Dwie blogerki – Klaudia, autorka bloga Niezłe Ziółko i Agnieszka, autorka bloga My Lifestyle znów pomagają!

A dokładnie, organizują II edycję spotkania integracyjnego blogujących Mam w Krakowie, połączone ze zbiórką pieniędzy na Fundację 3-4-Start dla trzyletniego chłopca Maciusia*.

Planowane spotkanie pod hasłem „Mikołajki w Grodzie Kraka - to matek blogerek inicjatywa taka” odbędzie się 3 grudnia bieżącego roku w restauracji Magillo. Szesnaście blogujących Mam z całej Polski wspólnie ze swoimi rodzinami weźmie udział w tym wydarzeniu. Połączą siły, aby pomóc choremu dziecku, a także, spotkają się, aby poszerzyć swoją wiedzę merytoryczną, kosmetyczną i kulinarną.

Stale poszerza się grono partnerów spotkania, którzy przekazują upominki na licytację dla chorego chłopca. Co ważne licytacja będzie mieć charakter otwarty (nie tylko dla uczestniczek spotkania), a odbędzie się na Fan Page wydarzenia. Niezmiernie miło nam poinformować, że do grona partnerów medialnych dołączyła także TVP3 Kraków.

Zapraszamy na Fan Page eventu Mikołajki w Grodzie Kraka: http://www.facebook.com/mikolajkiwgrodziekraka/

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zyska Państwa aprobatę, dołączycie do licytacji i razem w tym mikołajkowo – świątecznym okresie sprawimy Maciusiowi świetną niespodziankę.

* W tym roku zbieramy pieniądze dla trzyletniego Maciusia z Fundacji 3-4-Start.

Maciuś jest wspaniałym, pogodnym chłopcem, który od urodzenia dzielnie stawia czoło chorobom. Już w trakcie ciąży Maciuś dzielnie walczył ze złośliwym cytomegalowirusem, na który zachorowała jego mama.
Maciek urodził się z obustronnym wodonerczem, torbielami w główce lewostronnym niedosłuchem i przetoką w serduszku, brakiem zespolenia mięśni brzucha. Dodatkowo cierpiał na niedobór immunoglobuliny, co powodowało podatność na infekcje. W okresie niemowlęcym pojawiły się też alergie i astma oskrzelowa. Przed ukończeniem drugiego roku życia był 16 razy hospitalizowany, przeszedł dwa zabiegi operacyjne. Kiedy rodzicom wydawało się, że wygrali nierówną walkę o zdrowie synka, z ogromną siłą zaatakowała epilepsja i nadciśnienie tętnicze. Obecnie Maciuś jest pod opieką poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Został u niego zdiagnozowany lekooporny zespół DOOSE, objawiający się napadami polimorficznymi z bezdechami, spadkiem saturacji i tętna. Z powodu choroby i leczenia u Maciusia pojawiła się nadpobudliwość psychoruchowa, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, kłopoty z motoryką ręki i chodem, obustronne obniżenie napięcie mięśniowego, a dodatkowo już uszkodzone mięśnie brzucha powodują, iż mały nie jest w stanie samodzielnie podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej. Życie Maciusia jest jak sinusoida. Bywają dni w trakcie, których ilość napadów epilepsji i ich intensywność spada, wówczas życie wraca niemal do normalności i mały zachowuje się jak zdrowe dziecko. Niestety częściej są takie dni, kiedy częstotliwość i siła napadów niemal wyłączają Maćka z życia, odbierając mu siłę i radość. Maciej wymaga stałej opieki rodziców, kosztownego leczenia, rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego. Z powodu alergii i nadciśnienia przyjmuje leki nierefundowane. W trakcie snu podpinany jest do pulsoksymetru, który monitoruje parametry życiowe Maćka i informuje o napadach we śnie. Ze względu na dużą wagę i wzrost, wymaga specjalnego fotelika samochodowego, który zagwarantuje mu bezpieczeństwo w trakcie podróży na rehabilitację i konsultacje medyczne.

POMÓŻMY MACIUSIOWI!

4ALLWOMEN.PL

 

Data publikacji: 27 październik 2016

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE