Dzień Kobiet Biznesu – podsumowanie!

 

Dokładnie 10 dni po Międzynarodowym Dniu Kobiet odbyło się niezwykłe spotkanie organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa!

 

Przedsiębiorcze kobiety wreszcie mają swoje święto! A wszystko za sprawą Fundacji Twoja Inicjatywa, która 18 marca br. zorganizowała warsztaty pod hasłem Dzień Kobiet Biznesu. Spotkanie zostało przygotowane z myślą o przedsiębiorczych paniach, zarówno tych, które dopiero planują swój pierwszy biznes, jak i tych, które chcą efektywnie rozwijać istniejące już firmy.

Goszczące na spotkaniu panie poznały m.in. cele i założenia fundacji wspierania przedsiębiorczości Twoja Inicjatywa!, które przedstawiła Anna Flaga, prezes Fundacji.

Z prelekcji Grzegorza Frątczaka uczestniczki warsztatów dowiedziały się m.in. jak pracować efektywniej i przyjemniej oraz dlaczego warto zapomnieć o wielozadaniowości, po to by skupić się na robieniu jednej rzeczy w danej chwili.

Z kolei Agnieszka Świst-Kamińska, coach i właścicielka Szkoły Męskiego Stylu, w której uczy jak zmienić swój wizerunek, by generował pieniądze, przekonywała, że zamiast wielkiej metamorfozy, lepiej wprowadzać stopniowe zmiany, które nie tylko wpiszą się w zasady dress- code'u, ale też podkreślą naszą osobowość. Pani Agnieszka doradziła także, jak najlepiej zaprezentować się w ciągu pierwszych 4 sekund, które są kluczowe w postrzeganiu rozmówcy czy partnera biznesowego.

Następnie Ilona Adamska, właścicielka I.D. Media Agencji Wydawniczej, PR-owej i eventowej, opowiadała zgromadzonym, że warto wierzyć w swoje marzenia:

- Uważam, że o sukcesie decyduje przede wszystkim cierpliwość, pokora, spokojne, ułożone życie prywatne. Ważne jest także wsparcie partnera. W biznesie warto wizualizować swoje pragnienia, ale trzeba nie tylko planować, lecz również działać. Można mieć super pomysły, jednak gdy pozostaną one w sferze planów, nie będą mieć żadnego znaczenia. Warto więc, aby za naszymi planami szły od razu działania.- przekonuje Ilona Adamska.

Kolejna prelekcja dotyczyła środków unijnych, a poprowadził ją Wojciech Stelmaszak. Ekspert z ADM Group przedstawił cały wachlarz możliwości dofinansowania, o które mogą się starać właściciele start-upów i już istniejących biznesów.

Ostatnim prelegentem był Piotr Karolewski, który opowiadał o zasadach działania Organizacji Samurajskiej. Ta prezentacja wzbudziła najwięcej emocji wśród uczestniczek warsztatów:

- Jego misją jest wspieranie renesansu wartości w biznesie i przeciwstawienie się bylejakości. Dzisiejsi liderzy poruszają się na pograniczu etyki. Pan Piotr chce wierzyć w powrót honoru w biznesie! Co ciekawe, powiedział, że to kobiety liderki są bliższe ideałowi samurajskiemu, bo są otwarte, empatyczne, angażują i integrują pracowników, budują organizację. Przyszłość biznesu byłaby zatem lepsza, gdyby było w nim więcej kobiet lub mężczyzn, którzy myślą jak kobiety. Słuchałam jak urzeczona. Brzmi to pięknie. Niestety, ta myśl nie ma racji bytu w korporacjach. Miejmy nadzieję, że tylko na razie. Ale być może warto zasadę  samurajskiej organizacji, w której króluje honor, odwaga, równowaga, umiejętność znajdowania złotego środka, sztuka eliminowania złych praktyk, wprowadzać w małych firmach?- zastanawia się uczestniczka Dnia Kobiet Biznesu, Katarzyna Malinowska.

Impreza zakończyła się rozdaniem niespodzianek: nagród książkowych oraz bonów upominkowych od partnerów spotkania

Wedle ankiety, przeprowadzonej w trakcie spotkania, konferencja została wysoko oceniona: średnia ocen uczestników wynosiła 4,4.

Wśród zgromadzonych pań 58% planuje założenie działalności gospodarczej, pozostałe 42% już prowadzi swój biznes.

Największym zainteresowaniem cieszył się temat dotacji, jakie można pozyskać na prowadzenie swojej firmy (aż 60% pań wymieniło go na pierwszym miejscu).

Nic dziwnego zatem, że organizatorki spotkania już szykują się do zorganizowania podobnego wydarzenia w innych miastach Polski:

- Cieszę się, że spotkania dla przedsiębiorczych kobiet budzą tak duże zainteresowanie. Pomysł zorganizowania Dnia Kobiet Biznesu powstał na początku marca, ale wystarczyły zaledwie 2 tygodnie  aby przygotować specjalne spotkanie i zgromadzić tak dużą publiczność. Data 18 marca na stałe zawita w naszym kalendarzu pod hasłem Dzień Kobiet Biznesu. W związku z licznymi prośbami o takie spotkania ze strony pań również z innych miast, planuję cykl warsztatów Biznes po Godzinach w takich miastach jak: Poznań, Kraków i Wrocław, które odbędą się w okresie letnim. Już teraz zapraszam!- mówi Katarzyna Wicha z fundacji Twoja Inicjatywa!

http://twoja-inicjatywa.pl/

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE