Wybieram życie!

Jolanta Mrotek, ambasadorka OnkoRejsu

Dopóki ta choroba nie dotknie naszej rodziny, przechodzimy obok niej z dużą dozą empatii, ale bez wniosków dla siebie – mówi Jolanta Mrotek, ambasadorka OnkoRejsu i zachęca: badajmy się!

 

 

14 maja blisko 30-osobowa załoga, wśród której znajdują się osoby po przejściach onkologicznych, ze stwardnieniem rozsianym oraz ambasadorka akcji, aktorka Jolanta Mrotek, wypłyną w rejs po Bałtyku na Zawiszy Czarnym. Robią to po to, by dodać nadziei i siły osobom będącym w trakcie leczenia oraz promować badania profilaktyczne. Rejs został zorganizowany pod hasłem: „OnkoRejs – wybieram Życie!”.

Jolanta Mrotek- Miała zostać genetykiem albo astronomem… Była zdolna i dobrze zapowiadająca się jako naukowiec, podobno ale… ukochała sobie aktorstwo ponad wszystko. Urodziła się dla widowni. Od dziecka chciała występować i przynosić ludziom radość… 
Poświęciła wiele lat na naukę… Studia, aktorstwo, szkoły muzyczne, śpiew klasyczny, lata wprawek i gam, nudna gra na instrumentach, ćwiczenia, szpagaty, step codziennie o 7 rano u najwspanialszej nauczycielki „Duninki” – uczennicy samego legendarnego Freda Astaira, godziny morderczych prób… Wszystko po to, aby osiągnąć pełen profesjonalizm… Doskonalić się i być coraz lepszą… Teatry, dziesiątki premier, musicale, karkołomne arie, skakanie z dwumetrowego kieliszka, dbanie o kondycję, notoryczne odchudzanie, gorsety, peruki,s uknie, setki kostiumów, których nie ”poszerza” za żadne skarby, wyjazdy, próby do spektakli, tony egzemplarzy tekstu do nauki, seriale, godziny spędzane na planie zdjęciowym w deszczu i mrozie, wstawanie o 4 rano, publiczność…żywioł  ONA  KOCHA TO!
Rodzina… najważniejsza wartość na świecie!!! 26 lat razem z ukochanym mężem.
Oskar… ukochany syn… 19 lat! Jej oczko w głowie… chemik, fizyk, pirotechnik, pilot szybowcowy, nurek, gitarzysta, aktor, wrażliwy, przystojny, wspaniały młody człowiek… Tyle przed nim… Chce go wspierać, obojętnie w jakim miejscu na świecie będzie mieszkał.

 
Żyje intensywnie… Ostatnio zaczęła nowy rozdział w życiu… Po rzuceniu w diabły wieloletniej pracy w jednym z teatrów i uwolnieniu się raz na zawsze od toksycznego pracodawcy zaczęła żyć pełnią życia… Kajaki, żeglarskie regaty aktorów, złoto w mistrzostwach wędkarskich, nurkuje, wspięła się na „Mnicha”. Potem dopiero dowiedziała się, że nie ma innej drogi zejścia jak zjazd na linach… W przepaść… Odważyła się… Nie zapomni tego do końca życia… 40 pięter w dół ! Ma tyle planów… Chce skakać ze spadochronem i nurkować w jaskiniach…  Kiedy trzeba maluje usta czerwoną szminką, a kiedy trzeba obcina „french”, zakłada rękawice i szoruje pokład na kolanach…

Kilka lat temu zachorował jej  tata… kontrolne ,rutynowe badanie PSA…punkcja… i… orzeczenie jak wyrok… rak prostaty! Natychmiastowa operacja… usunięcie węzłów i całej reszty… dziesiątki naświetlań… nerwy… stres … potajemne łzy mamy… ciągły strach przy każdej kontroli … szybki rozrachunek z życiem… Udało się…Tata żyje bo mama pilnowała aby badał się regularnie… A gdyby był uparty i jej nie usłuchał?

Staram się być dobrym człowiekiem… Uważam, że dobro zawsze wraca… . Dbam o rodzinę.- mówi Jolanta Mrotek

Pomaga i wspiera potrzebujących, choć sama miewa często chwile zwątpienia… Potem się zbiera i znów daje sobie w myślach kopniaka na rozpęd…Walczy… o innych ,o siebie nie potrafi…

Jolanta Mrotek jest nowoczesną kobietą, uświadomioną ,dojrzałą ,spełnioną…. Roztrzepaną i zabieganą… Ciągle nie wystarcza jej na coś czasu… Wszystko odkładam na później…Weszło to mi już w nawyk … Usprawiedliwiam się tym brakiem czasu nawet sama przed sobą!

„NIE BADAM SIĘ BO PO CO??? PRZECIEŻ MNIE TO NIE DOTYCZY… CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE… Nic mnie nie boli… to chyba dla mnie główny argument. Myślę sobie: ” …gdyby coś się działo, poczułabym…” No właśnie, okazuje się, że… niekoniecznie!  

Jest jeszcze tyle ról, które chciałabym zagrać… Zwiedzić świat…Pojechać w końcu z mężem w wymarzoną podróż poślubną, którą ciągle odkładamy…Ukochać wnuki… 

A co jeśli nie zdążę z tymi wszystkimi planami… bo… nie pozwoliłam, aby ktoś mi pomógł i wcześniej wykrył coś, co niszczy mój organizm!!!!!  

KOCHAM ŻYCIE!!!!!!!! „ – mówi Jolanta Mrotek

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE