Szaleństwo sylwestrowej nocy – krótki poradnik jak nie zwariować

 

Sylwester to jedna z najgorętszych nocy w roku. Nieważne, czy świętujemy go w domu w gronie najbliższych czy na wielkim balu, każdej z nas zależy na tym, żeby w dobrym stylu przywitać nowy rok. Sylwestrowe szaleństwo zaczyna się już na kilka miesięcy przed, kiedy zapisujemy się do ulubionego fryzjera lub kosmetyczki, a kończy w ostatni dzień w roku, gdy każda z nas dokonuje ostatnich poprawek w swoim wyglądzie i zakłada płaszcz na ramiona. Aby ułatwić Wam tą „ostatnią prostą” w przygotowaniach, mamy dla Was kilka wskazówek.

1.       Po pierwsze – oddychaj!

Przypominamy – sylwestrowa noc ma być dla nas rozrywką, okazją do zabawy i spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. To, czy odcień szminki będzie idealnie dopasowany do koloru cienia do powiek, naprawdę nie będzie miało wpływu na Twoje powodzenie w nowym roku. Ma to być noc pełna uśmiechu i zabawy, nie poprzedzona godzinami nerwów i stresu.

2.       Zweryfikuj swoje plany.

Jeśli zaplanowałaś świętowanie sylwestra na balu lub innej, masowej imprezie warto jest sprawdzić, o której godzinie rozpoczyna się zabawa, jak najlepiej dojechać na miejsce oraz czy wydrukowałaś już zaproszenie lub bilet wstępu. W sytuacji, gdy impreza odbywa się u znajomych, warto jest zaoferować swoją pomoc w strojeniu mieszkania lub szykowaniu przekąsek – ten gest na pewno zostanie doceniony przez organizatorów spotkania.

3.       Zajrzyj do garderoby.

Na kilka dni przed świętowaniem należy przygotować sobie elementy stylizacji wraz z dodatkami. Jest to dobry moment, aby dobrać najlepiej pasującą torebkę, biżuterię czy obuwie. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie przygotowanego zestawu, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to odpowiedni wybór i czy czujemy się w tej stylizacji komfortowo. Po wybraniu odpowiedniego zestawu nie zmieniaj go. Często zdarza nam się podmieniać coś na ostatnią chwilę, zazwyczaj jednak nie kończy się to dobrze.

4.       Potwierdź umówione wizyty w salonach piękności.

Okres okołoświąteczny i noworoczny to jeden z najgorętszych w roku. Salony kosmetyczne i fryzjerskie przechodzą wtedy prawdziwe oblężenie, co może powodować lekki chaos w planowaniu wizyt. Na kilka dni przed warto jest zadzwonić do kosmetyczki czy fryzjera i potwierdzić datę i godzinę zaplanowanej wizyty. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych nerwów i szukania zastępstwa na ostatnią chwilę.

5.       Zaplanuj chwilę dla siebie.

Przed wyjściem na wieczorne przyjęcie znajdź chwilę dla siebie, aby trochę się zrelaksować. Dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie gorącej kąpieli, włączenie ulubionej muzyki i zapalenie świeczek. Wlej do wody swój ulubiony olejek zapachowy i odpoczywaj, nie myśląc o pracy ani swoich obowiązkach. Możesz nałożyć na twarz lub włosy maseczki, które poprawią Twój wygląd oraz pomogą się odprężyć.

6.       Nie bój się zaszaleć!

Sylwestrowa noc jest tylko raz w roku, dlatego baw się, tańcz, zapomnij o diecie i po prostu czerp radość ze spotkania ze znajomymi. Na tą jedną noc zapomnij o swoich problemach, smutkach i kompleksach. Postarałaś się, aby ten wieczór był idealny, dlatego sama tego nie zepsuj. Ta noc na pewno będzie wyjątkowa, miłej zabawy!

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE