Europejski Festiwal Smaku i polskie Gwiazdy w smaku włoskiej mody

 

Bongiorno, bongiorno! Tak zastali przywitani aktorzy w lubelskim hotelu Victoria ***,którzy przybyli na zakończenie włoskiej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Zaraz po smakowitym obiedzie kuchni regionalnej, nastąpiły gorączkowe przygotowania do pokazów mody, w których aktorzy mieli zaprezentować włoskie inspiracje polskich projektantów. W Garderobie między przymiarkami kreacji i butów, makijażystki Perfumerii Douglas i stylistki  fryzur salonu Frizisto próbowały stylizować nasze Gwiazdy. Śmiechu było co nie miara, ale efekt był oszałamiający.

Na Placu po Farze punktualnie o godzinie 16 oo  Gwiazdy polskiego ekranu stanęły przed blisko tysięczną widownią w roli modelek i modeli. Jako pierwsza  zaprezentowana została kolekcja firmy s.Moriss. Sylwia Wysocka, Izabela Trojanowska , Zofia Czernicka i Michalina Robakiewicz  szykownie prezentowały na sobie jesienne  płaszcze w stylu lat 70-tych.Pod spodem dojrzeliśmy wysmakowane sukienki korespondujące z całością a eleganckie muszkieterki i futrzane sneakersy firmy Booci doskonale podkreślały charakter kolekcji zapowiadającej jesienno-zimowy sezon. Dopełnieniem stylizacji stała się biżuteria Galiny Kowalskiej ze szkła weneckiego. Panie emanowały urodą ,o której pielęgnację zadbała  firma Seaweex produkująca naturalne kosmetyki z irlandzkich wodorostów oraz  polska firma kosmetyczna Jadwiga znana na rynku polskim od lat 60-tych ub.stulecia. Firma Paese miła również swój udział w makijażach aktorek  Obok przepięknych modelek na wybiegu pojawili się panowie: Piotr Zelt, Lech Dyblik, Jan Monczka i Dawid Czupryński w garniturach eleganckiej , polskiej marki Lavard, tworząc doskonałą harmonię  z butami  Domeno, firmy  specjalizującej się w ubieraniu gwiazd. W drugim secie aktorki pokazały pastelową ,delikatną a za razem zmysłową kolekcję MK Polka Katarzyny Krawczyk i Marzeny Buczyńskiej. Projektantka Aneta Michalska, która do tej pory ubierała aktorki, tym razem stanęła przed wyzwaniem ubrania panów i jak zwykle nie zawiodła. Lniane garnitury w  lazurowo - letnich  kolorach  i czarne t-shirty z Outlet Center  podkreśliły klasyczny męski styl włoski. Uzupełnieniem  obydwu  kolekcji były kolorowe trampki marki New Age, tak modnych w tym sezonie. Jako trzecia pojawiła się śmiała i zjawiskowa  kolekcja polskiej projektantki mieszkającej na stałe w Szwecji  Marioli Turbiarz, która od lat tworzy kolażowe  i unikatowe kompozycje  obrazów, czego dowodem stała się Zofia Czernicka będąc obrazem Caravaggia - św. Michał i anioł. Do tej kolekcji zostały specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane wytworne buty Marianna No. Panie wystąpiły z torebkami Collarme. Choć niewidoczna, była z nami również bielizna Alles.

Pokazy oprawione niezwykłą muzyką neapolitańską, przeniosły  wszystkich  w klimat gorącej Italii. Zagrał dla nas  jeden z najlepszych sekstetów w Polsce, zespół Bogna Band z Łodzi pod kierownictwem Bogny Dulińskiej.

Scenografię sceny przygotowała  Pracownia Projektowa AB Studio Anny Bedlickiej z Lublina.

Ale to nie koniec niespodzianek tego popołudnia. Pierwszy raz razem wystąpił duet znakomitej Izabeli Trojanowskiej z rodowitym Neapolitańczykiem  Luigi LP Pagano. Utwór „Mambo Italiano” porwał do tańca publiczność  i  jak sama Izabela Trojanowska podkreśla „było ogniście”! Po tych żywiołowych rytmach aktorzy pojawili się na „Scenie Smaku” podczas pokazu kulinarnego  w asyście autorytetów kulinarnych z restauracji Hades  i RestoBar . Pokaz mistrzowski zaserwował również Robert Makowicz a koneserów włoskich rytmów zaprosiła Arena Lublin na główny koncert  Festiwalu , w którym wystąpili Al Bano & Romina Power z orkiestrą symfoniczną, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino.

Wieczorem po modowo-muzyczno–kulinarnych przygodach na gości czekała  uczta siedmiu smaków regionu, serwowanych przez restaurację Ogród  restauracja naturalna mieszcząca się w  hotelu Victoria***.

Wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Żal wyjeżdżać… Ale do Lublina wrócimy smakować nie tylko życie.

Organizatorem Europejskiego Festiwalu Smaku jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku.

Organizatorem pokazu mody z „Gwiazdami smakują Lubelszczyznę” była agencja Makana Art & Business Małgorzata Kotwica

Fot. Przemek Gąbka

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE