Pod redakcją magazynu „Law Business Quality” został ogłoszony plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu”, którego celem jest wyróżnienie oraz docenienie kobiet będących właścicielkami bądź współwłaścicielkami małych i średnich przedsiębiorstw.

Wyznaczonych zostanie 30 kobiecych biznesów w kategoriach: Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design, Działalność społeczna i charytatywna.


Prezentacja kandydatek do tytułu Polska Lwica Biznesu

 


Działalność charytatywna i społeczna


1. Jolanta Kwaśniewska

jp

Pierwsza Dama Polski w latach (1995 – 2005), Założycielka i Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”. Prawniczka. Członkini wielu organizacji międzynarodowych oraz honorowa patronka licznych inicjatyw o zasięgu europejskim i światowym. Inicjatorka oraz organizatorka różnorodnych i wyjątkowo udanych kampanii prozdrowotnych (rak piersi, choroby serca, cukrzyca, AIDS).

Społeczniczka, zwolenniczka udziału jak największej liczby kobiet w życiu politycznym i społecznym kraju. Od wielu lat zajmuje się problematyką przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Prowadzi szkolenia dla kobiet wychodzących z bezrobocia, a także szkolenia wizerunkowe patronując Stowarzyszeniu Dress for Success Poland.

Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Pełni również funkcję honorowej przewodniczącej polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Vital Voices, której celem jest rozwijanie i odkrywanie potencjału przywódczego kobiet poprzez ideę mentoringu.

Za działalność charytatywną oraz humanitarną uhonorowana wieloma krajowymi, jak również międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami w tym tytułem doktora honoris causa oraz Orderem Uśmiechu.

Ceni skuteczność w działaniu. Niepoprawna optymistka. Założyła Fundację „Porozumienie Bez Barier”, by pokazać, że można skutecznie pomagać innym. Ulubione powiedzenie: „Więcej pary w koła, mniej w gwizdek”.

Jest osobą niezwykle empatyczną. To empatia nie pozwala Jej pozostawać obojętną na człowieczy los. Nie może zapobiec tragediom i cierpieniom, które są częścią każdego ludzkiego życia, ale robi  wszystko aby uczynić ten los lżejszym, cierpienie łatwiejszym do udźwignięcia, a tragedię uczynić taką, która wstrząśnie życiem, ale go nie złamie.

Jest empatyczna w niecodziennym wymiarze właściwym dla większości ludzi. W wymiarze, który posiadają nieliczni. To wielki dar, czasem bardzo trudny do udźwignięcia, ale jednocześnie taki, który Ją w szczególny sposób wyróżnia i sprawia, że przyciąga ludzi jak magnes. Nigdy ich nie zawodzi, a oni nigdy nie przechodzą wobec Niej obojętnie. I nigdy Jej nie zapominają.

Jest osobą tak głęboko przekonaną o konieczności działania i niesienia pomocy, że gromadzi wokół siebie osoby, które Ją nieustająco wspierają. Jednoczy ludzi w tychże działaniach. Dla milionów Polaków jest niekwestionowanym autorytetem. Ludzie traktują  jako wyróżnienie, to że mogą Jej pomóc.

Nie oczekuje sławy, nagrody, pieniędzy. Robi to z wewnętrznej, wielkiej potrzeby! Nie pozwala na to, by te działania spowszedniały, by się do nich przyzwyczaiła. Nie ogląda się na innych, a działa sama..

 

2. Monika Kamieńska

img_4696s1

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Z wykształcenia filolog, pedagog, manager kultury, trenerka – z zamiłowania działaczka społeczna, wokalistka, dziennikarka. Była nauczycielką, trenerką, doradcą metodycznym, ekspertką Ministra Edukacji Narodowej, dyrektorką Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima, dyrektorką generalną firmy medycznej.

Aktywnie działa na rzecz kultury i edukacji a także na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych. Od wielu lat bierze udział w akcjach charytatywnych i kampaniach społecznych takich jak 1% dla Łodzi, Gwiazdy świecą dla Ewy, koncert dla pacjentów Szpitala dziecięcego przy Spornej oraz Centrum Zdrowia Matki Polki i wielu innych.

Organizatorka czterech edycji Festiwalu Łódź Miastem Kobiet promującego zdolne, znane i uznane kobiety Organizatorka konkursu Łódź Miastem Talentów skierowanego do młodych, zdolnych tancerzy, wokalistów, projektantów mody. Jej działania na rzecz promowania młodych talentów zyskały uznanie władz miasta i województwa. Bardzo aktywnie wspiera działalność artystyczną Seniorów, pomaga w prowadzeniu amatorskiego zespołu teatralnego seniorów przy AOIA.

Nagrodzona za pracę zawodową medalem: „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medalem KEN, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Akcja Akacja, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Kobieta Spełniona, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na osobowość roku Silva Virium.

Ambasadorka Fundacji „Krwinka”, honorowa Członkini Łódzkiego Kongresu Kobiet. Za pracę na rzecz dzieci i młodzieży uhonorowana wyjątkowym, przyznawanym przez Kapitułę Dziecięcą Medalem Serce Dziecku.

Prywatnie szczęśliwa matka, żona i babcia. Obecnie Dyrektorka Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

 

3. Ida Karpińska

DSC_8285
Założycielka i prezes Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”. W 2003 r. wygrała walkę z rakiem szyjki macicy. W czasie leczenia spotkała się m.in. z brakiem dostępu do rzetelnych informacji o RSM. Dlatego 8 lat temu założyła „Kwiat Kobiecości” – pierwszą i jedyną organizacją zajmującą się chorobami ginekologicznymi w Polsce. Celem organizacji jest edukacja społeczeństwa o zagrożeniach związanych z chorobami ginekologiczno – onkologicznymi.

Ida Karpińska jako pierwsza w Polsce zaczęła otwarcie mówić o RSM oraz o potrzebie wykonywania regularnych badań cytologicznych. W 2010 r. zainicjowała Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Piękna bo Zdrowa” pod honorowym patronatem, małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Stworzyła również trzy programy edukacyjne skierowane do kobiet w różnych grupach wiekowych: „Rozumni i Uważni”, „Młoda i Zdrowa” oraz „Kobiety dla Kobiet”. Ich celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki i zmiana podejścia do chorób układu rozrodczego. W działania Kwiatu Kobiecości angażuje kobiety, które chorowały na RSM, znane aktorki i prezenterki. Dzięki temu zbudowała sieć kobiet, z której skutecznie korzysta, aby prowadzić działania edukacyjne na poziomie ogólnopolskim i regionalnym.

Szczególnym wydarzeniem dla Idy Karpińskiej jest akcja „Święty Mikołaj” organizowana od 2008 r. Wtedy to wolontariuszki „Kwiatu Kobiecości” odwiedzają oddziały ginekologii onkologicznej w całej Polsce, wpierając chore kobiety w okresie przedświątecznym.

Cechuje ją wielopłaszczyznowe podejście do chorób ginekologicznych, a w szczególności do RSM oraz do raka jajnika. Jej głównym celem jest reorganizacja istniejącego systemu tak, aby był bardziej przyjazny kobietom. Dlatego stworzyła projekt „Gabinety pod Kwiatkiem”, którego celem jest propagowanie wiedzy o prawidłowo przeprowadzonej wizycie ginekologicznej. Za innowacyjność działań w zakresie ochrony zdrowia kobiet została włączona do wyjątkowego grona członków Światowej Organizacji Ashoka.

Jest laureatką Konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet organizowanego przez Sukces Pisany Szminką. Podczas konferencji „Onkologia 2014 – Wyzwania” organizowanej przez Publiczne Centra Onkologi za angażowanie w walkę z chorobami nowotworowymi, otrzymała statuetkę Anioła Onkologii.

Głosowanie

Jolanta Kwaśniewska

33,5 %

Monika Kamieńska

16,5 %

Ida Karpińska

50,1 %

 

 

Innowacje w biznesie

 

1. Anita Kijanka

11106312_10152890792429541_1797196552_nDoktor nauk społecznych od trzech lat prowadząca Com Creation – agencję zajmującą się komunikacją marek i organizacją wydarzeń z branży nowych technologii oraz firm adresujących swoją ofertę do kobiet. Wcześniej urzędnik, wykładowca akademicki. Łączy pasję z pracą zawodową. Uwielbia tworzyć, wymyślać, integrować istniejące już rzeczy i koncepcje. Trener z 9 letnim doświadczeniem.

Autorka licznych publikacji naukowych i felietonów dla portali i prasy branżowej. Pomysłodawczyni licznych inicjatyw m.in. projektu pt. Wenusjanki – obecnie jednej z większych projektów adresowanych do kobiet w Polsce.

 

 

2. Sylwia Lehner

super1

Prezes zarządu renomowanej firmy Goniec Sp. z o.o., specjalizującej się w expressowych przesyłkach kurierskich na terenie kraju. Autorka i współwłaściciel firmy Goodsales, trenującej i tworzącej zespoły sprzedawców (w małych i średnich przedsiębiorstwach). Wraz ze wspólnikiem Zenonem Rożenkiem współpracują z wieloma firmami na bazie stałych kontraktów.

Prowadzi zajęcia i warsztaty sprzedażowe, które cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko wśród firm z którymi współdziała ale z każdym kto pragnie poznać jej „poza schematyczne metody sprzedaży”.

Urodzona w sylwestrową noc góralka, w latach 2000-2009 rozwijała swoje życie zawodowe w Austrii, będąc prowadzącą serwis organizujący bankiety i cateringi w znanych i prestiżowych lokalach gastronomicznych.

To osoba posiadająca zaczarowaną charyzmę, chętnie dzieląca się energią z każdym – kogo spotyka na swojej drodze i wspierająca różnego rodzaju projekty i wydarzenia kulturalno – charytatywne, także kilka fundacji.

Jedna z bohaterek książki Ilony Adamskiej, wydanej w 2015 r. pt. „Szczęście na wagę złota, czyli jak osiągnąć sukces”, w której definiuje swój własny sukces jako: CEL, DZIAŁANIE i ODWAGĘ. Lubi grać na gitarze i akordeonie, grać w kosza i w szachy, pływać, tańczyć, pisać teksty oraz spotykać się z ludźmi, od których bije dobra moc.

 

3. Alicja Wojciechowska

_MG_1438-Edit

Urodziła się w dniu, w którym działaniami rządzą serce i rozum. Studiowała biologię na Uniwersytecie Łódzkim. Od 1992 roku wspólnie z małżonkiem prowadzi rodzinną firmę Alles zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą damskiej bielizny.

Nie ma wielkiego wykształcenia, ale ma wielkie otwarte serce, dlatego chce czynić dobro, uwielbia zmiany. To one inspirują ją do działania. Wierzy, że podarowany nawet drobny szlachetny uczynek nie tylko uszczęśliwia innych, wywołuje uśmiech, ale przede wszystkim uszczęśliwia nas samych. Jest przekonana, że gdy słowo RADOŚĆ zamienia się w DZIĘKUJĘ, to największa forma wdzięczności. Łatwo jest pisać i mówić o tym, co jest dla nas najlepsze, ale to, co jest dla niej najlepsze, wie Bóg.

Produkty marki ALLES skierowane są do kobiet w każdym wieku. Bielizna pokoleniowa, na każdą sylwetkę, dla kobiet w ciąży, karmiących, po mastektomii.  Innowacją w firmie są konsultacje i warsztaty dla kobiet organizowane podczas kongresów w Szkołach Rodzenia i Klubach Amazonek.

Jako Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet Alicja Wojciechowska organizuje i finansuje konkursy dla młodzieży we wszystkich szkołach – w całej gminie i mieście Głowno.

Jej mottem są słowa Don Sibeta:  „To, co pochodzi z serca, trafia do serca.” Ma nadzieję, że również do serca Klientek.

Głosowanie

Anita Kijanka

36,1 %

Sylwia Lehner

39,7 %

Alicja Wojciechowska

24,2 %

 

Sztuka i Design

 

1. Lidia Bąk

Lidia B (4)

Właścicielka i projektantka Autorskiej Pracowni Architektury Wnętrz i Krajobrazu, założycielka i właściciel BE-ART exclusive – internetowej galerii sztuki www.be-art.pl. Od lat projektuje wnętrza dla klientów indywidualnych, jak również dla inwestorów publicznych. Przeprowadza audyty i doradztwo dla firm sektora MSP. Często zapraszana jest do udziału w jury konkursów dotyczących wystroju wnętrz i designu. W wolnych chwilach projektuje scenografie do przedstawień teatralnych.

Z zamiłowania mecenas sztuki, kurator wystaw i wernisaży on-line, patron wielu współczesnych artystów. Współuczestniczy, wspiera medialnie i merytorycznie akcje charytatywne na rzecz fundacji i stowarzyszeń np. Dress for Success Poland, Stowarzyszenie Amazonek, Fundacja „Krwinka”.

 

 

2. Ewa Pohlke

IMG_8836

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki na UWM w Olsztynie. Malarka, nauczycielka arteterapii i malarstwa. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, tkaniną eksperymentalną, rzeźbą, kolażem i fotografią. Organizatorka projektów artystycznych, warsztatów, wystaw i imprez kulturalnych. Działa aktywnie w Stowarzyszeniu na rzecz Kultury Żydowskiej B`Jachad i Stowarzyszeniu Kulturowym Borussia w Olsztynie. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jej prace można było oglądać w takich krajach jak: Litwa, Białoruś, Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Japonia. Prace wystawiane w Kaliningradzie, Norymberdze, Lipsku, Wilnie, Grodnie czy Kownie podbiły serca tamtejszych miłośników sztuki.

W 2008 roku Ewa Pohlke zdobyła Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za upowszechnianie i ochronę Dziedzictwa Kultury, zaś w 2010 roku Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego w dziedzinie kultury.

 

3. Omenaa Mensah

9om

Znana głównie jako prezenterka pogody w TVN, TVN24 i TVN METEO Omenaa Mensah to także przedsiębiorcza bizneswoman, która od kilku lat z sukcesem prowadzi firmę AMMADORA, zajmującą się produkcją personalizowanych mebli na zmówienie. Mebli niezwykłych, bo inspirowanych sztuką. Tworzy je we współpracy ze znakomitymi polskimi artystami i doskonałymi w swoim fachu rzemieślnikami. AMMADORA to marka artystycznych mebli, gdzie każdy przedmiot tworzony jest na indywidualne zamówienie i staje się skarbem dla jego właściciela. Firma powstała z miłości do antyków i sztuki. Omenaa kreując swoje meble odważnie łączy antyki, rzeźbę, czy malarstwo z nowoczesnymi technologiami, co przynosi wspaniały efekt, bo meble sygnowane marką AMMADORA są wyjątkowe i niepowtarzalne, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Bo według Omeny dobry design jest nie tylko efektowny, ale także praktyczny.

AMMADORA to meble zdefiniowane na nowo. To synteza sztuki, luksusu, indywidualizmu i funkcjonalności. Pasję i działalność biznesową Omeny w zakresie designu i wystroju wnętrz doceniają nie tylko klienci. Docenili także producenci popularnego programu DOMY GWIAZD, proponując jej prowadzenie tego najpopularniejszego formatu na kanale DOMO+. W programie Omenaa odkrywa tajemnice mieszkań i domów osób znanych z pierwszych stron gazet.

Omenaa Mensah o swojej działalności w ramach AMMADORA czasami opowiada w mediach, dzięki czemu dość szybko zyskała wierne grono fanów jej designu oraz wielu klientów. Jednak najlepszą rekomendacją i promocją dla marki są zadowoleni klienci, którzy polecają moje meble swoim znajomym, czy partnerom biznesowym. AMMADORA to meble dla wąskiej grupy koneserów, a nie masowa produkcja.

AMMADORA to dowód na to, że swoją pasję i miłość można z powodzeniem przekuć w dobrze prosperujący biznes. To także dobry przykład dla innych kobiet poszukujących własnej drogi i niezależności, która da im szczęście i satysfakcję z życia.

Głosowanie

Lidia Bąk

32,3 %

Ewa Pohlke

39,4 %

Omenaa Mensah

28,3 %

 

Prawo i Finanse

 

1. Joanna Jabłczyńska

DSC_8450

Radca prawny prowadzący wraz ze swoim wspólnikiem Piotrem Podgórskim kancelarię Clever One. Znana szerokiej publiczności z roli Marty w serialu „Na Wspólnej” oraz wielu ról dubbingowych. Pasjonatka sportu, w szczególności kolarstwa i triathlonu. Oprócz sportu jej wielką pasją są podróże. Z ogromnym sukcesem łączy pracę zawodową w kancelarii z pracą na planie filmowym.

Kiedy pytamy ją o sukces odpowiada:

– Sukces nie jest dla mnie jednowymiarowy. W zakresie pracy zawodowej jako radcy prawnego sukcesem jest dla mnie kolejna wygrana sprawa i zadowolony klient, który następnie poleca nas swoim przyjaciołom. Skoro o przyjaciołach wspomniałam, to w życiu prywatnym prawdziwym sukcesem jest dla mnie posiadanie tak niesamowitych przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Jeśli zaś mówimy o mojej pasji sportowej, sukcesem jest dla mnie pokonywanie kolejnych barier i docieranie do mety pomimo wielu utrudnień napotkanych po drodze. Jednak za największy swój sukces życiowy uważam ułożenie swojego życia tak, iż mogę w nim robić właściwie wyłącznie to, co naprawdę kocham i co daje mi każdego dnia dużą satysfakcję.

 

2. Marta Janowicz-Stradomska

martakan1

Radca prawny, założycielka i wspólnik zarządzający CERTO Kancelaria Prawna – M. Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp. kom. Autorka szkoleń i opracowań z dziedziny zastosowania nowych technologii oraz publikacji prasowych o prawie nieruchomości, obrocie i zarządzaniu nieruchomościami oraz inwestycjach budowlanych. Czynnie wspierająca inicjatywę rozwoju firm rodzinnych oraz kobiet w biznesie. Jej dotychczasowa kariera obejmuje bieżącą obsługę prawno-administracyjną funduszy inwestycyjnych zajmujących się obrotem nieruchomościami, a także dużych spółek z sektora FMCG, energetycznego, telekomunikacyjnego, farmaceutycznego i innych. Prowadzi obsługę korporacyjną, spraw i procesów pracowniczych, odszkodowawczych, administracyjnych, związanych z realizacją różnego rodzaju umów handlowych oraz zamówień publicznych. Zajmuje się wsparciem biznesowym, planowaniem, przygotowywaniem raportów due dilligence, regulaminów wewnętrznych i prezentacji. Opracowuje, opiniuje i negocjuje umowy.

Według niej sukcesu nie można osiągnąć. Bo to nie jest rzecz, czynność czy punkt na osi czasu. To stan umysłu, proces, podróż – nie miejsce przeznaczenia. Dlatego sukces buduje każdego dnia. Z małych zwycięstw, które dostarczają jej „paliwa” na dalszą drogę…

– Na mój „sukces” składa się więc ciężka praca, determinacja, realizacja osobistych celów i strategii biznesowych. Bywa jednak, że to także nieoczekiwany splot wydarzeń podsunięty przez los. Po prostu przypadek, szczęśliwy traf, który należy dobrze zagospodarować. – wyjaśnia.

 

3. Renata Robaszewska

Renata Robaszewska_zdjęcie_20150325

Radca prawny, wspólnik zarządzający warszawskiej kancelarii Robaszewska&Płoszka Radcowie Prawni. Specjalizuje się w tematyce budowlanej i energetycznej. Ekspert w zakresie prawnych aspektów obrotu nieruchomościami oraz procesu inwestycyjno-budowlanego. Jest jedną z nielicznych kobiet obsługujących tak zmaskulinizowane branże. Jest autorką wielu publikacji z zakresu prawa administracyjnego, zwłaszcza prawa budowalnego, ochrony środowiska i zagospodarowania przestrzennego, jak również opracowań dotyczących problematyki deweloperskiej. Z jej wiedzy i doświadczenia chętnie korzystają liczni dziennikarze i organizatorzy konferencji. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, gdzie jako ekspert komentuje bieżące kwestie prawne. Jest autorem licznych artykułów oraz komentarzy w prasie codziennej i specjalistycznej. Prowadzone przez nią panele w ramach konferencji i warsztatów cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest również wykładowcą studiów podyplomowych z zakresu energetyki odnawialnej, jako jedna z 3 kobiet na 26 wykładowców.

Brała udział w obsłudze licznych transakcji nabycia nieruchomości i projektów dla firm deweloperskich oraz energetycznych. Współautorka praktycznych komentarzy dla inwestorów: „Decyzja o warunkach zabudowy” (LexisNexis 2014) i „Decyzje środowiskowe” (Wolters Kluwer 2015). Angażuje się w życie społeczne i kulturalne. Jest członkiem zarządu Fundacji „Wyższy Poziom Teatru” działającej przy „Teatrze 6 Piętro” oraz członkiem Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 231 w Warszawie.  Prywatnie jest mamą dwóch uroczych młodych mężczyzn.

