Preparat Macrolane w zabiegach powiększania piersi

Według statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, w 2011 r. powiększenie biustu było najczęściej wykonywanym w USA zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Operacje tego typu przeprowadzono ponad 313 tys. razy. Także w Polsce na powiększenie piersi z roku z na rok decyduje się coraz więcej pacjentek (źródło: www.tourmedica.pl). Mają one do wyboru m.in. wszczepienie implantów silikonowych lub solnych, a także przeszczep własnego tłuszczu.

Stosunkową nowością jest bezoperacyjne powiększanie biustu z zastosowaniem żelu na bazie kwasu hialuronowego, znanego powszechnie pod nazwą Macrolane. – Jest to metoda idealna dla kobiet, które z różnych względów nigdy nie poddadzą się operacji chirurgicznej. Przede wszystkim nie ma tu ryzyka płynącego ze znieczulenia ogólnego. Po drugie, jest to metoda dyskretna, biust ma naturalny kształt, nie zdradzą nas też blizny, których po prostu nie ma. Nie odczuwa się też dyskomfortu płynącego z obecności w naszym ciele ciała obcego. Poza tym, kwas hialuronowy powoduje lepsze nawodnienie tkanek, dzięki czemu skóra się napina, a biust staje się jędrniejszy – powiedział trójmiejski chirurg, dr Mikołaj Perna portalowi deluxe.trojmiasto.pl.

Macrolane – wskazania, przebieg, cena

Macrolane to specjalistyczny żel, w skład którego wchodzi kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja występująca w organizmie. Jej najważniejszą właściwością jest wiązanie cząsteczek wody oraz synteza włókien kolagenowych. Może być bezpiecznie wstrzykiwana nawet w dużych ilościach, nie powodując przy tym reakcji alergicznych. Powiększanie biustu przy użyciu preparatu Macrolane jest polecane kobietom, które z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogą poddać się tradycyjnej operacji, obawiają się zabiegu chirurgicznego lub nie rodziły jeszcze dzieci. Wykorzystuje się go również w przypadkach wypełniania ubytków pooperacyjnych oraz pourazowych, a także przy widocznej asymetrii piersi.

Zabieg trwa około 40 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz wykonuje pod pachami 3-milimetrowe nacięcia, w które następnie wkładana jest kaniula. Służy ona do stopniowego wstrzykiwania żelu do piersi. Zazwyczaj w jedną pierś aplikuje się około 100-150 ml preparatu Macrolane, co pozwala na powiększenie biustu o 1-2 rozmiary. Po wstrzyknięciu żelu chirurg rozmasowuje piersi w celu jego równomiernego rozprowadzenia oraz eliminacji ewentualnych grudek.

Pacjentka jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Dolegliwości bólowe, w porównaniu do innych metod powiększania piersi, są znikome. Przez około tydzień po zabiegu należy jedynie unikać wysiłku fizycznego, gorących kąpieli oraz sauny. Niektórym kobietom zaleca się także noszenie elastycznego opatrunku lub specjalnej bielizny przez kilka dni.

Efekty powiększania piersi preparatem Macrolane są widoczne natychmiastowo. Biust staje się większy, a dodatkowo – dzięki dobroczynnym właściwościom kwasu hialuronowego – skóra na piersiach odzyskuje jędrność, napięcie i wygląda o wiele młodziej. Warto jednak pamiętać, że kwas hialuronowy z biegiem czasu w naturalny sposób rozkłada się, dlatego rezultaty zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki, utrzymują się od 18 do 30 miesięcy. Po tym czasie co kilka miesięcy można decydować się na aplikację niewielkich dodatkowych dawek żelu, aby podtrzymać efekty. Koszt zabiegu, w zależności od kliniki, wynosi od 7 do 12 tys. zł.

Do głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu zaliczają się choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, przewlekłe infekcje oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Powiększania piersi z użyciem żelu Macrolane nie wykonuje się także u kobiet, u których z powodów zdrowotnych (np. podejrzeń nowotworów) istnieje potrzeba częstych badań mammograficznych. Preparat zaciera bowiem obraz radiologiczny piersi.

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności