ŚWIAT NA GŁOWIE W SULEJOWIE czyli sulejowskie spotkania z Gwiazdami,

 

12 września w Sulejowie nad Pilicą, perle województwa łódzkiego zaroiło się od Gwiazd znanym nam ze szklanego ekranu . A wszystko po to aby popierać sportowy, zdrowy i ekologiczny sposób życia. Gmina Sulejów słynie z miejsc atrakcyjnych dla amatorów sportów wodnych, pieszych wycieczek, ludzi ceniących ciszę i spokój. W ramach imprezy „Trzymaj formę ponad normę” obok maratonu rowerowego i ultramaratonu biegowego na 50 km, który otwierał Burmistrz Gminy Sulejów Wojciech Ostrowski, w Barkowicach Mokre na zaplanowany Vip Spinnig czyli zawody wędkarskie, pojawili się prosto z hotelu Zielony Gościniec z Włodzimierzowa zaproszeni aktorzy w składzie: Sylwia Wysocka, Olga Borys, Wojciech Majchrzak, Mirosław Jękot, Bartosz Żukowski i Maciej Kowalewski. Po uprzednim przydziale łódek przez prezesa PZW Koła nr 28 w Sulejowie Jacka Wroniszewskiego  , aktorzy wraz z opiekunami ,którymi są zawodowi wędkarze , punktualnie o 10 30 zeszli z lądu zaopatrzeni w najnowszy sprzęt wędkarski firmy Zebco Europe. Widzowie, którzy zostali na lądzie,  mogli skosztować wyśmienitej grochówki, pieczonych kiełbasek i sałatek śledziowych. Z małej wędzarni należącej do Tawerny Rybackiej z Sulejowa unosił się zapach wędzenia świeżutkich ryb.

Odrobinę ruchu zapewnił klub Green Fit z Piotrkowa Trybunalskiego, zachęcając do tańczenia dynamicznej Zumby.

Wiele emocji wzbudziła parada jachtów przygotowana przez Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej ”Szot”. Braw i zachwytów  nie było końca a vice Burmistrz Sulejowa Dorota Jankowska z dumą patrzyła na ten spektakl dziejący się w jej Gminie .

Po kilku godzinach uśmiechnięci aktorzy wrócili na ląd. Najwięcej powodów do radości miał  Wojciech Majchrzak pokazując swoje trofeum w postaci ogromnego szczupaka. Nie mniej zadowolony wrócił Mirosław Jękot ,trzymający w rękach również pokaźnego szczupaka. Bartosz Żukowski jako trzeci dołączył do grona zwycięzców.

Dzieci również w tym dniu znalazły coś dla siebie.  Na dziedzińcu hotelu Podklasztorze szkoła językowa Helen Doron z Piotrkowa Trybunalskiego przygotowała dla nich ogrom warsztatów i zabaw. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle bańki mydlane „Misiowych Przyjaciół”, które pękały nad głowami rozradowanych maluchów.

Wieczorem, w klimatycznym miejscu  byłego Opactwa Cystersów z XII wieku  wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na Galę „Gwiazdy na Podklasztorzu”. To pierwsza taka impreza w Sulejowie , gdzie można było zobaczyć znane twarze aktorów w roli modelek i modeli. Sylwia Wysocka, Olga Borys, Ewa Pacuła, Elżbieta Jędrzejewska i Dorota Głowacka Lesień   jako pierwszy zaprezentowały pokaz zmysłowej kolekcji Anety Michalskiej. Z wielkim humorem Bartosz Żukowski , Wojciech Majchrzak , Jan Monczka, Mirosław Jękot , Maciej Kowalewski I Jarosław Jakimowicz pokazali ekstrawagancką kolekcję marynarek Chi Chi Ude. Całość dopełniły jeansy firmy Jukon. Ostatni set to drapieżna kolekcja Mia Stilo Agnieszki Bonisławskiej. Wszyscy aktorzy prezentowali się w eleganckich  butach firmy Conhpol, które cieszą się powodzeniem nie tylko wśród Gwiazd. I  jak zawsze aktorom towarzyszyła firma Alles i Adrian. Pokaz reżyserowała Ewa Bujnowicz-Zelt. Czardasze , romanse cygańskie i takie utwory jak „New York, New York,” czy „Skrzypek na Dachu” zaprezentował nam zespół instrumentalny Czardasz Trio .Uwieńczeniem wieczoru stał się recital znakomitej Olgi Bończyk , której śpiewane utwory „Kasztany”, „Parole” i „”Gdy mi Ciebie zabraknie” przeniosły nas w elegancki świat standardów muzycznych.

Ale wszystko co dobre musi się skończyć i przyszedł czas pożegnań. Aktorzy zachwyceni okolicą i serdecznym przyjęciem przez Władze Gminy Sulejów obiecali , że wrócą niebawem… Trzymamy za słowo.

Organizator i producent eventu Makana Art. & Business Małgorzata Kotwica

 

 

                                                                        

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

facebook instagram