Głosowanie

Joanna Jabłczyńska

34,9 %

Marta Janowicz-Stradomska

12,7 %

Renata Robaszewska

52,4 %

 

Promocja Kobiet w Biznesie

 

1. Alicja Rudnicka

_F4A0795_1Współzałożycielka i liderka Szpilek po godzinach www.szpilkipogodzinach.pl. Doświadczona menadżerka, która przez siedem lat poszerzała swoje kompetencje w dziedzinie zarządzania projektami i zespołem. Porzuciła korporację, by spełnić swoje marzenie: stworzyć ogólnopolską platformę rozwoju osobistego i zawodowego dla kobiet.

Od zawsze czuła, że można zrealizować swoje najśmielsze pomysły i urzeczywistnić pragnienia, trzeba tylko wyjść im naprzeciw. Podjęta w wieku siedemnastu lat samodzielność, analityczna natura, zamiłowanie do ciągłego obserwowania ludzi i świata, odwaga do tego, by opuszczać strefę komfortu oraz gotowość, by wciąż się doskonalić to zasoby, które pomogły jej podjąć ryzyko zainicjowania własnej działalności biznesowej. Przekonanie, że jeśli znasz swój cel i wytrwale do niego zmierzasz to dotrzesz tam, gdzie pragniesz, dają jej napęd do działania i siłę w chwilach, gdy pojawiają się trudności. Wyboista droga, którą przebyła, pokonane przeszkody, oraz ludzie, którzy stawali się inspiracją i wsparciem nauczyły ją wytrwałości oraz przekuwania problemów w wyzwania życiowe. Rozwój osobisty pozwala jej czerpać radość z życia, od siedmiu lat tworzyć szczęśliwy związek oraz wdrażać nowe pomysły i realizować wizję w przestrzeni zawodowej.

Od początku 2012 roku z sukcesem realizuje projekty skierowane do kobiet pragnących rozwijać nie tylko kompetencje osobiste, ale i zawodowe. W zorganizowanych przez nią wydarzeniach wzięło już udział ponad 6 tyś Pań z Warszawy i okolic, w kolejnym kroku planuje rozwijać Szpilki po godzinach w innych miastach. Z myślą o właścicielkach małych firm i kobietach, których marzeniem jest otwarcie własnej firmy, stworzyła strefę Szpilek w biznesie, zarówno do początkujących jak i doświadczonych businesswomen. Panie znajdują tu zrozumienie, wsparcie i wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju biznesu.

W 2014 roku zrealizowała kolejne marzenie i poszerzyła zakres działań o Klub Szpilek po godzinach stanowiący uzupełnienie wszystkich dotychczasowych aktywności i umożliwiający tworzenie społeczności niesamowitych, ciepłych i pełnych entuzjazmu kobiet, które z determinacją i pasją w sercu budują swoją przyszłość. Na początku 2015 kolejne – stworzyła Zespół Szpilek po godzinach!

Prywatnie szczęśliwa narzeczona, kochająca siostra trzech młodszych braci i oddana przyjaciółka. Kocha naturę, podróże zwłaszcza te nie zaplanowane. Jej pasją są kobiety i ich rozwój, a także . wszystko co związane z organizacją czasu, życia i pracy. W wolnych chwilach czyta, analizuje, zapisuje. Patrzy w przyszłość z nadzieją i ekscytacją.

 

2. Olga Kozierowska

Olga_Power Show

Bizneswoman, mówca motywacyjny, dziennikarka, muzyk instrumentalista. Zainspirowała i zmotywowała tysiące Polek do wzięcia swojego życia i szczęścia we własne ręce.  W swoich programach telewizyjnych i radiowych, nie stroni od kontrowersyjnych i trudnych tematów, zawsze mając na celu dobro kobiet.

Twórczyni organizacji „Sukces Pisany Szminką“. Pierwszej w Polsce organizacji kompleksowo wspierającej rozwój przedsiębiorczości kobiet i nagłaśniającej ich sukcesy na skalę ogólnopolską.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Uzyskała tytuł MIAB studiując na uczelniach w Anglii i Holandii. Posiada 17 letnie doświadczenie w biznesie, w tym 12 letnie w pracy w międzynarodowych korporacjach, piastując funkcje zarządcze.

Laureatka wielu nagród, w tym międzynarodowych. Wybrana jako jedna z 25 liderów w programie „Młodzi Liderzy na start 25/25“ – Teraz Polska, którzy mają największą szansę uzyskać wpływ na kierunek rozwoju Polski w następnym ćwierćwieczu (maj 2014).

Prywatnie matka trojga dzieci (Konstantego i bliźniaków Toli i Julka).

 

3. Elżbieta Dąbrowska

Elżbieta Dąbrowska

Współzałożycielka projektu edukacyjnego – Akademii Radosnego Życia, którego celem jest inspirowanie do zdrowego i radosnego stylu życia. Mentorka w Szkole Liderek, organizatorka konferencji edukacyjnych Ciało Umysł Dusza Kobiety i warsztatów dla kobiet, współorganizatorka festiwali: Babskie Lato 2014 i Kobiecy Karnawał 2015 w ramach Akademii Kobiet Sukcesu, certyfikowana Liderka Jogi Śmiechu dr Kataria School of Laughter Yoga, współautorka warsztatu „Jak żyć w szczęściu i radości”. Praktyk Soul Body Fusion. Pracuje w Dziale Treasury w dużej korporacji.

W relacji z drugim człowiekiem buduje wzajemne zaufanie, szacunek i pomaga innym w tworzeniu fundamentu życia, opartego na trzech filarach: Ciała, Umysłu i Duszy. Uważa, że dbałość o CUD daje możliwość zachowania wewnętrznej równowagi i harmonii. Swoim działaniem inspiruje do zaopiekowania się nad sobą, do przejęcia odpowiedzialności za własne życie, do pozytywnego myślenia, wdzięczności i kroczenia ścieżką serca.

 

 

Głosowanie

Alicja Rudnicka

35,5 %

Olga Kozierowska

41,2 %

Elżbieta Dąbrowska

23,3 %

 

Zdrowie i Uroda

 

1. Ewelina Kwit-Betlej

sis (3)

Autorka nowej polskiej linii kosmetyków naturalnych i właścicielka marki Resibo. Wybór drogi zawodowej był prosty – od zawsze wiedziała, że kiedyś poprowadzi własny biznes. A pomysł na biznes? Tak jak kosmetyki – naturalny. Sama borykając się z problemami z cerą, od lat poszukiwała kosmetyku idealnego. Produkty doskonałe dla niej okazały się wyjątkowe także dla innych kobiet w różnym wieku. Tak zrodziła się marka Resibo.

Filozofia Resibo jest taka, jak życiowa filozofia, właścicielki, wierna zasadom, takim jak: DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI – każdy produkt firmy jest dopracowywany i testowany przez wiele miesięcy, a do klientów trafia dopiero, gdy w stu procentach spełnia najwyższe wymagania, WIARYGODNOŚĆ – Resibo to marka, która stawia na szczerość wobec klienta – na każdym opakowaniu jest podany dokładny skład i zawartość składników naturalnych w produkcie, ŚWIADOMOŚĆ – w Resibo promuje świadome decyzje konsumenckie. Te ostatnie osiąga prowadząc blog, na którym promowane są zdrowy tryb życia, zamiłowanie do natury i działania proekologiczne. Dla właścicielki Resibo to nie tylko biznes, ale też okazja do prowadzenia misji edukacyjnej, wspierającej świadomą konsumpcję, co osiąga m.in.. dzięki wykładom na temat właściwego czytania etykiet kosmetyków.

Dla Eweliny Kwit-Betlej receptą na sukces jest taka wizja własnego biznesu, która jest szczera nie tylko wobec właścicielki, ale też jej klientów, oraz elastyczne dopasowanie jej do zmieniającego się rynku. Satysfakcję odnajduje w każdym wykreowanym i dopracowanym produkcie, ale szczególnie – w coraz częstszych wiadomościach od zadowolonych klientów.

„To, że moje kosmetyki są skuteczne, to jedna sprawa, ale jakie wspaniałe jest to, że coraz więcej osób stosuje naturalną pielęgnację. Przekonując klientów do naszych produktów mam szansę przekonać ich również do zmiany stylu życia na zdrowszy i to dopiero niesamowita radość” – wyjaśnia założycielka Resibo.

 

2. Krystyna Arcabowicz

Pani Krystyna 1

Jest założycielką APIS NATURAL COSMETICS, rodzinnej firmy, która od 26 lat produkuje wielofunkcyjnie działające kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy i ciała. Panią Krystynę całe życie pasjonowała kosmetologia. Od początku powstania firmy jej priorytetem w produkcji była najwyższa jakość oddawanego w ręce klientów produktu. Technologie w APIS NATURAL COSMETICS opracowywane są od podstaw pod czujnym okiem właścicielki i stanowią połączenie najlepszych naturalnych składników z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii i kosmetologii.

Historię firmy rozpoczęła produkcja kremu z mleczkiem pszczelim, który do dzisiaj cieszy się uznaniem wśród klientów. APIS NATURAL COSMETICS jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła produkcję kosmetyków na bazie minerałów z Morza Martwego, które dostarczają skórze tylko najlepsze pierwiastki gwarantując skuteczne spektrum działania.

W poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie biochemii i biologii Pani Krystyna ściśle współpracuje z placówkami naukowo-badawczymi. Wysoką skuteczność kosmetyków potwierdzają badania prowadzone przez doświadczonych dermatologów i kosmetologów. Jak sama mówi: – Produkujemy kosmetyki najnowszej generacji. Naszą misją jest szacunek dla natury a pasją najnowsze osiągnięcia nauki. Priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, którzy od lat stosując nasze produkty doceniają ich znaczenie dla urody Kosmetyki APIS NATURAL COSMETICS pozwalają zachować atrakcyjny wygląd i harmonię pomiędzy ciałem, duchem i umysłem.

Prywatnie Pani Krystyna jest matką trójki dzieci. Daniela, Agnieszki i Elizy, których losy zawodowe również związane są z firmą. W maju 2014 roku otwarty został pierwszy gabinet kosmetyczny sygnowany logiem Apis Natural Cosmetics.

 

3. Mariola Bojarska – Ferenc 

10955625_864011643663080_2364117458181448812_n

Dziennikarka, autorka ponad 2 tys. programów dla TVP. Ostatni „Sztuka życia” emitowany w TVP2.  Autorka trzech książek promujących zdrowy styl życia oraz bloga dla kobiet 50+. Prowadzi szkolenia dla firm „Wellness – droga do sukcesu”.

Na pytanie, jakie czynniki wpływają na osiągnięcie sukcesu,  odpowiada  –  wytrwałość.

– Przede wszystkim należy mieć ogromną wiedzę i umiejętności w dziedzinie, w której pragnie się odnieść sukces i konsekwentnie do niego dążyć. Myślę, że to jest podstawa. Nie wolno stać w miejscu, twierdząc, że jest się wystarczająco dobrym, trzeba ciągle się rozwijać. Fakt, że jesteś fantastyczny w tym roku, nie oznacza, że za rok ktoś cię nie zastąpi. Ten, kto stoi w miejscu, cofa się. Trzeba wciąż się rozwijać, aby być na czasie czytać, obserwować badania, uczestniczyć w kongresach, szkoleniach. Nie wyobrażam sobie sukcesu bez pracowitości. Ludzie myślą, że komuś coś się po prostu udało, ale tak nie jest. Osiągnięcie sukcesu jest długotrwałym procesem ściśle związanym z intensywną pracą nad sobą.  Poświęcam się swojej pracy, ponieważ robię to, co kocham. Thomas Edison powiedział kiedyś: „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu, bo wszystko, co robiłem, to była przyjemność”. Podpisuję się pod tymi słowami. Mnie również moja praca sprawia przyjemność. – wyjaśnia prekursorka fitnessu w Polsce.

Głosowanie

Ewelina Kwit-Betlej

67,5 %

Krystyna Arcabowicz

13,0 %

Mariola Bojarska – Ferenc

19,5 %

 

Rozwój Osobisty

 

1. Anna Szubert

10956264_626895874076881_5313218957404490928_o

 

Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym w USA Strategiem Personal Brandingu. Doradza firmom i osobom indywidualnym w zakresie budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku, PR i protokołu biznesowego. Do grona jej klientów należą osoby ze świata sztuki, polityki, menedżerowie, przedsiębiorcy.

Występuje jako prelegentka na konferencjach, pisze artykuły do gazet biznesowych. Jest członkinią Stowarzyszenia Mówców Profesjonalnych – organizacji zrzeszającej najlepszych mówców motywacyjnych w Polsce oraz wykładowcą akademickim. Rok temu otrzymała statuetkę kobiety biznesu w konkursie organizowanym przez magazyn Businesswoman & Life.

 

 

 

 

2. Anna Kerth

_MG_0932

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, lektorka, life coach, autorka metody Warm Up, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat budowy ciała ludzkiego zdobyła dyplom masażysty; gdy trzeba reżyseruje i produkuje. Z natury obserwator i analityk ludzkich zachowań.

Wiele osób kojarzy ją z serialu „Na Wspólnej”, niewielu jednak wie, że była nominowana do szkockiej nagrody BAFTA dla New Comers za rolę w filmie „Running in Traffic”. Od 2010 roku mieszka na stałe w Polsce. Niedawno została własną agentką i managerem i jak mówi – wyszło jej to na dobre. Zanim zaproponuje coś innym najpierw „przepróbowuje” na sobie.

Wierzy, że poszerzanie świadomości o sobie i swoim otoczeniu, pomaga w dokonywaniu lepszych wyborów a w konsekwencji prowadzi do piękniejszego życia.

 

3. Anna Urbańska

unnamed

Jest Master Trenerem Structogramu, rewolucyjnej metody rozwojowo – edukacyjnej, dzięki której ludzie prawdziwie poznają siebie i mogą być krok przed swoimi zachowaniami.

Wiedzę zdobywa u takich Mentorów jak Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker, Alex Mandossian czy Brian Tracy. Pracuje z największymi firmami międzynarodowymi, takimi jak m.in.: Cargill, Citibank, DHL, Cegedim czy Deutsche Bank.

Od 17-tu lat zarządza swoim Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET i jestem wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose – jednej z najprężniej rozwijających się szkół językowych. Jeden z nielicznych na świecie neurocaochów.

Jest absolwentką 5-ciu kierunków studiów podyplomowych i wykładowcą na wyższych uczelniach. Zarządza niepubliczną szkołą policealną i liceum. Autorka książki “Otrzep kolana i biegnij”.

Jej pasją jest rozwój osobisty i odkrywanie potencjału ludzkiego. Przez jej programy szkoleniowe i coachingi przeszło ponad 10 tysięcy osób, które z powodzeniem realizują swoje cele i żyją pełni spełnienia i pasji.

Jest szczęśliwą kobietą i dumną mamą dorosłego syna. W roli kobiety odnajduje się każdego dnia, szczególnie kiedy zastanawia się, co na siebie włożyć albo kiedy szuka w swojej przepastnej torbie kluczy. Jest córką, przyjaciółką i partnerką. Jest szefem, który czasami zbyt miękko podchodzi do swojego zespołu. Uwielbia bycie kurą domową, która piecze chleb, prasuje koszule i gotuje. Nie ma dla niej nic ważniejszego niż rodzina i spełnianie się w różnych obszarach życia. Punktem przełomowym w jej życiu była śmierć brata – Krzysztofa, który odszedł w 1998 roku. Wtedy zmieniła w swoim życiu praktycznie wszystko, począwszy od życia zawodoweg,o po życie osobiste. Żyje zgodnie z maksymą: ”Miej cierpliwość, wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.

Głosowanie

Anna Szubert

72,5 %

Anna Kerth

6,5 %

Anna Urbańska

21,3 %

 

Turystyka i Hotelarstwo

 

1. Jolanta Bandurowska

12187_481637348553191_874550161_n

Właścicielka hotelu Court*** Wellness & SPA. Swoją pierwszą firmę założyła w 1990 roku. Działalność w branży hotelarskiej rozpoczęła w 2000 roku, budując od podstaw w Kędzierzynie-Koźlu hotel Court, który z czasem przeszedł metamorfozę i przerodził się w luksusowy obiekt typu SPA & Wellness.

Podstawą sukcesu, który osiągnęła, jest realizacja osobistych marzeń. Działanie „krok po kroku”, codzienne realizowanie cząstki wymarzonego planu. Według niej sukcesu nie determinuje to, co masz, ale to, kim jesteś – „nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym”. Tą życiową maksymą kierowała się przez 25 lat prowadzenia przez siebie firmy i zostało to docenione – ostatnio otrzymała list gratulacyjny od wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Ciągłe podejmowanie nowych wyzwań to najbardziej ekscytująca część jej pracy i życia. Pracuje praktycznie cały czas. Nie ma znaczenia pora dnia czy dzień tygodnia. Hotel żyje cały czas. Jednak znajduje też czas na jej największe hobby – podróże.  Ale nawet w czasie jej wojaży nie potrafi oderwać się od pracy. Wszędzie nieustannie podgląda konkurencję i najlepsze pomysły przenosi na grunt swojego hotelu. A w biznesie wyznaje prostą filozofię: „Nie kolekcjonuj pieniędzy, pozwól im pracować. Jeśli masz pieniądze, to je inwestuj”.

2. Anna Pestilenz

_MAX7451

Żona, mama trójki dzieci, właścicielka klimatycznego hotelu Szafir w Jastrzębiej Górze specjalizującego się w romantycznych pobytach dla par. Od 20 lat pracuje w branży turystycznej. Zaczynała od pracy u innych, poprzez wynajem pokoi, pensjonat, aż do budowy i prowadzenia własnego hotelu. Kobieta, która stawia na relacje w biznesie. Prezentuje najwyższy poziom moralny, etyczny i intelektualny. Rok temu zdobyła wiele nagród, a wśród nich tytuł Ambasadorki Marki z Klasą który odbiera jako zaszczyt i osobiste zobowiązanie, by tę klasę urzeczywistniać w standardach obsługi w hotelu Szafir. Jest wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry, członkinią Lady Business Club i Pracodawców Pomorza. Wspiera również młode talenty.

Jej motto życiowe to słowa R.W. Emersona: „Śmiać się często i mocno kochać. Zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i przywiązanie dzieci. Zasłużyć na uznanie uczciwych krytyków i znieść zdradę fałszywych przyjaciół. Cieszyć się pięknem. Znajdować w innych to, co najlepsze. Dawać siebie, nie oczekując nawet przez chwilę zapłaty. Uczynić świat trochę lepszym, zostawiając po sobie zdrowe dziecko, uratowaną duszę, kawałek wyplewionego ogrodu czy poprawę warunków społecznych. Bawić się oraz śmiać z entuzjazmem i śpiewać z zachwytu przez całe życie. Wiedzieć, że choć jeden człowiek mógł zaczerpnąć głębszego oddechu, bo żyliśmy. To znaczy odnieść sukces.”

3. Elżbieta Pohl-Duczmal

10411046_744154819001331_2748592660010534429_n

Ukończyła szkołę sportową, marzyła o studiowaniu rehabilitacji, a także o otwarciu razem z przyjaciółka Grażyną siłowni i gabinetu masażu. Swoje losy pokierowała jednak inaczej.

Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego. Ukończyła Politechnikę Gdańską. W trakcie studiów urodziła dwójkę dzieci. Po studiach przez trzy lata pracowała w firmie budowlanej, gdzie była odpowiedzialna za produkcję, reklamacje, nadzór nad kosztami itp. Szybko poczuła, że może to robić sama. Podzieliła się swoim pomysłem z ojcem, który powiedział jej: „To zrób to”. I tak do dziś jest założycielką i wspólnikiem firmy budowlanej, która zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji budowlanych „Madera”.

Zaczęła od produkcji kiosków i pawilonów, poprzez prace stalowe na statkach, aż w końcu dostała pierwszy duży kontakt na budowę salonu samochodowego. Od 15 lat nadzoruje inwestycje. Zbudowała strategię firmy, rekrutowała, nadzorowała dział prawny. W końcu przyszła pora na zmiany i konieczność dalszego rozwoju.

Po wybudowaniu SPA Hotelu Wieniawa objęła zarządzanie strefą wellness. Nową branżą zajmuje się dopiero od 1,5 roku, ale właśnie tutaj zaczęła realizować swoje pasje: promuje sport, zdrowie odżywianie, zdrowy umysł. Wprowadza swoje pomysły w integrowaniu kobiet, promowaniu zdrowia. I nareszcie ma swój gabinet masażu. Jej przypadek jest dowodem na to, że życie jest przewrotne. Bo absolutnie nie czuje, że osiągnęła sukces. Twierdzi, że to dopiero przed nią. Po prostu robi to, co czuje, nie zważając na to, co mówią inni.

Głosowanie

Jolanta Bandurowska

41,6 %

Anna Pestilenz

31,0 %

Elżbieta Pohl-Duczmal

27,4 %

 

 

MODA

 

1. Edyta Skutnicka

_DSC2804

Projektantka i właścicielka firmy Axami produkującej luksusową bieliznę damską. Ukończyła Liceum Odzieżowe i Białostocką Szkołę Biznesu oraz uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu zarządzania, marketingu i projektowania. Produkty marki są rozpoznawane na całym świecie i cieszą się dużym uznaniem i zaufaniem klientek. Od wielu lat nie tylko odzwierciedlają aktualne trendy, ale często wyprzedzają je i kształtują.

Edyta Skutnicka, prowadząc swoją firmę, stara się łączyć zmysł artystyczny i wyobraźnię z profesjonalną wiedzą z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i produkcji bielizny. Kreatywne pomysły oraz wprowadzenie nowych, zróżnicowanych linii pozwoliły firmie uniknąć konsekwencji światowego kryzysu ekonomicznego i stymulują jej stały rozwój. Axami jest firmą rodzinną, a projektowanie i szukanie nowych estetycznych wyzwań, bez kompromisów w kwestii jakości, jest tradycją kultywowaną od pokoleń.

 

2. Beata Kupczyk

IMG_2146

Właścicielka luksusowego salonu mody futrzarskiej Vinicio Pajaro mieszczącego się w samym sercu Krakowa, przy Rynku Głównym 13. Dokłada wszelkich starań, aby spełnić wysokie wymagania swoich klientów, od odpowiedniego doboru fasonu zaczynając, poprzez dodatki, biżuterię, a na odpowiednio dobranych perfumach kończąc. I to perfumach z najwyższej półki, bowiem klienci mają do wyboru całą gamę zapachów niszowej marki Amouage – świetnie komponują się z piękną biżuterią dopełniającą całość.

Organizuje eventy i pokazy charakteryzujące się niespotykanie ciekawą choreografią, na których zaproszeni goście nie tylko oglądają ciekawe kolekcje modowe, lecz spotykają interesujące osoby ze świata kultury, show-biznesu i mody. Magazyn Businesswoman & Life przyznał jej wyróżnienie „Businesswoman Roku 2013” w kat. elegancji.

 

 

 

 

3. Joanna Klimas

11081340_10152906262808127_753795489686861428_n

Projektantka mody, twórczyni marki Joanna Klimas. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. W 1993 r. zaangażowała się w działalność rodzinnej firmy konfekcyjnej, realizującej zamówienia na rynek niemiecki. Objęła zarząd spółki, zmieniła jej profil, tworząc markę Joanna Klimas, pod której szyldem wprowadziła na rynek polski własne projekty. Pierwszy butik projektantki w Warszawie, otwarty w 1996 r. przy ulicy Chmielnej, odniósł sukces: niedługo później powstały sklepy marki Joanna Klimas w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie, w Trójmieście, Poznaniu oraz Wrocławiu.

Wprowadziła do polskiej mody światowe standardy: stworzyła katalogi wizerunkowe i sesje zdjęciowe do kampanii reklamowych we współpracy z fotografem J. Porembą, odrzuciła konwencję prezentowania kolekcji w układach choreograficznych: jej modelki chodzą po wybiegu jedna za drugą. Od 1994 r. ściśle współpracuje z magazynami mody: Elle, Marie Claire, Glamour, Cosmopolitan.

Dwukrotnie, w latach 1998 i 1999, została uhonorowana nagrodą miesięcznika Elle dla Najlepszego Projektanta Roku. Współpracuje m.in. z reżyserem M. Trelińskim, projektując kostiumy do inscenizacji „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego na scenie Opery Narodowej w Warszawie.

Ewolucja indywidualności Joanny Klimas – od bizneswoman kierującej firmą konfekcyjną, poprzez projektantkę mody i kostiumografa – zmierza w kierunku coraz bardziej osobistej rozmowy z kobietą, którą ubiera, rozmowy czasem odkrywającej przed nią nowe obszary, nowe interpretacje samej siebie, wzbogacającej swoje rozumienie własnej urody i zmysłowości.

Głosowanie

Edyta Skutnicka

22,2 %

Beata Kupczyk

30,1 %

Joanna Klimas

47,7 %

 

MEDIA

 

1. Anna Mucha

Błażej Żuławski

Aktorka, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej popkultury, ikona stylu. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka nowojorskiej szkoły aktorskiej Lee Strasberga. Zagrała w kilkunastu polskich filmach, pracowała m.in. z Andrzejem Wajdą („Korczak”, „Panna Nikt”), Stevenem Spielbergiem („Lista Schindlera”), Olafem Lubaszenką („Chłopaki nie płaczą”). Popularność przyniosły jej role w „Młodych Wilkach ½” Jarosława Żamojdy oraz w serialu telewizyjnym „M jak Miłość”.

W teatrze debiutowała w „Bombie” Macieja Kowalewskiego w Teatrze na Woli. Obecnie gra w spektaklu „Single i remiksy” na podstawie tekstu Marcina Szczygielskiego. Spektakl jest entuzjastycznie przyjmowany w Polsce i poza jej granicami. Został już zagrany 250 razy!

Aktorka od 1999 roku związana z polskim kinem niezależnym. Jest jurorką i ambasadorką Kameralnego Lata Radom. W 2011 wyprodukowała film dokumentalny „Wędrowcy. Wigilia 2010”. Na początku tego roku mogliśmy ją oglądać w komedii Piotra Wereśniaka „Wkręceni 2” , w nominowanym do gdyńskich Złotych Lwów filmie Grzegorza Królikiewicza „Sąsiady”, w którym oprócz Anny Muchy zagrali również m.in. Jacek Poniedziałek czy Katarzyna Herman. W telewizji zagrała w nowym serialu TVP 1 „Uwikłani”.

Od ponad 10 lat aktywna blogerka. W ubiegłym roku założyła portal dla rodziców MamaDu.pl, którego redaktorką naczelną jest psycholog Małgorzata Ohme. Na łamach MamaDu oprócz Anny Mucha blogują m.in. Małgorzata Terlikowska, czy Izabella Łukomska – Pyżalska.

Ambasadorka Szlachetnej Paczki. Miłośniczka podróży, mody, deserów, kolorowych kosmetyków i dobrych samochodów.

 

2. Joanna Orleańska

orleanska

Aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Szerszej publiczności znana z takich seriali jak: „Złotopolscy”,”Szpilki na Giewoncie”,”Licencja na wychowanie”,”Galeria”,”M jak miłość””czy „Przypadki Cezarego P”. W kinach mogliśmy oglądać ją w takich filmach jak: „Zwerbowana miłość”, „Ostatnie piętro” Tadeusz Króla,”Huśtawka” Tomka Lewkowicza,”Senność „,”Pręgi”i „Zbliżenia”- Magdaleny Piekorz.

Prywatnie mama 8 letniej Tosi, od 20 lat związana z Pawłem Orleańskim: aktorem, lektorem i prezenterem telewizyjnym „Galileo”. Wspólnie z mężem i wspólnikiem Stefanem Krzyżanowskim od 10 lat z powodzeniem prowadzi Fdr – studio. Firma zajmuje się produkcją i postprodukcja filmów, reklam, prezentacji mulitmedialnych. Klientom oferuje m.in.: udźwiękowienie, animację, korekcję barwną. Ma oddany i kreatywny zespół z którym realizuje coraz poważniejsze projekty.

W zeszłym roku Fdr – studio przygotowało ponad 80 stanowisk multimedialnych dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które okazało się dużym sukcesem i nagrodzone zostało Paszportem Polityki.

Firma Joanny była koproducentem 2 filmów fabularnych „Ostatnie piętro ” i „Zwerbowana miłość” w reżyserii Tadeusza Króla. Za „Zwerbowaną miłość” aktorka otrzymała nagrodę za główną rolę żeńską na Festiwalu „Młodzi i film ” w Koszalinie. „Świadectwo Pawła Pitery” udźwiękowione przez Fdr – studio miało premierę w Watykanie. Z kolei film dokumentalny „Sztuka i wiara” przygotowany został w 15 wersjach językowych a zwiastun filmu „Essential Killing” Skolimowskiego został oficjalnym światowym trailerem.

Od wielu lat Fdr współpracuje z takimi firmami jak Samsung, Deichmann i Itaka. Dla Itaki Joanna od 6 lat przygotowuje spoty reklamowe. Jest autorką kreacji, producentem i współreżyserem. Łączy swoją pasję podróżowania z miłością do filmów. Obecnie w kinach, telewizji i na bilbordach możemy oglądać ostatnią kampanię pod hasłem „Życie to podróż”, bo dla aktorki życie to ciągłe poszukiwania a przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi.

Za swój największy sukces uważa to, że w świecie show – biznesu udało jej się zachować równowagę pomiędzy pracą a rodziną i otoczyć ludźmi z którymi ma ochotę iść przez życie.

 

3. Aleksandra Mikołajczyk
 unnamed

 

To kobieta, która ma rozległe zainteresowania, wiele umiejętności i bezsprzecznie stawia na nowoczesne media. Jest aktorką, dziennikarką, prezenterką telewizyjną oraz businesswoman. Jej pasją jest sztuka, biznes i nowe technologie. Prowadzi agencję Moon Media, która zajmuje się produkcją video, telewizją internetową, a także kampaniami na YouTube. Stworzyła nowatorską telewizję internetową dla startupów – StartupTV.pl. Jest gospodarzem programu Startup Kumite, gdzie rozmawia z gośćmi o branży startupowej oraz e-commerce, które tworzą odkrywcze i nieszablonowe projekty.

Dumnie współtworzy pierwszą w Polsce platformę kompletnej wiedzy o YouTube – YT360.pl. Przeprowadza testy telefonów w programie Plus Lab. Prowadzi również stronę internetową Testy Telefonów (4tech.tv), które są kompendium wiedzy na temat poszczególnych modeli telefonów. Rewelacyjnie wyczuwa media, jej komentarze na tematy związane z mediami pojawiają się na portalach poświęconych tej tematyce.

Aleksandra ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Szeroka publiczność kojarzy ją m. in. z roli Iwony Majewskiej w serialu „Na Wspólnej”, czy chociażby z seriali Twarzą w twarz, Brzydula, Londyńczycy, Samo życie, Ojciec Mateusz oraz Na dobre i na złe.

Swoje doświadczenie zawodowe oraz zamiłowanie do aktorstwa przekazuje dzieciom w ramach autorskiego projektu BajkOLAndia, dzięki czemu umożliwia najmłodszym występowanie na deskach profesjonalnych teatrów.

Swoim temperamentem i działalnością wspiera projekty charytatywne. Testuje smartfony, tablety, komputery oraz gadżety. Potrafi wykrzesać z nich wszelkie możliwości i wykorzystać do swojej biznesowej działalności. Poza tym, interesuje się tenisem ziemnym, architekturą oraz modą. W jej głowie tworzą się kolejne innowacyjne projekty oczywiście związane z wideo.

Głosowanie

Anna Mucha

31,2 %

Joanna Orleańska

44,3 %

Aleksandra Mikołajczyk

24,5 %

 

REKOMENDACJE

 

1. Małgorzata Boroń

unnamed

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej największa pasją jest piękno w każdej postaci. Uzdolnienia manualne sprawiły, że spod jej dłoni zamiast obrazów zaczęły powstawać genialne makijaże, zarówno wieczorowe, ślubne, jak i artystyczne o nieskazitelnym charakterze. Z czasem miejsce makijażu w tradycyjnym pojęciu wskutek poszukiwań nowych wyzwań zastąpił makijaż permanentny, który totalnie ja pochłonął i stał sie nieodłącznym elementem jej życia.

Dziś śmiało można powiedzieć, że BOROŃ PERMANENTNE PIĘKNO to lider w dziedzinie makijażu permanentnego. Małgorzata Boroń podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Dlatego jako firma szkoleniowa z zakresu makijażu permanentnego i nie tylko ma największe w Polsce kwalifikacje i ma ogromną renomę.

Swój rozwój zawdzięcza swoim silnym cechom charakteru, a także indywidualizmowi, poczuciu dobrego smaku i estetyki. Dzięki temu doprowadziła do otwarcia Kliniki BOROŃ PERMANENTNE PIĘKNO w Łodzi. Ogromną wagę przywiązuje do bezpieczeństwa i efektywności każdej nowej procedury wprowadzanej do oferty firmy.

W wyborze pomaga jej ogromna wiedza kosmetyczna, medyczna, długoletnie doświadczenie oraz doskonała znajomość branży kosmetycznej, estetycznej nie tylko polskiej, ale i światowej.

Jedną z cech charakteru Małgorzaty Boroń jest również ogromna empatia, dlatego jako pierwsza w Polsce pozwoliła sobie zwrócić uwagę na problem kobiet z chorobami nowotworowymi i dać im prawo do piękna nawet w czasie tak poważnej choroby. Jej makijaże przywracają kobietom piękno po i w trakcie chemioterapii, kiedy to niejednokrotnie utraciły brwi, rzęsy, a z nimi poczucie własnej wartości. Dzięki niej kobiety maja siłę do dalszej walki i są jednocześnie dowodem na to, że rak nie musi wiązać się z utratą kobiecości.

Jako podsumowanie wieloletnich doświadczeń Małgorzata Boroń ma w planach wydanie pierwszego na świecie albumu poświęconego makijażowi permanentnemu. Album będzie dopiero otwarciem kolejnych dróg rozwoju i możliwością wdrażania pomysłów w makijażu permanentnym.

 

2. Beata Dethloff

IMG_3906

Doktor nauk medycznych, właścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej i AntiAging „Dr Beata Dethloff”, specjalista medycyny estetycznej i medycyny przeciwstarzeniowej, z doktoratem w dziedzinie endokrynologii. Autorka indywidualnych programów przeciwstarzeniowych. Jako lekarz medycyny estetycznej pomaga pacjentom cofnąć czas z umiarem, wyczuciem estetyki i harmonii. Z pasją pomaga w osiągnięciu równowagi pomiędzy wewnętrznym poczuciem młodości, zdrowiem fizycznym, psychicznym oraz pięknem twarzy i ciała.

Została wyróżniona nagrodą jury Konkursu Radia PiN i BRE Bank „Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2008” za sukcesy w prowadzeniu kliniki Dental Excellence. W 2012 roku została Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet Polskiej Sieci Współpracy Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Rok 2013 przyniósł kolejny sukces w postaci wyróżnienia nagrodą „Luksusowa Marka Roku”.

Jeździ konno, nurkuje, biega, łączy kobiety ze sobą, przez całe życie podnosi swoje kwalifikacje.

 

 

3. Renata Dziewońska

dziewonska

Właścicielka autorskiej pracowni architektury i designu Dziewońska Renata Architekt. Od ponad 15 lat na rynku polskim i szkockim urzeczywistnia marzenia klientów o własnym indywidualnym wnętrzu, które zachwyca i pomaga w codziennym życiu. Z urodzenia i zamiłowania warszawianka. Z wykształcenia jest architektem. Od dzieciństwa zafascynowana rysunkiem i malarstwem. Swoją drogę naukową wybierała wśród uczelni oferujących rysunek i malarstwo.

Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechała do Kanady i tam, rysując, malując, a nawet robiąc witraże odwiedziła w Montrealu, Toronto i Nowym Jorku wiele wspaniałych wystaw Chagalla, Picassa i innych. Powróciła do Polski, aby pracować w obecnie czołowej warszawskiej firmie architektonicznej JEMS. Mając już doświadczenie, założyła własną firmę i do dziś projektuje pod szyldem pracowni autorskiej wnętrza domów jedno- lub wielorodzinnych, apartamentów, rezydencji i mieszkań. A ostatnio SPA i małych hoteli.

Pracowała pięć lat w Telewizji Polskiej zajmując się scenografią. Należy do Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i EFWF.

 

 

 

4. Aleksandra Kozera

Aleksandra Kozera

Aleksandra Kozera jest absolwentką Cass Business School London i National University of Singapore. Od 2010 roku specjalizuje się w konsultingu edukacyjnym i pomocy w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii i do najlepszych szkół biznesowych w Europie i na świecie. Doświadczenie zdobywała w Illuminate Consulting Group – firmie zajmującej się doradztwem strategicznym dla najlepszych uniwersytetów w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych oraz firmach konsultingowych specjalizujących się w inwestycjach publicznych w Londynie (Social Finance) i Singapurze.

W 2012 r. razem z Olgą Siczek założyła Elab Education Laboratory – firmę, która pomaga spełniać polskim uczniom marzenia o studiach na zagranicznych uczelniach, również takich jak Oxford, Cambidge czy Harvard. Elab zatrudnia obecnie 5 doradców edukacyjnych, którzy doradzają przy wyborze kierunku studiów, pośredniczą w pozyskaniu finansowania i wspierają we wszystkich praktycznych aspektach funkcjonowania za granicą po dostaniu się na studia. Dzięki know-how ekspertek z Elabu aplikanci mają dużo większe szanse na przyjęcie na wybrane uczelnie.

Lwica to trafne określenie na Aleksandrę, która jest niesamowicie aktywną, przedsiębiorczą i odważną osobą – w wieku 25 lat ma na swoim koncie zagraniczne studia, pracę w międzynarodowych firmach i prowadzoną od 3 lat własną działalność. Jest też żywym przykładem na to, że warto wracać do kraju po zagranicznych studiach. Dzięki zagranicznym doświadczeniom możliwy jest szybki rozwój własnego biznesu. Aleksandra wierzy, że jeśli człowiek jest cały czas w ruchu, to zło go nie dopadnie.

Po godzinach pasjonatka żeglarstwa. W 2013 r. jako najmłodsza uczestniczka w historii ukończyła prestiżowe regaty Single Handed Polonez Cup Race.

 

5. Ewa Błaszczyk

1479515_708461835860475_1409031625_n

Polska aktorka teatralna, filmowa, pieśniarka. Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Warszawie. W 1978 r. ukończyła z wyróżnieniem Warszawską PWST. Zadebiutowała jako studentka w 1977 r. na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie.

Po dwóch latach otrzymała nagrodę Rektora PWST za pierwsze osiągnięcia sceniczne. Od 2002 r. założycielka, fundator (razem z księdzem Wojciechem Drozdowiczem, twórcą „Ziarna” w TVP, obecnie proboszczem pokamedulskiego kościoła na Bielanach) i prezes organizacji pożytku publicznego „Akogo?” mającej na celu pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja „Akogo?” wybudowała pierwszą w Polsce klinikę Budzik – klinikę wzorzec przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, która działa od lipca 2013 r. Klinika Budzik jest pierwszym i jak dotąd jedynym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce. Program leczenia jest finansowany ze środków NFZ. Pacjent może być leczony w Budziku przez rok.

Ewa Błaszczyk dużo i chętnie śpiewa głównie literackie i pełne nastrojów piosenki Osieckiej, Kleyffa, Kofty, Czupkiewicz, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ks. Twardowskiego, swego męża Jacka Janczarskiego, piosenki z repertuaru Iwanowej, Piaf, Dietrich i Wysockiego. Przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka „Pod Egidą”; śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych.

Obecnie związana z Teatrem Studio w Warszawie („Więź”, „Hollyday”, „Nienasycenie”, „Rok magicznego myślenia”, recital „Nawet, gdy wichura”, „Sierpień”). Książka autorstwa Krystyny Strączek pt. „Wejść tam nie można” oraz album „Wszystko jest takie kruche” opowiada więcej o jej pracy, życiu i fundacji „Akogo?”.

 

6. Marta Małgorzata Śliwka

11165961_10205337026038802_320144356_n

Właścicielka International Consulting and Marketing, wyłącznego dystrybutora francuskiej marki Balmain Paris Hair Couture na Polskę, właścicielka marki kosmetycznej Nola oraz producentka kosmetycznych marek własnych dla niemieckiej sieci Rossmann w Niemczech i austriackiej sieci Bipa w Austrii.

W 2012 r. wprowadziła z sukcesem do Polski rosyjską markę fryzjerską Estel Professional. Od 2013 r. wdraża w Polsce francuską markę Balmain Paris Hair Couture. Współtwórczyni wielu projektów kosmetycznych w Niemczech, Rosji, Czechach, Austrii i Finlandii. Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, gdzie gościnnie wykładała w Katedrze Przedsiębiorczości i Zarządzania Przedsiębiorczość Międzynarodową.

Specjalistka i konsultantka w dziedzinie eksportu, internacjonalizacji MSP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw) oraz born global. Kreowanie nowych kosmetyków, malarstwo i joga pozwalają jej żyć w harmonii i pomagać innym osiągnąć rozwój osobisty.

 

 

7.  Alicja Rypina

_DSC0504 (2)

Wykształcenie wyższe magisterskie ekonomiczne. Przez wiele lat była związana zawodowo z dużymi korporacjami z branży budowlanej, transportowej i medycznej. Pełniła funkcje dyrektorskie. Ma uprawnienia ministra finansów, a także duże doświadczenie w pozyskiwaniu kapitału, środków unijnych oraz w prowadzeniu inwestycji i komisji przetargowych.

Od maja 2010 roku jest właścicielką Anlaya Day SPA w Józefowie. Inspirowane kulturą i sztuką Japonii SPA jest wspólnym pomysłem jej i jej córki, która jest kosmetologiem. Współpracuje także z Agencją Artystyczną aktorki i pisarki Laury Łącz w zakresie organizacji różnorodnych wydarzeń artystycznych i charytatywnych.

W 2014 roku firma Anlaya Day SPA otrzymała nagrodę „Sukces roku 2014”, a także prestiżową nagrodę przyznawaną przez Imperium Kobiet „Bestseller Roku” w plebiscycie Imperium SPA 2014 w kategorii Najlepsze Day SPA. Jest członkiem Klubu Integracji Europejskiej.

 

 

 

 

8.  Monika Toczyńska

Monka_sesja-1

Prezes zarządu Kancelarii Audix Polska Sp. z o.o. , która jest organizacją stworzoną przez ludzi i dla ludzi.

Współpraca z Kancelarią to efektywny sposób na odzyskanie płynności finansowej i rozwiązywanie problemów prawnych. Na co dzień Kancelaria świadczy kompleksowe usługi zarządzania należnościami, a gdy na to jest za późno – wierzytelnościami, doradztwa prawnego i prawno – finansowego, koncentrując się na pełnej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, a także na wspomaganiu obsługi innych procesów biznesowych.

Kancelaria Moniki Toczyńskiej zapewnia konsultacje i opracowywanie umów z zakresu prawa gospodarczego, prawa pracy, rynku nieruchomości, rejestrację podmiotów prawa handlowego, wprowadzanie zmian w dokumentach rejestrowych. Podejmuje się rozwiązywania „spraw trudnych” z dziedziny obrotu gospodarczego. Lubi podejmować wyzwania, często odnosi sukcesy zarówno w dziedzinie negocjacji „z góry skazanych na niepowodzenie”, jak również odwołań od błędnych decyzji organów nadrzędnych i administracyjnych. Specjalizuje się w szeroko pojętej dziedzinie rozwiązywania problemów, które napotykamy przy prowadzeniu przedsiębiorstw, spółek, fundacji.

Według znajomych cechy, które wyróżniają Monikę Toczyńską to: pokora, wytrwałość w dążeniu do celu, samodyscyplina, zdolność podejmowania decyzji w każdych warunkach, umiejętność porozumiewania się, umiejętność bycia z ludźmi, wspierania ich i aktywnego słuchania oraz przywiązywanie wagi do szczegółów. Szczerość, uśmiech, zdrowy kompromis i obecny w życiu Kandydatki – zakaz narzekania.

Monika Toczyńska jest bohaterką książki „Sukces jest Kobietą! Piękna twarz biznesu.” Ponadto uczestniczy w spotkaniach Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet, Stowarzyszeniu Kongres Kobiet, Szpilki po godzinach, w organizacjach Projekt Wspierania Przedsiębiorczości.

Swoimi działaniami chce pokazywać i promować przedsiębiorcze projekty kobiet, osobowości kobiece, które mają wpływ na rozwój gospodarczy naszego kraju. Równość szans dla kobiet i mężczyzn oraz pełnoprawnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa jest według niej jednym z podstawowych praw człowieka.

 

9.  Agnieszka Owczarek

agakola2ad

Młoda wizjonerka, która od 2009 r. współtworzy markę Noble Health. Swoje marzenia, pasje i wiedzę połączyła, by wprowadzić na rynek luksusowe nutrikosmetyki w kategorii Premium Wellness. Opierając się na wiedzy i poszukiwaniach, jakie zdobywała podczas licznych podróży współtworzy receptury supelementów, które oferuje marka Noble Health.

Na początku osobiście przejechała całą Polskę odwiedzając salony kosmetyczne i studia SPA w poszukiwaniu partnerów biznesowych. To kosmetolodzy jako pierwsi testowali suplementy i polecali swoim klientkom. Produkty spotkały się z niezwykle pozytywnymi opiniami, bo marka Noble Health przede wszystkim dba o dotrzymywanie obietnic. Następnym krokiem było wprowadzenie marki i produktów do drogerii Rossmann. Wraz z tym sukcesem okazało się, że inne drogerie są również zainteresowane marką i oferowaniem produktów z tej kategorii. Tak Noble Health trafiło na półki sklepów Hebe i drogerii, aptek Super Pharm Polska.

Marka od maja 2014 wydaje swój kwartalnik Premium Wellness Magazine, który w pierwszym nakładzie trafił do klientów drogerii Rossmann. W 2014 pod parasolem marki Noble Health powstał pierwszy w Polsce interaktywny Get Slim Club dla kobiet, które chcą przejść metamorfozę – zmienić swoje nawyki, odnaleźć w sobie piękno, pewność siebie, siłę i umiejętność łączenia życia prywatnego i zawodowego. Projekt Get Slim Club jest dostępny dla wszystkich i to całkowicie za darmo.

 

 

10. Elżbieta Budny

E. Budny

Promienny i świetlisty – uśmiech to znak rozpoznawczy prezes Elżbiety Budny. Ten uśmiech wnosi nadzieję w życie rodzin dzieci chorych onkologicznie, którym pomaga prowadzona przez nią Fundacja dla dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Początki jej kariery zawodowej związane były z muzyką. To ona dawała poczucie realizacji, kontakt z młodymi utalentowanymi ludźmi. Pozwalała łączyć pracę z pasją, a życie zawodowe z rodzinnym. Wszystko zmieniło się w 1994 kiedy w jej poukładany świat wdarła się choroba dziecka. Czteroletni synek przegrał walkę  z białaczką. Śmierć Tosia stała się impulsem do stworzenia wraz z innymi rodzicami dzieci chorych organizacji wspierającej walkę o zdrowie i życie małych pacjentów.

Podsumowując 19 lat swojej działalności Elżbieta Budny ma wiele powodów do radości. Fundacja „Krwinka” jak dotąd objęła opieką ponad 5000 dzieci i całe ich rodziny. Niesie też pomoc socjalną, pedagogiczną i psychologiczną.

Refunduje koszty leczenia poza szpitalnego i rehabilitacji małych pacjentów. Od wielu lat organizuje też turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne dla dzieci w trakcie intensywnego leczenia oraz tych, które walkę z choroba wygrały. Są one doskonałą okazją do wakacyjnego wypoczynku, oderwania się od szpitalnej rzeczywistości i poprawy kondycji psychofizycznej poprzez kompleksową rehabilitację.

W tym samym celu Fundacja od wielu lat organizuje „Zjazdy Pacjentów Wyleczonych i w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej”, które dają możliwość wymiany doświadczeń między byłymi i obecnymi pacjentami, motywują do dalszej walki, napełniają wiarą we własne siły oraz udowodniają, że nowotwór może być w pełni uleczalny.

Przy „Krwince” udało się zgromadzić rzeszę ludzi dobrej woli, którzy działają na rzecz jej podopiecznych w całym kraju. Szczególną opieką otoczona jest Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dzięki zaangażowaniu fundacji możliwe stało się utworzenie i wyposażenie w łódzkim szpitalu Oddziału Onkologii Jednego Dnia, zakupienie ogromnej ilości aparatury medycznej do diagnozowania l leczenia chorób nowotworowych, kompleksowe wyposażenie hotelu przyszpitalnego dla rodziców dzieci hospitalizowanych oraz przebudowa V i VI oddziału kliniki. Zwieńczeniem starań Elżbiety Budny jest sfinansowanie projektu budowlanego nowego budynku szpitalnego dla onkohematologii przy USK Nr 4 w Łodzi, który niebawem zostanie zrealizowany.

Z jej inicjatywy sześć lat temu ruszył program profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi HPV powodującemu raka szyjki macicy. Skorzystało z niego ponad 2 tysiące dziewcząt z woj. Łódzkiego.
Od 10 lat realizuje ogólnopolski program „Dawca Szpiku”, który ma na celu powiększanie rejestru dawców niespokrewnionych.

Jest członkiem m.in. European Cancer Patient Coalition (ECPC), Polskiej Unii Onkologii, Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego. Za działalność na rzecz dzieci otrzymała tytuł Szeryfa Praw Dziecka UNICEF-u, medal „Serce Dziecka” oraz Międzynarodowy Order Uśmiechu. Ale nawet tradycyjny przy okazji wręczania orderu puchar soku z cytryny nie pokonał słynnego już jej uśmiechu.

Głosowanie

Małgorzata Boroń

5,3 %

Beata Dethloff

11,9 %

Renata Dziewońska

5,3 %

Aleksandra Kozera

14,6 %

Ewa Błaszczyk

36,6 %

Marta Małgorzata Śliwka

0,3 %

Alicja Rypina

5,9 %

Monika Toczyńska

9,2 %

Agnieszka Owczarek

4,9 %

Elżbieta Budny

6,4 %

 

 

Kandydatki wytypowane przez Partnera głównego Platformę 4allwomen.pl 

 

1. Justyna Bułaj

ik

Ukończyła z wyróżnieniem dyplom w jednej z artystycznych szkół projektowania ubioru w Warszawie. Dużo wcześniej uczyła się krawiectwa w szkole odzieżowej. Zajmuje się też stylizacją. Jej przepis na sukces to ciężka praca, dobra kondycja finansowa oraz w niektórych przypadkach pozyskanie partnerów do współpracy, udany PR i dobry pomysł na siebie oraz swoją markę.

Obecnie ma ambitne, jasne sprecyzowane plany wobec swoich projektów i klientek. Zależy jej na rozpoznawalności marki i stabilnej pozycji, która ma być skierowana do ludzi czujących się młodo ale chce też, żeby zachowała uniwersalny, elastyczny charakter i była otwarta na różnorodnych odbiorców. Ważne dla niej jest rozpoczęcie produkcji i uruchomienie w miarę płynnej sprzedaży opartej np. na współpracy z butikami oraz pozyskanie partnerskiej współpracy z innymi firmami.

Ulubione kolory projektantki to zielenie, granat, czerń, szarość oraz szczególnie wyróżniana biel i srebro. Te ponadczasowe barwy gwarantują udany mariaż klasyki z awangardą. Kreacje projektantki zostały już docenione przez niektóre gwiazdy. To szczególny typ klientek: stroje, w których pokazują się sławy muszą być przecież oryginalne, niepowtarzalne, dalekie od kreacji dostępnych w sieciówkach, a jednocześnie… wygodne, zapewniające komfort podczas wielogodzinnej nieraz imprezy branżowej czy koncertu dla licznego grona fanów.

Te cechy doceniła choćby Magda Femme. Artystka, która ceni sobie wygodę, ponadczasową elegancję oraz oryginalność. Wokalistka zdecydowała się nawet wystąpić w kreacjach projektantki w sesji fotograficznej promującej jej płytę. Inną gwiazdą ceniącą oryginalne wizje projektantki jest Izabela Zwierzyńska, znana szerszej publiczności jako Iwona z serialu”Barwy szczęścia”. Aktorka była wiodącą modelką kolekcji „Spark” mającej swą premierę dwa lata temu. Kolekcja łącząca dwie inspiracje: odniesienie do iskry światła przenikającej ciemność, co miało wpływ na jasną kolorystykę, oraz nawiązanie do filmowej postaci Czarnego Łabędzia, spotkała się z zainteresowaniem nie tylko Izabeli Zwierzyńskiej, ale też znawców mody!

