Świat na głowie w Sulejowie, bo gdy woda czysta, ryby tańczą twista – 25 czerwca 2016

„Świat na głowie w Sulejowie’ na stałe zdaje się wpisywać w kalendarz  Sulejowa , jako impreza promująca naturalne środowisko i ekologię Gminy . Do tej akcji dołączają Gwiazdy polskiego ekranu. 25 czerwca prosto z hotelu Zielony Gościniec  Izabela Trojanowska, Sylwia Wysocka, Jolanta Mrotek, Anna Powierza, Renata Pękul, Dorota Głowacka  Lesień, Tomasz Stockinger, Jan Monczka, Bartosz Żukowski, Mirosław Jękot i Michał Lesień, punktualnie o godzinie 8 00 stawili się na plaży w Barkowicach, aby zmierzyć się w zawodach spinningowych. Gorąco przywitani przez właściciela  obiektu Róży Wiatrów – Przemysława  Nowaka, udali się nad brzeg jeziora. Jacek Wroniszewski prezes Koła Wędkarskiego nr 28 w Sulejowie przydzielił łódki  każdemu z aktorów. Po rozdaniu przez Tomasza Pacułę, przedstawiciela firmy Zebco Europe wędek , ekipa wypłynęła na  zalew. Tego dnia sulejowskie niebo zmieniło się w kalifornijskie. Palący żar jednak nie zniechęcił aktorów, którzy dzielnie dryfowali po wodzie, ubrani dodatkowo w kalosze do wędkowania  Lemigo. Ryby nie były przychylne naszym wędkującym, dlatego aktorzy mieli czas na podziwianie otaczającej ich natury, karmiąc podpływającą rodzinę łabędzi. W oddali na horyzoncie malowały się żagle Klubu Żeglarskiego Szot , który jak co roku raczy nas paradą jachtów. Nad całością atrakcji wodnych i bezpieczeństwem czuwali strażacy OSP Sulejów. Misją imprezy jest edukacja ekologiczna mieszkańców. Przez cały dzień  na plaży ustawiony był namiot edukacyjny. Można było pobrać  materiały informacyjne, ulotki, bądź uczestniczyć w otwartej dyskusji na temat ekologii. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych grach  i zabawach o tematyce proekologicznej. W tej części wydarzenia poparli event wybitni fachowcy w dziedzinie badań nad zbiornikiem wraz z współpracownikami z projektu Ekorob. Została badana woda jeziora Sulejowskiego przez  pracownika Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk i ku radości Władz Gminy, woda w Zalewie Sulejowskim jest czysta!.

Po kilku godzinach, zmęczeni  nieziemskim gorącem, aktorzy powoli przybijali do brzegu. Najwięcej powodów do radości miał Mirosław Jękot ,zdobywając pierwsze miejsce w zawodach. Niemniej  zadowolony wrócił  Jan Monczka  plasując się na drugim miejscu.  Jako trzecia do grona zwycięzców dołączyła zapalona wędkarka Sylwia Wysocka. Oczywiście zgodnie z obowiązującymi zasadami  ekologii i okresu ochronnego ,wszystkie ryby trafiły z powrotem do zbiornika. Na  brzegu aktorów przywitały tłumy widzów oraz  twist na plaży w wykonaniu tancerzy z Centrum Tańca Zbigniewa Bujakowskiego. Członkowie Centrum Promocji Zdrowia Taraska częstowali aktorów zdrową  żywnością. Nie brakło również atrakcji ekologicznych dla dzieci, warsztaty , pogadanki oraz  konkursy sportowe przygotowane przez animatorkę Milenę Wieczorek. Po tak aktywnej zabawie , dzieci mogły poszaleć w kurtynach wodnych przygotowanych przez OSP Barkowice i OSP Barkowice Mokre.

Wieczorem czekała na mieszkańców Gminy jeszcze jedna atrakcja jaką były pokazy mody letniej, gdzie w rolę modeli i modelek wcieliły się nasze Gwiazdy. W cudownej scenerii Zalewu Sulejowskiego, z lekką bryzą na twarzy, aktorki wyszły na wybieg w zwiewnej  i kwiecistej  kolekcji Anety Michalskiej. Buty Iv But oraz torebki torebkowy.pl, tworzyły całość stylizacji. Panowie w koszulach Jurmar, spodniach Lei Jeans, marynarkach projektu Anety Michalskiej oraz butach Kristofer, świetnie bawili się na scenie nawiązując  kontakt z publicznością. Jako druga, swoją zmysłową kolekcję pokazała Marzena Efir, ubierając aktorki w wieczorowe kreacje koloru białego szampana. Panowie mieli na sobie pasujące do całości designerskie t-shirty również jej projektu. Tym razem marynarki Ortel poszły w ruch, kołowane w rytmie rock end rolla nad głowami publiczności. Dobre humory dopisywały wszystkim. Jak zawsze makijaże wykonała Aga Maluje a fryzury Metamorfoza-Mobilny Fryzjer. O pielęgnację urody  zatroszczyły się Delia Cosmetics, Bandi Cosmetics Inspiratoin, APN Cosmetics oraz  profesjonalna kosmetyka kolorowa Golden Rose.

Między pokazami podziwialiśmy młodą wokalistkę z Łodzi Karolinę Karo Sawicką oraz fenomenalnych tancerzy z Centrum Tańca Zbigniewa Bujakowskiego z Piotrkowa Trybunalskiego

Ostatnią  niespodzianką  wieczoru była Jolanta  Mrotek ,która  swoim porywającym głosem oraz  zniewalający wyglądem, urzekła publiczność  wspólnie tańcząc lambadę na plaży.

Uwieńczeniem wieczoru był ogromny tort z fajerwerkami dla wszystkich gości, ufundowany przez  Cukiernię Migdał

Gmina Sulejów to miejsce dla amatorów sportów wodnych, pieszych wycieczek, rajdów rowerowych a przede wszystkim  wypoczynku. ”Mamy wodę, zalew, dwie rzeki: Pilica i Luciąża, mamy lasy, ścieżki rowerowe i bazę turystyczną. Każdy zajdzie coś dla siebie, przyjeżdżajcie!”- zaprasza vice Burmistrz Dorota Jankowska. A zatem  nic tylko się pakować  i  zawitać do Sulejowa, bo tu lasy pachnące, rzeki płynące…, woda czysta…a kiedy woda czysta, ryby tańczą twista…..

Zadanie finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

facebook instagram