknąć niepotrzebnych biopsji skóry. Lekarz przy pomocy dermatoskopu cyfrowego jest w stanie zweryfikować rodzaj nawet zmian trudnych do oceny gołym okiem. Dermatoskopia to skuteczna metoda, które nie powoduje u pacjentów dyskomfortu. Może jej poddać się praktycznie każdy pacjent, który zauważy u siebie podejrzane zmiany skórne.

Wysokiej jakości dermatoskop to niezawodne narzędzie diagnostyczne. Zapewnia bezproblemowe użytkowanie, wygodę, jak i higienę badania.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze