Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Czy warto posyłać dziecko do przedszkola

2 czerwca 2019 Czy warto posyłać dziecko do przedszkola


Przedszkole to instytucja opiekuńczo wychowawcza, dzięki której możliwe jest pozostawienie dziecka pod opieką wykształconych i profesjonalnych pedagogów. Specjalnie opracowany plan opiekuńczy, jak również szczegółowo przygotowany program dydaktyczny, daje możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka, ukazującego się w wielu sferach życia. Czy warto posyłać dziecko do przedszkola? Jakie zajęcia proponowane są przez poszczególne placówki? Jakie zalety posiada przebywanie dziecka w placówce przedszkolnej?

Czy warto posyłać dziecko do przedszkola?

Czy warto posyłać dziecko do przedszkolaPosyłanie dziecka do przedszkola, to bardzo indywidualna sprawa. To czy dziecko gotowe jest do opuszczenia „ramion mamy”, zależne jest od wielu czynników. Gdzie głównym aspektem jest zdolność do samodzielnego egzystowania uwarunkowana genetycznie oraz wykształcona w procesie dotychczasowego wychowania.
Każdy rodzic jednak powinien zastanowić się nad tym działaniem, gdyż uczestnictwo dziecka w życiu przedszkolnym pozwolą mu wszechstronnie rozwijać się oraz adaptować do współpracy i przebywania z innymi ludźmi.
Wykształcona kadra pedagogiczna sprawująca opiekę nad pociechami przekazuje maluchom wiele wartości emocjonalnych, wychowawczych i społecznych. Uczy postrzegania własnego ja, wyrażania emocji, definiowania potrzeb, jak również integracji z innymi. Zajęcia przedszkolne przygotowują również dziecko do dalszego życia, a także nauki na wyższych szczeblach. Podstawy edukacyjne przekazywane są w sposób dostosowany do wieku i możliwości dziecka, a do procesu tego wykorzystywane są najnowocześniejsze, innowacyjne, ciekawe i atrakcyjne metody. Pobyt w przedszkolu uczy również samodzielności oraz umiejętności wykonywanie podstawowych czynności życiowych.

Jaka jest alternatywa?

Oczywiście posyłanie dziecka do przedszkola to często jednak konieczność. Nie zastanawiamy się wówczas jakie to przedszkole ma zalety i jak wspaniale będzie się tam rozwijać nasze dziecko, tylko zwyczajnie nie mamy czasu na zajmowanie się nim w domu. Po prostu musimy pracować. Jednak obecnie praca się zmienia. To już nie jest standardowe bite 8 godzina od 7 do 15 w miejscu pracy. Co raz częściej można się z spotkać z elastycznym grafikiem pracy. A kiedy rodzice mają możliwość pracować o różnorodnych godzinach, wówczas kwestia opieki nad dzieckiem jest znacznie łatwiejsza do zorganizowania.

Jednak nie tylko elastyczny grafik wprowadza w organizację życia rodzinnego nowe możliwość. Co raz częściej spotykamy się również z pracą zdalną. Wówczas można połączyć opiekę nad dzieckiem z pracą w domu. Jednak trzeba zaznaczyć, że taka opcja nie jest dla każdego rodzica. W takim układzie poradzą sobie tylko najbardziej zdyscyplinowane jednostki. Albowiem może się okazać, że nie będziemy w stanie poświęcić odpowiedniej uwago dziecku, a zarazem będziemy również mało wydajnie pracować.

Jak zarządzać niesfornymi włosami

4allwoman

Redaktorzy 4allwomen.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat mody, urody, zdrowia, lifestyle, parentingu i rozrywki. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelniczek i pomagają im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

puzzle 3d

Jesteś zainteresowany reklamą?