Demakijaż jest ważny 

 

Demakijaż często niesłusznie kojarzy się tylko z usuwaniem makijażu. W sumie samo słowo na to wskazuje, ale w domyśle prawdziwe znaczenie jest szersze. Pod pojęciem demakijażu rozumiemy przede wszystkim dokładne umycie skóry i to nie tylko w okolicy samej twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Codzienne rytuały

Wiele osób sądzi, że przemycie skóry wodą załatwia sprawę. Próbowaliście kiedyś samą wodą dokładnie umyć tłustą patelnię. Ze skórą jest podobnie. I wcale tu nie przesadzamy. W ciągu dnia, jak również podczas snu nasza skóra wydziela łój skórny (tzw. sebum), dodając do tego kurz, pot, zanieczyszczenia, bakterie, czy pozostałości kosmetyków tworzy się całkiem spora warstwa, którą bezwzględnie trzeba usunąć. Dokładne oczyszczanie twarzy i demakijaż rób zawsze rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu. Powinien to być obowiązkowy punkt codziennego programu pielęgnacyjnego.

Dobre kosmetyki myjące zawierają minimalną ilość składników aktywnych, jednak tak dobranych, by skutecznie oczyszczały skórę, jednocześnie łagodząc podrażnienia i nie naruszając bariery hydrolipidowej. Posiadają fizjologiczne pH - nadają się więc również do demakijażu oczu. Nie zawierają agresywnych substancji pieniących, mydła, nie wywołują uczucia ściągnięcia czy przesuszenia skóry. Nawilżają, łagodzą zaczerwienienia oraz przywracają uczucie komfortu.

Demakijaż w kilku krokach

Zacznij od oczu. Nasączonym płynem micelarnym płatkiem kosmetycznym, przemyj okolice oczu. Jeżeli używasz mleczka, kremu do demakijażu, żelu, pianki czy emulsji - nakładaj kosmetyk na lekko zwilżoną skórę i masuj dokładnie całą twarz. Następnie zmyj wodą lub zetrzyj wilgotnymi płatkami kosmetycznymi. Mleczka, emulsje, kremy i olejki do demakijażu polecane są osobom ze skórą suchą, szorstką, ściągniętą, wrażliwą jak również dojrzałą. Do skóry tłustej, mieszanej i problematycznej stosuj przede wszystkim żele czy pianki oczyszczające. Preparaty micelarne usuwają dokładnie zanieczyszczenia i nie podrażniają skóry. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry nadreaktywnej, przesuszonej czy skłonnej do podrażnień. 

Tonik stosuj zawsze na koniec oczyszczania skóry twarzy. To niezwykle ważny element oczyszczania, bo po demakijażu wyrówna on pH skóry, ukoi skórę i nawilży. Tak przygotowana z łatwością przyjmie składniki aktywne dostarczone z kremem i innymi kosmetykami. Pamiętaj, by nie pozostawiać nadmiaru toniku do wyschnięcia, bo w efekcie końcowym wysuszy to skórę. Nadmiar odsącz chusteczką lub wklep opuszkami palców.

 

 

POLECAMY;

tołpa® dermo face, physio, płyn micelarny w chusteczce do oczyszczania twarzy i oczu, 1 szt – 2,39 zł

tołpa® dermo face, sebio, normalizujący płyn micelarny w chusteczce do oczyszczania twarzy, 1 szt – 2,39 zł

tołpa®  green oils, matowienie. orzeźwiajacy żel peelingujacy do mycia twarzy, 150 ml / 16,99 zł

tołpa®  green oils, oczyszczanie. żel micelarny do mycia twarzy i oczu, 150 ml / 16,99 zł

tołpa® dermo face, hydrativ. nawilżający krem do mycia twarzy i oczu, 150 ml/ 27,99 zł.

tolpa® dermo face, lipidro. regenerujący balsam olejek do mycia twarzy, 28 zł

tolpa® dermo face, sebio. normalizujący płyn micelarny do mycia twarzy, 27,99 zł.

tolpa® dermo face, sebio. normalizująca pianka do mycia twarzy, 27,99 zł

tolpa® dermo face, physio, żel do mycia twarzy i oczu 195 ml, 27,99 zł

tolpa® dermo face, physio, mleczko do mycia twarzy i oczu 195 ml, 27,99 zł

tolpa® dermo face, physio, płyn micelarny do mycia twarzy i oczu 200 ml, 27,99 zł

tolpa® dermo face, physio, tonik nawilżający 200 ml, 27,99 zł

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE