Zimowa pielęgnacji twarzy

Zimą skóra twarzy narażona jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych: mrozu, zimnego wiatru i śniegu. W pomieszczeniach zamkniętych jest niewiele lepiej – ogrzewanie i klimatyzacja wysuszają powietrze, co też ma niekorzystny wpływ na cerę, która zaczyna wysychać, łuszczy się, traci jędrność i ładny koloryt. Jak temu zaradzić? Poprzez odpowiednią pielęgnację każdego dnia oraz specjalne zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym.

Aby zachować ładny i zdrowy wygląd twarzy zimą, przede wszystkim regularnie używaj kremów nawilżających (mit, że woda w nich zawarta może zamarznąć na twarzy, włóż między bajki). Najlepsze będą te z kwasem hialuronowym. Świetnie sprawdzą się też kremy z lipidami i woskami, które zapobiegają ucieczce cząstek wody z głębszych warstw skóry. Przebywając dłuższy czas w ogrzewanym pomieszczeniu stosuj mgiełkę nawilżającą lub wodę termalną, używaj nawilżacza powietrza.

Planując dłuższy pobyt na powietrzu, sięgnij po specjalne kosmetyki z ochronnym filtrem (najlepiej 30+). Zastosuj też dodatkową warstwę ochronną w postaci podkładu. Nawet jeśli na ogół nie stosujesz go, warto zmienić przyzwyczajenia na zimę. Podkład, najlepiej gęsty, o kremowej konsystencji, aplikuj na twarz 20 minut po nakremowaniu jej.

Pamiętaj również o ochronie ust – na mrozie bardzo szybko wysychają. Stosuj ochronną pomadkę, pamiętaj aby nie chować twarzy w szaliku i nie oblizywać warg – para wodna i ślina powodują pierzchnięcie.

Ważne są także wieczorne zabiegi pielęgnacyjne oraz dieta. Zrezygnuj z pieniących się żelów do mycia twarzy, zamiast nich sięgnij po kosmetyki marki Dr Babor: oliwkę hydrofilną HY-ÖL, koncentraty ziołowe Phytoactive lub łagodne mleczko Mild Cleanser. Używaj kremu na noc, dwa razy w tygodniu kładź na twarz maseczkę i nie śpij w bardzo nagrzanym pokoju. Zadbaj też o nawilżenie skóry od środka: pij wodę (ok. 1,5 litra dziennie), jedz owoce i warzywa.

Oprócz codziennej pielęgnacji, warto poddawać się zabiegom odbudowującym barierę lipidową, wykonywanym przez profesjonalną kosmetyczkę, z użyciem profesjonalnych preparatów. Takie zabiegi jak Vita Balance, Calming Sensitive, Advanced Biogen, Doctor Babor wykonane w gabinecie Babor Beauty SPA Institute & Shop wzmocnią i ukoją podrażnioną zimnem skórę oraz zatrzymają wilgoć w jej głębszych warstwach.

Gdy temperatury złagodnieją, dobrze pomyśleć o likwidacji przebarwień powstałych podczas lata. Zabiegi z użyciem kwasów owocowych lub witaminy C  przywrócą ładny, jednolity koloryt twarzy.

Twarz poddana regularnym zabiegom w domu i gabinecie kosmetycznym będzie zdrowa, promienna i dobrze przygotowana na kolejny wiosenno-letni sezon.

 

Babor Beauty SPA Institute & Shop

Ul. Żytnia 18 D

www.baborinstytut.pl

 

 

  

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE