4allwomen

Kobieta, Uroda, Zdrowie, Parenting

Moda

Biustonosze odciążające kręgosłup – dlaczego są dobrym wyborem?

Biustonosze odciążające kręgosłup – dlaczego są dobrym wyborem?

Posiadaczki dużego biustu nierzadko skarżą się na uciążliwe bóle kręgosłupa. Dodatkowo noszą często źle dobrany biustonosz, który nasila dolegliwości. Z pomocą mogą przyjść specjalne biustonosze odciążające kręgosłup. Jakie są ich zalety i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Jaki powinien być biustonosz odciążający kręgosłup?

Podstawą przy wyborze biustonosza odciążającego kręgosłup jest zwrócenie uwagi na odpowiedni obwód. To właśnie pas pod biustem podtrzymuje piersi. Źle dobrany obwód sprawi, że piersi będą opadały na brzuch i przyczyniały się do garbienia oraz wad postawy. Zbyt ciasne modele będą opinały skórę i uniemożliwiały prawidłowy przepływ krwi. Odpowiednio dobrany obwód to element ważniejszy niż wielkość miseczki czy długość ramiączek. Biustonosze odciążające kręgosłup mają na ogół szersze ramiączka niż zwykłe modele. Czasami posiadają dodatkowe podszycia, dzięki czemu ciężar biustu nie powoduje bólu ramion. Dobrze wybrać model z miseczkami okalającymi i podtrzymującymi całe piersi. Może mieć dodatkową piankę w dolnej części miseczki. Wiele staników odciążających nie ma fiszbin – odpowiedni materiał i szycie wystarczą, by biust trzymał się na miejscu. Jednak oczywiście istnieją także modele przeznaczone dla pań, które wolą bieliznę z fiszbinami.

Alternatywy dla biustonoszy odciążających kręgosłup

Dobrą alternatywą dla biustonoszy odciążających kręgosłup mogą być gorsety lub półgorsety. Kobiety chwalą je sobie za obecność szerokiego pasa pod biustem, który modeluje sylwetkę i pomaga uporać się z bólem związanym z ciężarem piersi. Ciężar jest rozmieszczony równomiernie, co zapewnia większy komfort. Współczesne gorsety są wygodne i nie należy się obawiać ich noszenia.

Duże piersi nie muszą oznaczać bycia skazaną na bóle kręgosłupa. Na ogół dyskomfort wynika z faktu złego dobrania stanika. Biustonosze odciążające kręgosłup mogą być rozwiązaniem tego problemu. Im dłużej kobieta nosi niewłaściwą bieliznę, tym bardziej jest narażona na przeciążenia i wady postawy. Choć zakup stanika może być dla posiadaczek dużego biustu nieco trudniejszy niż w przypadku pań z małymi piersiami, warto dokładnie poszukać odpowiedniego modelu. Stanik odciążający plecy powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również podobać się użytkowniczce. W uporaniu się z problemem mogą pomóc także gorsety i półgorsety, które mają wiele zwolenniczek. Najważniejsze, by każda kobieta wybrała produkt, w którym będzie się czuła najlepiej.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.