Zaskocz rekrutera video CV i inne umiejętności na kursie online „Zdobądź pracę taką, jaka chcesz”. 

CV może być decydującym etapem w walce o wymarzoną posadę. Chociaż pojawia się na  wczesnym etapie procesu rekrutacyjnego, jest jednym z najprostszych sposobów na selekcję kandydatów. Zatem warto zadbać o to, aby było pierwszym krokiem do sukcesu, a nie przeszkodą na drodze do zatrudnienia.

Jak wygląda etap pierwszej selekcji CV?

Pracodawca otrzymuje kilkadziesiąt lub nawet kilkaset CV i najczęściej nie ma czasu przeczytać wszystkich w całości. Rekruterzy zazwyczaj „skanują” wzrokiem naszą aplikację w poszukiwaniu najważniejszych informacji. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje CV było inne, wyróżniające się, co spowoduje, że zwróci na siebie uwagę, przykuje wzrok rekrutera i spowoduje, że zostaniesz zaproszony na rozmowę, albo .... zginie w stosie innych takich samych CV.

„The Ladders”, największy portal rekrutacyjny na świecie www.theladders.com, przeprowadził badania, które pokazały, że pierwsze 6 sekund, w których rekruter patrzy na Twoje CV decyduje, czy zostanie ono zakwalifikowane do dalszego procesu rekrutacyjnego, lub czy będzie odrzucone! Zatem tyle przeciętnie masz czasu, żeby przekonać rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim curriculum vitae.

Jednym ze sposobów, aby wyróżnić się podczas rekrutacji jest stworzenie oryginalnego CV. Popularność formatu video przeniknęła także do HR – zamiast sztampowych życiorysów w formie dokumentu tekstowego, kandydaci podsyłają CV w formie video.

Czy to trend, który obowiązuje tylko w branży kreatywnej?

Czy każdemu wypada wysłać takie CV?

Dla kogo polecam video CV?

- Gdy nie masz jeszcze doświadczenia, którym możesz się pochwalić.

Osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy mierzą się z problemem pustego CV. Nie mają żadnego doświadczenia, ale przecież w toku studiów nabywamy wiele cennych umiejętności, takich jak dobra organizacja pracy, terminowość, umiejętność wyszukiwania informacji czy zdolność szybkiego uczenia się.

Jeśli w CV nie wygląda to atrakcyjnie, warto spróbować innowacyjnej formy CV – video CV. To jednocześnie praktyczne potwierdzenie kreatywności i odwagi. Umiejętność dobrego prezentowania się na nagraniu i pomysł na ciekawą opowieść o sobie będą docenione w branżach kreatywnych, w agencjach reklamowych czy marketingowych.

- Gdy chcesz zaskoczyć rekrutera.

Format video jest nadal bardzo rzadko wykorzystywany do CV w Polsce, dlatego nagrywając CV na video na pewno zaskoczysz rekrutera i wyróżnisz się spośród innych. Jeśli firma, w której chcesz pracować, nie prowadzi rekrutacji, video to świetny pretekst, aby w krótki, ale efektywny sposób zaprezentować się firmie. Video można również zamieścić w mediach społecznościowych i w serwisie YouTube i w ten sposób zwiększyć swoje dotarcie do potencjalnych pracodawców. Naszego CV nikt nie udostępni na swoim profilu na Facebooku, ale ciekawie zrealizowane video CV już tak. Warto to wykorzystać.

- Gdy aktywnie szukasz pracy i chcesz być zauważony przez pracodawców i rekruterów. Takie CV udowadnia Twoją kreatywność, umiejętności autoprezentacji, komunikatywność i odwagę w działaniu.

Jak powinno wyglądać dobre video CV? Przykłady.

Dobre video cv powinno być naszym atutem, dlatego musi być zrealizowane profesjonalnie. Tak samo jak w klasycznym CV należy przedstawić swoje umiejętności i odnieść się do wymagań firmy.

Przykład pomysłowego CV – https://www.youtube.com/watch?v=5mjg-zbievg

Przykładowe video CV do inspiracji –  https://www.youtube.com/watch?v=3HwbwGuBypQ

Przykład CV gdy mamy duży dystans do siebie – https://www.youtube.com/watch?v=c_PZTAW5piQ

Jeśli szukasz nowej pracy, wysyłasz dziesiątki CV, czasami jesteś zapraszany na rozmowę o pracę i nic z tego nie wynika, tracisz czas i masz coraz mniej zapału, to zapraszam Cię na jedyne tak kompleksowe, intensywne 8-modułowe szkolenie on-line wraz z mnóstwem przykładów, inspiracjami ze świata i zadaniami, którego efektem będzie całościowe przygotowanie Cię do zdobycia pracy Twoich marzeń.

Pracujemy nie tylko nad CV i listem motywacyjnym, ale przede wszystkim przygotowujemy się do spotkania rekrutacyjnego i ćwiczymy powitanie, mowę ciała, pewność siebie, silny głos, dress-code, rozmowę, odpowiedzi na trudne pytania, unikanie błędów, co zrobić aby dać się znaleźć rekruterom w internecie oraz jak zdobyć pracę w firmie, która obecnie nie szuka pracowników. Jest dodatkowy moduł dla kobiet oraz moduł dla osób poszukujących swojej pierwszej pracy.

Dostajesz konkretne przykładów, wzory, inspiracje, konkretne ćwiczenia, które przygotują Cię do rozmowy kwalifikacyjnej oraz wiedzę dzięki której poradzisz sobie w każdej sytuacji.

Sprawdź program i dołącz do nas http://zapisy.wolyniecsobczak.com/

Każdy wie, że zdobycie dobrej pracy, dokładnie takiej jaką się chce, jest trudne. A przecież praca to prawie połowa naszego codziennego życia i warto mieć taką, aby chodzić do niej z przyjemnością.

Zapraszam!

 

Przeczytaj:

Najnowsze aktualności

Partnerzy

 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 • SZYBKO, SPRAWNIE I BLISKO
  WSZYSTKIE FIRMY W JEDNYM MIEJSCU

 • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
  KONFERENCJE, WARSZTATY
  DLA KOBIET Z CAŁEGO KRAJU

 • OGÓLNOPOLSKI SERWIS
  SKUPIA KOBIETY ORAZ
  KOBIECE BIZNESY W POLSCE