Jednak ubiory firmowane nazwiskiem Justyny Bułaj mają jeszcze jedną ważną dla kobiet nowoczesnych, wrażliwych na piękno i cierpienie zwierząt futerkowych cechę: w swoich pracach projektantka stawia na naturalne, wysokiej jakości tkaniny, unikając przy tym prawdziwych futer i skór. Dzięki temu klientki Justyny Bułaj zyskują nie tylko pewność, że ich kreacja jest jedyna w swoim rodzaju, lecz także mają świadomość tego, że przy produkcji stroju nie ucierpiało żadne zwierzę, czy też słabo opłacany pracownik z krajów Trzeciego Świata.

Wszystkie te cechy sprawiają, że ubrania tworzone przez Justynę Bułaj są nie tylko nowoczesne i zarazem podkreślające sensualność, lecz również odpowiadają potrzebom każdej nowoczesnej, wrażliwej na piękno kobiety.

 

2. Monika Wasilewska

39...

 

Właścicielka salonów brafittingowych Satine bielizna w Warszawie. Od 10 lat wraz z zespołem dba o ciała i dusze kobiet. Jak sama mówi JAKOŚĆ to esencja jej sukcesu.

– Słowo klucz, którym otwieram kolejne etapy mojego zawodowego życia, to JAKOŚĆ. Na jakości zbudowałam swój sukces. Łączę go nie tylko z solidnością i trwałością oraz znajomością brafittingu. Dla mnie to także jakość w znaczeniu bycia „osobą”, czyli obdarzonym swoistością, charakterem, wyrazistością. Mój SUKCES to moja JAKOŚĆ. W mojej branży sukces to zadowolenie i zaufanie klientek, które polecają moje usługi koleżankom, córkom, matkom. Sukces mierzony jakością to również – zawsze i niezmiennie – wyczucie i znajomość kobiecej duszy, wsłuchiwanie się w potrzeby, rozwiązywanie problemów, takt. Im więcej czasu poświęcam na zgłębianie materii, w której się specjalizuję, tym wyższą jakość usług oferuję moim klientkom. – wyjaśnia w książce „Szczęście na wagę złota, czyli jak osiągnąć sukces”, której jest jedną z bohaterek.

Monika Wasilewska jakość buduje na zdobytym doświadczeniu – poznawaniu oczekiwań, analizowaniu indywidualnych potrzeb, wreszcie stosowaniu najtrafniejszych rozwiązań. Dokładnie poznaje oczekiwania swoich klientek, zastanawia się nad możliwościami technicznymi bielizny i proponuje rozwiązanie – jej, lecz spersonalizowaną pod kątem indywidualnych potrzeb, wizję brafittingu. Obserwując i analizując, wsłuchuje się jednocześnie w potrzeby kobiet. Wypadkowa jej wiedzy i doświadczenia w połączeniu z otwartością na pragnienia i potrzeby klientki to wspólny SUKCES.

 

3. Joanna Dudziak

S29A0687

Pracowita, ambitna, wytrwała, konsekwentna, ale także otwarta, lojalna, mama godząca obowiązki życia rodzinnego z zawodowymi. Pomimo swojego młodego wieku ma plan na siebie, podbojem zdobywa świat, nie zapominając o bliskich. Na pierwszy rzut oka widać ogromną pewność siebie, zorganizowanie i konkret w działaniu. Joanna charyzmą potrafi zjednywać sobie ludzi, którzy doceniają jej kompetencje.

Dudziak i Partnerzy działa od 3 lat (01.02.2012). Firma kiedyś działała pod nazwą Skills Trainers (Trenerzy Umiejętności), jednak szybko okazało się, że obecna nazwa jest bardziej właściwa, gdyż Joanna jest marką samą w sobie. Jednak, jak mówi z przekonaniem, bez otaczających ją ludzi nie mogłaby osiągnąć tego, co ma obecnie…

Partnerzy to ukłon w stronę nas: pracowników, współpracowników, kontrahentów. 3 lata DiP to zrealizowanych: 15 tys. godz. Szkoleniowych, 30 trenerów współpracujących, 500 firm przeszkolonych, 3500 uczestników, 24 projekty dofinansowane. Kiedy w 2012 roku Joanna zakładała firmę, jedno było pewne – praca z biznesem to jej przeznaczenie. Jest inspirującą nauczycielką, od której można się uczyć, uczyć o nas samych poprzez wsparcie i przyjaźń oraz zawodową pełną profesjonalizmu współpracę.

Firmie Dudziak i Partnerzy od początku działalności przyświeca nierozłączne motto: „Rozwiązania dla biznesu”. Joanna od samego początku była konsekwentna w rozwijaniu usług dla klientów biznesowych. Firma obecnie pracuje z branżami: turystyczną, logistyczną, IT, budowlaną, outsourcingową, edukacyjną, drzewiarską, finansową, prowadząc całe procesy szkoleniowo‐doradcze. Joanna tara się uczestniczyć w każdym nowym projekcie, by wspomagać go z pozycji zarządzania projektem lub jako coach/trener/konsultant/mentor..

Działania DiP obejmują szkolenia: miękkie, specjalistyczne, językowe, jak również doradztwo i coaching. Zajęcia prowadzone są również w językach obcych – angielskim, niemieckim i rosyjskim. DiP wspomaga również swoich klientów w uzyskiwaniu dotacji unijnych. Joanna chętnie współpracuje z firmami zaprzyjaźnionymi w realizacji swoich projektów. Zawsze powtarza, że nie można się specjalizować we wszystkim, jeśli chce się być w czymś najlepszym. Dlatego np. przy szkoleniach technicznych współpracuje z CS Delve, projektach IT z 4AM, językowych ProfiLingua Szczecin.

Joanna Dudziak czynnie uczestniczy w spotkaniach klubów trenerskich – Coaching Cafe, Klub Personalnych, konferencji branżowych, m.in. Lewiatan, WSB, ZPSB. W chwili obecnej opracowywany jest także projekt CSR dla DiP.

Joanna stanowi wzór do naśladowania w kontekście łączenia biznesu i rodziny. Jest dowodem na to, że kobieta w męskim świecie biznesu może naprawdę wszystko. W firmie DiP większość to kobiety, dlatego tryb pracy jest zadaniowy, istnieje możliwość pracy z domu, a dodatkowym atutem są wolne dni przed świętami. 

Głosowanie

Justyna Bułaj

10,5 %

Monika Wasilewska

44,1 %

Joanna Dudziak

45,5 %

 

 

 

Głosowanie trwa do 08 maja 2015

Jury plebiscytu Polskie Lwice Biznesu 2015: http://magazynlbq.pl/poznaj-jury-plebiscytu-polskie-lwice-biznesu-2015/

Regulamin plebiscytu: http://magazynlbq.pl/regulamin-plebiscytu-lwice-biznesu/

Przeczytaj:

Strefa artykułów

„MASZ TĘ MOC – 21 KROKÓW DO POZNANIA NOWEJ SIEBIE”

WYJĄTKOWA KSIĄŻKOWA PREMIERA 2018 ROKU KSIĄŻKA „MASZ TĘ MOC – 21 KROKÓW DO POZNANIA NOWEJ SIEBIE” Wraz z powiewem wiosny zbiega się najbardziej wyczekiwana przez ty...

Czytaj więcej

Jak pobudzić włosy do wzrostu

Jak pobudzić włosy do wzrostu Maska do włosów L’biotica BIOVAX to już kosmetyk kultowy, od lat ceniony nie tylko przez włosomaniaczki. Najnowsza maska BIOVAX Botanic z maliną mor...

Czytaj więcej

Kosmetyki zawierające jad żmii – światowy hit na wyciągniecie ręki

Kosmetyki zawierające jad żmii – światowy hit na wyciągniecie ręki Innowacyjne kosmetyki bogate w nowe, czasami zaskakujące składniki aktywne, mogą być alternatywą dla inwazyjnych z...

Czytaj więcej

Uwolnij blask swojego blondu z nową linią od John Frieda

Uwolnij blask swojego blondu z nową linią od John Frieda Na rynku pojawiła się nowość od znanej na całym świecie marki John Frieda. Kolekcja Sheer Blonde Brilliantly Brighter skierowana jes...

Czytaj więcej

ORLY gorące kolory lata

ORLY gorące kolory lata Neon Earth to zestaw gorących barw ziemi, które podkręcają upalną atmosferę lata i delikatnych pasteli wprawiających w błogi nastrój wakacji. W palec...

Czytaj więcej

Roślinny detoks dla skóry

Roślinny detoks dla skóry. Lato w miejskim ogrodzie? Czemu nie. Z dala od zgiełku, pośpiechu i miejskich zanieczyszczeń. Dzięki nowym kosmetykom tołpa z linii urban garden twoja sk&oac...

Czytaj więcej

Demakijaż włosów – Twój nowy codzienny rytuał

Demakijaż włosów – Twój nowy codzienny rytuał Marka BIOVAX lubi inspirować się naturą. Tym razem, tworząc BOTANIC – nową linię kosmetyków do włosów,...

Czytaj więcej

Kuszące usta

Kuszące usta Śledzisz trendy w makijażu, precyzyjnie dobierasz kolor pomadki? Jednak aby zachwycać pięknymi ustami, należy o nie odpowiednio zadbać. Na spierzchniętych i wysuszonych wargach...

Czytaj więcej

Cała prawda o cellulicie – komentarz ekspercki

Cała prawda o cellulicie – komentarz ekspercki Wydatne biodra, piersi i cellulit – wszystkie te cechy charakterystyczne dla płci pięknej noszą nazwę trzeciorzędowych cech płciowych...

Czytaj więcej

FITO Lift Care - Globalne odmłodzenie skóry dojrzałej

FITO Lift Care - Globalne odmłodzenie skóry dojrzałej FITO Lift Care to linia kosmetyków do kompleksowego odmładzania wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Polecana do cery...

Czytaj więcej

Shimmer do ust – idealny na każdą okazję

Shimmer do ust – idealny na każdą okazję Metaliczne wykończenie makijażu ust to hit tego sezonu! Wybierz odcień, który podkreśli Twoją urodę i dopełni kreację. Błyszcz, int...

Czytaj więcej

Porządek w chaosie...czyli 4 sposoby na organizację w damskiej torebce

Porządek w chaosie – czyli 4 sposoby na organizację w damskiej torebce O tym, co można znaleźć w damskiej torebce krążą legendy. Obok najbardziej oczywistych przedmiotów, kobie...

Czytaj więcej

Odkryj Balance T-zone!

Zoom na strefę T, czyli jak dbać o cerę mieszaną. Odkryj Balance T-zone! Masz tłustą skórę w strefie T, natomiast na policzkach często się przesusza? Najwyższy czas na przywr&oacut...

Czytaj więcej

Skóra idealnie nawilżona

Skóra idealnie nawilżona Słońce, wiatr, słona woda niekorzystnie wpływają na stan skóry. Staje się sucha, napięta, szorstka, może zacząć łuszczyć się, swędzieć, a nawe...

Czytaj więcej
facebook instagram